معدن

پایگاه خبری معدن نیو- اردشیر سعدمحمدی در تشریح طرح‌های جدید معدنی از اجرای دو طرح فولادی در قروه و بیجار کردستان خبر داد و گفت: طرح آلومینیوم تخت در منطقه لامرد و پارسیان نیز از جمله طرح های جدید معدنی به شمار می رود.

معدن نیوز - براساس آمارهای اولیه وزارت اقتصاد ژاپن، واردات سنگ آهن ژاپن در ماه سپتامبر در حدود 9.9 میلیون تن بود که نسبت به سپتامبر سال قبل افت 4.9 درصدی داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا رحمانی گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های خود را برای تصدی بر این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، طی پیامی با عنوان «یک پیکره، یک صدا و هدفی واحد در معدن و صنایع معدنی» از مجموعه کارکنان ایمیدرو و فعالان معدن و صنایع معدنی قدردانی کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه ای با استعفای مهدی کرباسیان از ریاست هیئت عاملی ایمیدرو موافقت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - استرالیا در سه ماهه سوم سال بالغ بر 208 میلیون و 910 هزار تن سنگ آهن صادر کرد که نه تنها نسبت به سه ماهه دوم سال بلکه نسبت به سه ماهه سوم سال قبل کاهش بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر اکتشاف ایمیدرو خبر داد: از سال 93 تاکنون 66 هزار کیلومتر مربع پهنه اکتشافی به بخش خصوصی واگذار شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - به دلیل استقبال زیاد و درخواست مکرر مبنی بر تمدید مهلت ارسال آثار، برنامه اعلام عکس‌های رسیده به بخش مسابقه جشنواره عکس کیمیا با تغییر مواجه شده و در هفته اول آبان ماه نتایج اعلام می‌شود.

معدن نیوز - ایمیدرو در همایش HSEE از 7 شرکت تابعه این سازمان در حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی تقدیر کرد. در این همایش همچنین سه نفر از برگزیدگان، لوح دریافت کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - قایم مقام ایمیدرو در همایش HSEE (ممیزی عملکرد) اعلام کرد: تدوین دستورالعمل های مشخص، نظارت های مداوم و صحیح و به ویژه توجه به مقوله آموزش از جمله عوامل موثر در تحقق برنامه های بخش ایمنی معادن است.

پایگاه خبری معدن نیوز- تیمور رحمانی اقتصاددان و استاد دانشگاه گفت: بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه ای است و نقش موثری در ایجاد زیربناهای یک توسعه پویا و پایدار در کشور دارد و از این رو ضروری است سرمایه این بانک مطابق با استاندارد های بانک های توسعه ای افزایش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت سنگ آهن لامپ (سنگ آهن دانه درشت) با توجه به قیمت غیر رقابتی گندله در طول فصل زمستان تقویت می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- انتظار می رود آنگلوامریکن در پایان سال جاری عملیات معدنکاری در مجتمع معدنی سنگ آهن میناس ریو (Minas-Rio) را مجددا آغاز کند و تا سال 2021 تولید خود را تا 26 میلیون و 500 هزار تن در سال برساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان صادرات در بخش صنعت و معدن در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به‌گونه‌ای است که حوزه صنعت از لحاظ ارزشی و وزنی به ترتیب با رشد 25.4 و 16.9 درصدی روبرو شده است و حوزه معدن نیز شاهد افت 20.5 درصدی از نظر وزنی و 33.2 درصدی از لحاظ ارزشی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- ایمیدرو در اولین کنفرانس بین المللی "مدیریت دانش با رویکرد توسعه" KM4D تندیس برنز دریافت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- آمار تولید 5 ماهه کالا‌های منتخب صنعتی و معدنی نشان دهنده افزایش نسبی در بسیاری از کالا‌های ساخت داخل است.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت سنگ آهن به علت کاهش موجودی بنادر چین افزایش قابل توجهی یافت و پلاتس امروز چهارشنبه مورخ 17 اکتبر بهای شاخص سنگ آهن با عیار 62 درصد را 74 دلار و 25 سنت برای تحویل در بنادر شمالی چین اعلام کرد که 2.5 دلار بالاتر از دیروز است. قیمت معدل ماه اکتبر MTD نیز به 70.72 دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق با قدردانی از تلاشهای مدیرعامل قبلی گفت: مسیر رشد و توسعه بافق در حال تغییر است و در آینده نزدیک به قطب صنعتی و معدنی کشور تبدیل می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- 7 تن از مدیران واحدهای تحت پوشش ایمیدرو دارای سطح عملکرد مناسب ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی ( HSEE) در همایش یک روزه (شنبه 28 مهر)، تقدیر می شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- در پی افزایش نرخ دلار در ماه‌های اخیر و در نتیجه افزایش درآمد محصولات معدنی، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو از افزایش سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در بخش معدن خبر داد و افزایش نرخ دلار را تهدید و فرصت همزمان برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور دانست.

گزارش تصویری