معدن

پایگاه خبری معدن نیوز - در اینفوگرافی تهیه شده توسط دفتر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به طرح این سئوال پرداخته شده که عملکرد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر اساس منابع تخصیص یافته در سال چگونه بوده است؟

پایگاه خبری معدن نیوز - با افزایش تقاضا از سوی فولادسازان چینی، بهای آتی سنگ آهن افزایش یافته و به بالاترین سطح از سال 2010 تاکنون رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - موجودی سنگ آهن در انبارهای بنادر چین به کمترین سطح 19 ماهه اخیر رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک گفت: میزان تولید و استخراج این مجتمع طی سال 97 نسبت به سال ماقبل آن افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - داریوش اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران به همراه معاون فنی، مشاور اکتشافات و مدیر امور استان های سازمان با بیژن زنگنه وزیر نفت در محل وزارت نفت دیدار و گفتگو نمود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت در نخستین نشست کمیته اکتشاف خانه معدن در سال 98 عنوان کرد: آخرین ورژن کاداستر که شامل محاسبه حقوق دولتی نیز می باشد، ظرف 12 روز آینده اجرا خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست معاونت مدیرعامل و مدیر مجتمع و همچنین سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی گل گهر منصوب شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست پایگاه ملی داده‌های علوم‎زمین کشور گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور یکی از مهم‌ترین سازمان‏های تولیدکننده داده در زمینه تهیه و تکمیل و انتشار نقشه ‏های تخصصی زمین‌شناسی و لایه‌های رقومی در کشور است که تاکنون بیش از 10 هزار لایه رقومی تخصصی علوم زمین را در قالب 95 عنوان نقشه تهیه کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان صادرات بخش معدن و صنایع معدنی طی فروردین 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 16 درصد به صورت وزنی رشد پیدا کرد. این بخش سهم 20 درصدی از صادرات کل کشور در اختیار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام سرمایه گذاری به منظور اجرای عملیات اکتشاف در محدوده معدنی کهدلان واقع در استان آذریایجان شرقی را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیوز در نظر دارد شرکت های معدن و صنایع معدنی دنیا را به مخاطبان خود معرفی نماید و از اینرو تلاش می شود در طول هر هفته چند شرکت مورد رصد و بررسی قرار گرفته و اطلاعات آن جهت استفاده مخاطبان انتشار یابد. به عنوان سومین شرکت به سراغ بی اچ پی بیلیتون (BHP) رفتیم. بی اچ پی بیلیتون با نماد BHP در 13 آگوست 1885 تاسیس شد و یک شرکت با منابع جهانی محسوب می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن طی پیامی روز جهانی ارتباطات و روز روابط عمومی را تبریک گفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجری طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از آماده تجهیز شدن 10 معدن آهن پلاسری در مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان خبر داد. سید رضا عظیمی در عین حال خبر داد که "صندوق خطر پذیر معدن" در آستانه تشکیل است.

پایگاه خبری معدن نیوز- هم اکنون شش هزار پروانه بهره برداری در بخش معدن صادر شده که سهم معادن و ذخایر بزرگ در آن اندک است و بیشتر پروانه ها برای کوچک و متوسط ها صادر شده است

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت معاملات آتی (سه ماهه) نیکل در بورس فلزات لندن در 14 ماه می افزایشی بوده و با 134 دلار به 11920 دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیوز در نظر دارد شرکت های معدن و صنایع معدنی دنیا را به مخاطبان خود معرفی نماید و از اینرو تلاش می شود در طول هر هفته چند شرکت مورد رصد و بررسی قرار گرفته و اطلاعات آن جهت استفاده مخاطبان انتشار یابد. به عنوان دومین شرکت به سراغ ریوتینتو رفتیم. ریو تینتو یک شرکت چند ملیتی انگلیس-استرالیایی و یکی از بزرگترین شرکت های فلزی و معدنکاری جهان است.

پایگاه خبری معدن نیوز - خداداد غریب پور خواهان افزایش اعتبارات بخش زیرساخت ها، از محل حقوق دولتی معادن شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - صورت های مالی مجمع طرح های تملک دارایی های سرمایه ای ایمیدرو امروز به اتفاق آرا تصویب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حادثه شکست سد باطله واله در ماه ژانویه سبب کاهش تولید سنگ آهن واله شده که همین امر تاثیر قابل توجهی بر قیمت سنگ آهن داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - همزمان با ماه مبارک رمضان، آیین تکریم بازنشستگان این شرکت با حضور تعدادی از معاونین، مدیران و بازنشستگان این شرکت برگزار شد.

گزارش تصویری