بورس

اصلاح ۱۲ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز هفته

اصلاح ۱۲ هزار واحدی شاخص بورس در نخستین روز هفته
پایگاه خبری معدن نیوز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۲ هزار واحد افت کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه 12 هزار واحد افت کرد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه 9 میلیارد و 511 میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 16 هزار و یک میلیارد تومان در یک میلیون و 665 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 12 هزار و 347 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 741 هزار و 296 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، گروه مپنا و بانک ملت شد و در مقابل شرکت‌های صنایع سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت تهران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 3260 واحد، کل (هموزن) 7411 واحد، قیمت (هموزن) 4878 واحد، آزاد شناور 23341 واحد و شاخص‌ بازار اول 15311 واحد افت و شاخص بازار دوم 382 واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3 میلیارد و 433 میلیون ورقه به‌ارزش 6هزار و 923میلیارد تومان در 762هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 7واحد رشد کرد و در ارتفاع 18 هزار و 167 واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و سرمایه‌گذاری تامین صبا شد و در مقابل شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و بیمه پاسارگاد با افت خود مانع رشد بیشتر نماگر بازار سهام شدند.


هتل ستیا تهران
شرکت چادرملو
شرکت گل گهر
گالری ویدئو
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز