معدن

در دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی معدن با مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مطرح شد:

اعلام آمادگی سازمان نظام مهندسی معدن برای همکاری با طرح توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌های معدن و صنایع معدنی

اعلام آمادگی سازمان نظام مهندسی معدن برای همکاری با طرح توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌های معدن و صنایع معدنی
پایگاه خبری معدن نیوز -تقی نبئی رئیس سازمان سازمان نظام مهندسی معدن ایران و معاون برنامه ریزی و توسعه و مدیر حوزه ریاست سازمان با کامبیز مهدی زاده، مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور دیدار کردند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، تقی نبئی رئیس سازمان سازمان نظام مهندسی معدن ایران و معاون برنامه ریزی و توسعه و مدیر حوزه ریاست سازمان با کامبیز مهدی زاده، مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور دیدار کردند.

در این دیدار تقی نبئی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی معدن ایران آمادگی همکاری با طرح توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌های معدن و صنایع معدنی را دارد، افزود: برای تسریع در همکاری های فی مابین، نیاز است تشکیل کارگروه های تخصصی و انعقاد تفاهم نامه دوجانبه و همکاری در زمینه های بین المللی در حوزه نظام مهندسی معدن در اولویت قرار گیرد.

نبئی با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی جهان از بابت بیماری کرونا و همچنین وضعیت داخلی کشور به لحاظ صادرات نفتی باعث شده است توجهات به سمت معدن و صنایع معدنی سوق پیدا کند، اضافه کرد: زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی باهم غریبه هستند ولیکن امیدواریم با فرصت ایجاد شده شاهد تقویت و ارتباط مستمر این سه حوزه باشیم.

رئیس شورای مرکزی و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن نیز در این جلسه گفت: در کشور 6000 پتانسیل معدنی برای احیا و فعالسازی وجود دارد که فعالسازی 1200 ظرفیت در دستور کار وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی قرار دارد.

در ادامه مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینکه می توان با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن کارهای ارزشمندی انجام داد، اضافه کرد: میتوان نسبت به ارتقاء دانش فنی، افزایش بهره برداری از معادن، بالابردن کیفیت نظام معدنی، روابط بین الملل و اشتراک داده ای اطلاعات و آمار معدن و مسائل معدنی قدم های مثمرثمری برداشت.

کامبیز مهدیزاده فرساد، در انتهای صحبت های خود، تصریح کرد: یکی از دغدغه های شخصی من به عنوان زمین شناس همیشه این بوده است که واژه زمین شناسی به نظام مهندسی معدن افزوده شود و انتظار می رود با حضور افراد خبره و متخصصی چون نبئی در راس مدیریت نظام مهندسی معدن، این امر محقق شود.


هتل ستیا تهران
شرکت چادرملو
شرکت گل گهر
گالری ویدئو
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز