سنگ آهن و ذغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز - موجودی سنگ آهن در بنادر چین طی 3 ماه اخیر 8.8 درصد افزایش یافته و عامل فشار بر قیمت ها است به گونه ای که شاخص قیمت این هفته نزدیک به 7 درصد ارزش خود را از دست داد!

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن سامان کاوش طبس ریزش کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ طی ماه 6 ماهه نخست 98، حدود 4 درصد رشد یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شاخص کل در هفته ای که گذشت با افت های قابل تاملی روبرو بود در این بین اما سهامداران گل گهر بازدهی 5.6 درصدی را کسب کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر امو مالی و اقتصادی چادرملو با اعلام اینکه میزان تولید کنسانتره سنگ آهن در مجتمع معدنی چادرملو از مرز 5 میلیون 846 هزار تن گذشت گفت : در 6 ماهه نخست امسال همچنین با توجه به اجرای طرح توسعه ظرفیت کارخانه گندله سازی اردکان از 3 میلیون و 400 هزار تن به 4 میلیون تن در سال ، توانستیم بیش از 1 میلیون و 928 هزار گندله در این واحد تولید کنیم و امید وار هستیم تا پایان امسال به ظرفیت پیش بینی شده در طرح افزایش تولید دست یابیم .

پایگاه خبری معدن نیوز - ناصر تقی زاده به عنوان رییس هیئت مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو معرفی شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز -کامودیتی گزارش داد: روند تغییر قیمت های صادراتی سنگ آهن ایران در بندرعباس و بنادر چین حکایت از سقوط 4 تا 5 دلاری قیمت ها دارد.

معدن نیوز - شاخص قیمت سنگ آهن در بنادر چین روز گذشته چهارشنبه 5.5 درصد سقوط کرد و به 87.9 دلار در هر تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - طبق اعلام گمرکات کل چین، این کشور به عنوان بزرکترین مصرف کننده و واردکننده سنگ آهن جهان در سه ماهه سوم سال بالغ بر 285 میلیون و 230 هزار تن سنگ آهن وارد کرد که رشد 19 درصدی نسبت به سه ماهه دوم سال داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت سنگ آهن همچنان بالاست اما با توجه به اینکه معدن برزیل شروع به کار کرده و حمل سنگ آهن از استرالیا به حالت عادی خود بازگشته، شکاف عرضه سنگ آهن در حال کم شدن می باشد و موجودی سنگ آهن در بنادر چین در حال افزایش می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس گزارش حسابرسی نشده، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور به ازای هرسهم 606 ریال سود محقق کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با عنایت به مجوز افزایش سرمایه در تاریخ 17 بهمن 97 و براساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در تاریخ 29 بهمن 97، افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 33 هزار و 500 میلیارد ریال به 44 هزار میلیارد ریال در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملوی اردکان یزد گفت: بزودی با حضور مسئولان کشوری، واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو با تولید سالانه یک میلیون و 550 هزار تن آهن اسفنجی در این شهرستان افتتاح رسمی می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - نخستین نشست مشترک کارگروه های تخصصی منطقه گل گهر صبح امروز با حضور اعضا هیئت مدیره، مدیران عامل و معاونین، مدیران و اعضا کارگروه های تخصصی شرکت های منطقه گل گهر به منظور تدوین استراتژی 2030 هلدینگ گل گهر با محوریت شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در محل سالن اجتماعات پردیس امید شرکت برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان تولید سنگ آهن پرو در آگوست سال جاری کاهشی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - واردات سنگ آهن چین در ماه سپتامبر با توجه به افزایش تقاضای فولادسازان به بالاترین سطح در 20 ماه اخیر رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در بازار واردات سنگ آهن چین نگرانی ها در مورد عملکرد بازار فولاد در سه ماه پایانی سال 2019 تمایل به خرید این ماده اولیه را کاهش داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در حالیکه حدود یک دهه پیش در منطقه گل‌گهر، سه خط کنسانتره با جمع ظرفیت 6 میلیون تن در سال مشغول به کار بود، جسارت و همت مثال‌زدنی همکاران گل گهر و شرکت های هم گروه و همکار موجب شد که در پرتوی «برنامه گل‌گهر 98»، هم اکنون به عنوان بزرگترین تولید کننده کشور با بیش از 35 میلیون تن ظرفیت تولید محصول (از کنسانتره تا فولاد) در منطقه ایجاد و زیرساخت‌های لازم برای تأمین آب و انرژی منطقه نیز به سرانجام برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن Cerrejon که بزرگترین معدن زغال سنگ آمریکای جنوبی شناخته می شود تصمیم به کاهش ظرفیت تولید خود تا 260 هزار تن به صورت سالیانه را گرفته است.

معدن نیوز - مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو ) در گفت و گو با معدن نیوز و در خصوص اعمال تعرفه بر روی برخی موادمعدنی گفت: تعرفه همواره به معنای آن است که یک خطایی در یک جاهایی وجود دارد و این یک واقعیت است.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز