معدن

پایگاه خبری معدن نیوز - تفاهمنامه سه جانبه ای بین سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو )، معاونت معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی امضا و مبادله شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در نشست هم‌اندیشی مسئولان ایمیدرو و مدیران شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد؛ مجموع سرمایه گذاری این شرکت در سال گذشته معادل 60 درصد ارزش تجمعی سرمایه‌گذاری سال‌های گذشته بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - امید فلاح؛ مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با بیان این مطلب گفت: افزایش کارایی ماشین‌آلات، بهبود و افزایش بهره وری و بهبود کیفیت کارکنان با تشویق به افزایش تولید به منظور تحقق جهش تولید، از اقدامات مهم مجتمع سرب و روی انگوران در سال جاری است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از فرآوری و تولید سالانه 59.5 هزار تن مواد و محصولات فروسیلیس در این استان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رییس خانه معدن ایران گفت: امروز کشور در حلقه تحریم های ظالمانه دشمن قرار دارد و بحران کرونا نیز از اسفندماه نیز آثار منفی خود را بروز داده، بنابراین در این شرایط انتظار اهل حرفه از مدیریت جدید وزارت صنعت تسهیل امر صادرات است.

پایگاه خبری معدن نیوز - صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی یک سازمان حمایتی بخش معدن و تنها بیمه گر تخصصی این بخش محسوب می‌شود که از طریق صدور انواع بیمه‌نامه و ضمانت‌نامه، مخاطرات موجود در کل زنجیره فعالیت‌های معدنی و تامین مالی را پوشش می‌دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر فنی و مهندسی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با بیان سختی های ناشی از کار در دوران کرونا ویروس گفت: علی رغم کلیه مشکلات این دوران، با اجرای کلیه تمهیدات ایمنی و بهداشتی تمامی ماموریت های کارشناسی و فنی صندوق انجام شد و هیچ پرونده فنی در صندوق بیمه به صورت باز باقی نماند. ​

پایگاه خبری معدن نیوز - رویترز گزارش داد: با بسته شدن بیشتر معادن نیکل فیلیپین، این کشور شاهد کاهش 27 درصدی تولید در سه ماهه اول سال بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - اختلالات ناشی از شیوع ویروس کرونا در بخش معدن برزیل بزودی به حالت اول باز می گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به گزارش رویترز: شرکت معدنی واله اعلام کرد فعالیت های خود در مرکز توزیع و ترمینال ساحلی Rubiah Maritime Terminal در مالزی که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود را از سر گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - حسین مدرس‌خیابانی سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت عصر امروز مهمان این سازمان و کارمندان آن بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در پیامی به مناسبت روز معدن بر لزوم توجه به نقش معدن در توسعه پایدار و تولید ملی تاکید و تصریح کرد: اکنون زمان آن است تا در کنار ارتقا سهم بخش معدن در تولید ناخالص ملی، این صنعت به جایگاه شایسته خود در اقتصاد کشور دست یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز-رییس هیات هامل ایمیدرو با اشاره به برنامه حمایتی ایمیدرو از استارت آپ های معدنی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: ایمیدرو آمادگی دارد تا از طریق صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی علاوه بر ارایه تسهیلات به دانش بنیان ها، ریسک سرمایه گذاری شرکت های معدن و صنایع معدنی در همکاری با استارت آپ ها را پوشش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تولید 20درصد کرومیت کشور در این استان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- برداشت همان سنگ‌های تزئینی که قرار است در آینده ظاهر ساختمان‌ها را زیبا کند، چهره کوه تنگه شیرینه واقع در استان بوشهر را نازیبا خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بانک سرمایه گذاری مانند Jefferies LLC انتظار دارد که قیمت سنگ آهن به سقف 96 دلار برسد و از دیدگان این بانک افزایش بیشتر از این میزان غیر محتمل و بعید است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در جلسه ویژه‌ای که امروز جمعه 2 خردادماه با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، مقرر گردید تا علاوه بر تشکیل کمیته انتقال هپکو به ایمیدرو، مجموعه درخواست‌های این وزارتخانه به دولت جهت تداوم و رونق تولید و رفع مشکلات کارگری این شرکت به هیات دولت ارسال شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - محسن مصطفی پور عضو هیئت مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و معاون بازرگانی سنگ آهن گهر زمین در یادداشتی به مناسبت آغاز هفته معدن، آغاز آنرا به همه فعالان معدنی به ‌ویژه کارگران زحمتکش، شریف و نجیب معادن تبریک گفت. متن این یادداشت را در ذیل خواهید خواند:

پایگاه خبری معدن نیوز - خداداد غریب پور در جلسه پایش طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سال گذشته، با توجه به اهمیت فعال سازی معادن کوچک امسال بودجه زیرساخت این گونه معادن را از محل منابع داخلی بیش از دو برابر افزایش دادیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- امسال برنامه‌های ویژه‌ای در راستای تحقق جهش تولید در بخش معادن و صنایع معدنی کشور و استان فارس اجرا خواهد شد همچنانکه برنامه فعال شدن 1000 معدن غیر فعال یعنی حدود 25 درصد را در کشور داریم.

گزارش تصویری