سنگ آهن و ذغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز - معدنکار دولتی هند یعنی کودرموخ (KIOCL) که یک کارخانه گندله سازی به ظرفیت 3.5 میلیون تن در جنوب هند را مدیریت می کند اعلام داشته توافقنامه ای را با وزارت معادن و زمین شناسی کارناتاکا برای استخراج در 9 معدن به امضا رسانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بر اثر ریزش یک تونل در معدن زغال‌سنگ در شهرستان کوهبنان، یک معدنچی کشته و تعدادی زخمی شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزارت زغال سنگ هند اعلام کرد که دولت اجازه فروش 25 درصد زغال 5 معدن زغال سنگ با ظرفیت سالانه 5.2 میلیون تن را در بازار تایید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - صبح روز سه شنبه 19 آذرماه 98 گروه سرمایه گذاری غدیر از سایت شرکت سنگ آهن گهرزمین بازدید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو برای توسعه چادرملو 4 پیشنهاد در زمینه اکتشاف و استخراج در عمق، امور زیست محیطی و طرح های توسعه ارائه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر از توافق به سهمیه‌بندی آهن اسفنجی برای شرکت‌های تولید فولاد به روش القایی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شایعه افزایش سرمایه گذاری زیرساختی دولت چین در سال آینده باعث شد تا خریداران سنگ آهن به صف شده و قیمت ها را 5.5 درصد بالا ببرند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل گروه فورتسکیو استرالیا (FMG) اعلام کرده امیدوار است که صادراتش به ژاپن را توسعه دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئت مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در جلسه امروز خود تصمیم گرفتند که افزایش سرمایه تفویض شده در مجمع فوق العاده شرکت انجام داده و سرمایه خود را از 4400 میلیارد تومان به 6000 میلیارد تومان برسانند.

معدن نیوز - تولید انواع محصول در پایان ماه هشتم سال جاری از 18.8 میلیون تن عبور کرد که این رقم حدود 70درصد از برنامه های سال 98 را محقق کرده است. این میزان تولید در عین 3درصد بیش از مقدار برنامه ریزی شده و 1.4 درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در لایحه بودجه سال 99، بهره مالکانه معادن از 1500 میلیارد تومان در سال 98 به 2800 میلیارد تومان افزایش داشته است. این موضوع می‌تواند شرکت‌های معدنی از جمله گلگهر و چادرملو را تحت تاثیر قرار دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مبلغ فروش تجمیعی شرکت سنگ آهن گهرزمین نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 110 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - صادرات سنگ آهن هند در ماه نوامبر به دلیل تقاضای چین 32 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با توجه به ظرفیت ها و توان علمی تحقیقاتی و تکنولوژی مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، تفاهم نامه ای با مجتمع معادن سنگ آهن سیرجان در خصوص راه اندازی، تجهیز، پشتیبانی، مشاوره و انتقال دانش فنی خدمات تخصصی آزمایشگاهی منعقد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان از برنامه برداشت 130 میلیون تن سنگ آهن و 300 میلیون تن باطله برداری طی پنج سال، با آغاز به کار پیمانکاران استخراج و باطله برداری (گروه الف و ب) بخش های غربی و مرکزی سنگان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی گل توانست در ماه آبان، بیشترین رشد فروش را بین غول های معدنی و صنایع معدنی ایران کسب کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت معدنی واله برزیل اعلام کرده تولید سنگ آهن آن تا سال 2022 به سطح سال 2018 بهبود می دهد و ممکن است تا سال 2021 نیز به این هدف دست یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت سنگ آهن وارداتی در چین روز گذشته با کاهش تمایل به خرید کمی ارزان تر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمار تجاری منتشر شده از سوی گمرک برزیل، این کشور به عنوان دومین صادرکننده سنگ آهن برتر جهان، در ماه نوامبر 27.25 میلیون تن سنگ آهن صادر کرد که درمقایسه با صادرات 33.35 میلیون تنی اکتبر افت 18 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کل فروش سنگ آهن شرکت NMDC هند در ماه نوامبر 2.79 میلیون تن بود که نسبت به اکتبر با حجم فروش 2.61 میلیون تن، 7 درصد رشد را نشان می دهد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز