اخبار استان ها

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت آذربایجان غربی خبر داد:

اجرای ۱۵ کیلومتر راه دسترسی به معادن مهاباد با مشارکت سازمان ایمیدرو

اجرای ۱۵ کیلومتر راه دسترسی به معادن مهاباد با مشارکت سازمان ایمیدرو
پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی از اجرای ۱۵ کیلومتر راه دسترسی به معادن مهاباد خبرداد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از اجرای 15 کیلومتر راه دسترسی به معادن مهاباد خبرداد.

ریسا عابدپور در بازدید از روند اجرای پروژه زیرساخت راه دسترسی به معادن شهرستان مهاباد اظهار کرد: این پروژه به طول 15 کیلومتر در حال اجرا است که در فاز اول به طول تقریبی 10 کیلومتر با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به مرحله اجرا در آمده است و فاز دوم به طول 5 کیلومتر نیز در مرحله زیرسازی قرار دارد که در آینده نزدیک شاهد افتتاح فاز اول خواهیم بود.

وی افزود: پروژه های زیرساختی شامل احداث و بهسازی راه های دسترسی به معادن استان، برق رسانی و آبرسانی به معادن از محل حقوق دولتی مناطق معدن خیز استان اجرا می شود که روستا هایی که در مسیر معادن استان قرار دارند از این پروژه ها بهره مند می شوند.

عابدپور تصریح کرد: هم اکنون شهرستان مهاباد دارای 73 معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با حجم استخراج بیش از 652 هزار تن و 14 محدوده دارای پروانه اکتشاف معتبر است که زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از 300 نفر در این معادن فراهم شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان عنوان کرد: عمده ماده معدنی موجود در این شهرستان انواع سنگ های تزیینی بخصوص تراورتن، سنگ آهن، منگنز و باریت است.


بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز