معدن

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: این سازمان، ظرفیت تبدیل شدن به توانمندترین سازمان توسعه ای کشور را دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - احیا و فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس موجب تکمیل زنجیره ارزش، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- سیاست های اخیر دولت صادرات محصولات معدنی را به مجموعه های تولیدکننده و مجوزدار اختصاص داده است. به عبارت دقیق تر تنها کسانی مجوز صادرات محصولات معدنی را دارند که معدن دارند یا کارخانه های تبدیلی در بخش معدن راه اندازی کرده و فعالیت می کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجموعه بومی سازی و مهندسی معکوس شرکت سنگ آهن گهر زمین، به موازات اقدامات اساسی خود در مباحث خودکفایی و قطع وابستگی در حوزه ساخت مجموعه ها و قطعات مورد نیاز خطوط تولید، با استفاده از روش های بازطراحی و مهندسی معکوس، حوزه فعالیت مهندسی جدیدی را نیز در طراحی و ساخت تجهیزات ویژه تعمیرات و اورهال ماشین آلات خطوط تولید، با هدف "تسهیل فرایند"، "بهبود کیفیت"، "افزایش ایمنی" و "کاهش زمان توقف خط"، در دستور کار خود قرار داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مشکل منابع طبیعی و زیست محیطی معادن تعطیل شده زغال سنگ حتکن و داربیدخون شهرستان زرند با پیگیری های انجام شده رفع و مجوز احیای دوباره این معادن در سال رونق تولید صادر شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ضمن اعلام اینکه امسال احیای معادن کوچک در چارچوب اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس قرار دارد، گفت: این معادن علاوه بر تامین نیاز داخل، می تواند رویکرد صادراتی نیز داشته باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ایمیدرو 15 تور عکاسی از بخش معدن و صنایع معدنی تا نیمه دوم آبان امسال، با حضور عکاسان کشور برگزار می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس خانه معدن ایران با اشاره به صادرات 9 میلیارد دلاری سال گذشته گفت: این میزان صادرات 20 درصد از درآمد‌های غیرنفتی کشور را شامل می‌شود و می‌تواند این سهم افزایش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (مرکز تحقیقات کاربرد مواد معدنی غرب کشور) فروش 15 تن بوهمیت مرکز تحقیقات کاربرد مواد معدنی غرب کشور (پایلوت آذر شهر) را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت توسعه ملی معدنی (NMDC) هند که یک شرکت معدنکاری دولتی در این کشور است پس از مذاکره با دولت محلی اعلام کرد که فعالیت معدنکاری خود را در معدن سنگ آهن Donimalai در مارناتاکا آغاز خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - امروز آنگلو امریکن برزیل اعلام کرد که 7 دلار تخفیف بر روی کنسانتره 65 درصد اعمال می کند و همین خبر کافی بود تا بازار سنگ آهن بسیار متشنج شود.

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: 20 معدن کوچک مقیاس در استان فارس شناسایی شده است و این معادن به زودی برای جذب سرمایه گذار به فراخوان گذاشته می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - صبح امروز در مجمع عمومی سالیانه شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان، صورت های مالی سال 1397 و عملکرد مدیریتی این شرکت به تصویب سهامداران و مجمع عمومی رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - از ابتدای سال جاری قیمت سنگ آهن بیش از 60 درصد افزایش داشته است که عمدتا ناشی از محدودیت های عرضه واله برزیل به دلیل فاجعه شکست سد باطله و طوفان های موسمی در استرالیا می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس توضیحاتی درباره سرانجام هپکو و مشکلات این واحد تولیدی ارائه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید سنگ آهن ریوتینتو همچنان تحت تاثیر آسیب های طوفان های موسمی در استرالیا قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- جعفری طهرانی گفت: درحال‌حاضر در حدود 8 درصد بین نرخ کنسانتره و گندله فاصله جود دارد در حالی که در عرصه بین‌الملل این فاصله بین کنسانتره و گندله کمتر و در حدود 5 درصد است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با تصویب افزایش نسبت قیمتی کنسانتره و گندله در روز گذشته نماد شرکت های مربوطه متوقف شد تا این شرکت ها تاثیرپذیری درآمدهای خود از این اتفاق را شفاف سازی نمایند. اولین شرکتی که در این خصوص شفاف سازی نموده است چادرملو با نماد کچاد می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- جلسه تعیین قیمت جدید کنسانتره و گندله آهن با حضور شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی کشور برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گردهمایی روسای سازمان نظام مهندسی ایران گفت: 40 میلیون نفر در دنیا در حوزه معادن کوچک مقیاس مشغول به کار هستند و امروز 98 درصد معادن کشور کوچک مقیاس هستند و 65 درصد تولید ایران را به خود اختصاص می دهند. بنابراین با وجود معادن بزرگ مقیاسی مثله گل گهر و مس سرچشمه و ... نباید از این معادن غافل شد.

گزارش تصویری