اخبار استان ها

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت هرمزگان:

۲۲ محدوده معدنی در هرمزگان آماده واگذاری است

۲۲ محدوده معدنی در هرمزگان آماده واگذاری است
پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: امسال ۲۲ محدوده اکتشافی و بهره برداری معادن در استان به شرکت های دارای صلاحیت فنی و مالی واگذار می‌شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: امسال 22 محدوده اکتشافی و بهره برداری معادن در استان به شرکت های دارای صلاحیت فنی و مالی واگذار می‌شود.

ابراهیم سعدینی افزود: این محدوده های معدنی شامل سه معدن پروانه بهره برداری بلامعارض، 10 محدوده پروانه اکتشاف بلامعارض و 9 محدوده مجوز برداشت است که واگذاری آن از طریق مزایده به متقاضیان واجد شرایط و دارای توان لازم برای اکتشاف و بهره برداری صورت می‌گیرد

وی بیان داشت: این معادن در شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمیر، جاسک، سیریک، پارسیان، رودان، میناب، حاجی آباد و بستک قرار دارند.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: مواد معدنی این معادن شامل سنگ نمک، دولومیت، سنگ گچ، مخلوط کوهی، سنگ آهک، خاک صنعتی، سنگ لاشه و شن و ماسه رودخانه ای است.

سعدینی ابراز داشت: متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات، دریافت اسناد و لیست موضوع مزایده به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد ایران) به آدرس https://www.setadiran.ir مراجعه و پس از دریافت اسناد مزایده، حداکثر تا تاریخ 15 مردادماه امسال پیشنهاد قیمت خود را ارائه نمایند و جهت اطلاع از وضعیت برنده بودن در تاریخ 22 مردادماه 99 به سامانه یادشده مراجعه نمایند.

براساس اطلاعات منتشره سازمان صمت هرمزگان، تعداد 112 محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف، 25 معدن دارای گواهینامه کشف و 226 معدن دارای پروانه بهره برداری در این استان با مجموع ذخایر افزون بر یک و نیم میلیارد تن وجود دارد و حدود 3 هزار نفر به طور مستقیم در این معادن فعالیت می کنند.

در هرمزگان می توان برای 20 نوع ماده معدنی اکتشاف انجام داد و معادن پایه این استان شامل سنگ گچ، سنگ آهن، سنگ نمک، سنگ کرومیت و خاک سرخ است.


هتل ستیا تهران
شرکت چادرملو
شرکت گل گهر
گالری ویدئو
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز