معدن

پایگاه خبری معدن نیوز - محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنل تخصصی بررسی چالش ها و فرصت های بخش معدن و صنایع فولادی در دهمین همایش دنیای اقتصاد در پاسخ به گلایه شرکت های فولادی از کمبود سنگ آهن و عدم تمایل تولید کنندگان سنگ آهن برای فروش این محصول به تولید کنندگان فولاد گفت: دو شرکت چادرملو و گل گهر به تنهایی بیش از 54 درصد از کنسانتره و سنگ آهن واحدهای فولادی کشور را تامین می کنند و اگر فولادی ها حمایت لازم را از معادن کوچک داشته باشند و خرید خود را با قیمت آزاد و عادلانه انجام دهند مطمعناً تمایلی به صادرات با توجه به موانع موجود نخواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون معدنی و صنایع معدنی وزارت صنعت اعلام کرد: وزارت صمت بخشنامه ای را جهت کاهش عوارض صادرات کرومیت از 25 درصد به 10 درصد، عوارض کنسانتره سرب و روی از 20 درصد به 12 درصد، عوارض مس از 10 درصد به 5 درصد را ابلاغ کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا شهبازی مدیرکل دفتر مخاطرات، زیست‌محیطی و مهندسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در یادداشتی به موضوع سیلاب جنوب کشور و ضرورت جدی گرفتن تغییر اقلیم پرداخته است که در ادامه از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز - وود مکنزی انتظار دارد نوسانات قیمت سنگ آهن فاین 62 درصد با توجه به شیب آهسته قیمت سنگ آهن و حاشیه سود پایین فولادسازان در چین امسال محدود شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در 9 ماه سال جاری رشد سود هر سهم، درآمد و سود عملیاتی را برای سهامداران به ارمغان آورد.

پایگاه خبری معدن نیوز- با اعلام گزارش تولید یک میلیارد تنی فولاد چین در سال 2019 و شکستن رکورد تولید برای دومین بار در این سال، قیمت سنگ آهن در روز جمعه بالا رفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- آخرین وضعیت قیمت سنگ آهن ، فولاد و زغال سنگ در بازارهای جهانی از روند صعودی آنها حکایت دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- اخذ حقوق دولتی یکی از چالش‌هایی است که سال‌هاست بخش معدن با آن درگیر است؛ اخذ حقوق یکسان و نبود روش مهندسی در این خصوص موجب شده تا فعالان بخش معدن همواره به این موضوع معترض باشند و بازنگری این طرح را مطرح کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان که در عین حال بزرگترین وارد کننده سنگ آهن نیز هست، تاثیرگذاری به سزایی در تعیین قیمت جهانی سنگ آهن دارد؛ از همین رو با اعلام اخبار جدید مبنی بر تلاش چین برای افزایش تولید فولاد قیمت جهانی سنگ آهن روند افزایشی به خود گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - اخبار مهم حوزه معدن و صنایع معدنی در بازار داخل و بین الملل را از اینجا بخوانید:

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی انجام فرایند ممیزی از سوی ممیزان شرکت SGS موفق به دریافت گواهینامه نظام مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ISO 9001-2015 با اعتبار SAS بین المللی از شرکت SGS سوئیس گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، در ردیف 10 شرکت پیشرو‌ قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس شورای ارتقای صادرات جواهر هند گفت: «کاهش عوارض الماس و جواهر میزان مبادلات تجاری دو کشور را 2 تا 3 میلیارد دلار افزایش خواهد داد و در صورتی که میزان عوارض به صفر برسد تجارت بین هند و روسیه بسیار شکوفاتر خواهد شد.»

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت سه ماهه نیکل در بورس فلزات لندن (LME) با افزایش 135 دلاری در هر تن به 13910 دلار در روز جمعه (17 ژانویه) رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی سازمان ایمیدرو گفت: امروز یکی از چالش‌های بخش معدن در ارتباط با حقوق دولتی معادن است که در چارچوب طرح جامع نیازمند بازبینی و بازنگری بوده تا قابلیت اجرایی پیدا کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر بخش سرمایه گذاری و امور بین الملل سازمان نظام مهندسی معدن ایران تشریح کرد: سازمان نظام مهندسی معدن ایران به دنبال تسهیل موانع سرمایه گذاری و معرفی پتانسیل‌های معدنی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت نیکل در بورس فلزات لندن در حال حاضر به 14300 دلار در هر تن رسیده است که یک رکورد جدید در ماه جاری است.

پایگاه خبری معدن نیوز- حمل سنگ آهن ریوتینتو به عنوان بزرگترین معدنکار سنگ آهن استرالیا از پلبارا در سال 2019 با افت 3 درصدی همراه بود و به 327.4 میلیون تن رسید. همچنین تولید سنگ آهن این کشور در س ال 2019 بالغ بر 326.6 میلیون تن بوده که رشد 18 درصدی نسبت به سال 2018 داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- کارشناس ارشد خانه معدن می‌‌گوید دلیل تشدید تحریم‌ها در بخش فلزات از جمله مس، فولاد و آلومینیوم نمی‌تواند تاثیری بر این بخش داشته باشد. فولاد و آهن به اندازه کافی در کارخانجات داخلی به مصرف می‌رسند و قطع صادرات آنها نیز تاثیر جدی بر این بخش ندارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس اطلاعات موسسه آمار ترکیه، این کشور در ماه نوامبر سال 2019 تقریبا 474 هزار تن سنگ آهن وارد کرد که نسبت به ماه قبل از آن 35.6 درصد افت داشته و حتی نسبت به نوامبر سال گذشته 36.3 درصد کمتر است

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز