سنگ آهن و ذغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز - محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنل تخصصی بررسی چالش ها و فرصت های بخش معدن و صنایع فولادی در دهمین همایش دنیای اقتصاد در پاسخ به گلایه شرکت های فولادی از کمبود سنگ آهن و عدم تمایل تولید کنندگان سنگ آهن برای فروش این محصول به تولید کنندگان فولاد گفت: دو شرکت چادرملو و گل گهر به تنهایی بیش از 54 درصد از کنسانتره و سنگ آهن واحدهای فولادی کشور را تامین می کنند و اگر فولادی ها حمایت لازم را از معادن کوچک داشته باشند و خرید خود را با قیمت آزاد و عادلانه انجام دهند مطمعناً تمایلی به صادرات با توجه به موانع موجود نخواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - وود مکنزی انتظار دارد نوسانات قیمت سنگ آهن فاین 62 درصد با توجه به شیب آهسته قیمت سنگ آهن و حاشیه سود پایین فولادسازان در چین امسال محدود شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در 9 ماه سال جاری رشد سود هر سهم، درآمد و سود عملیاتی را برای سهامداران به ارمغان آورد.

پایگاه خبری معدن نیوز- با اعلام گزارش تولید یک میلیارد تنی فولاد چین در سال 2019 و شکستن رکورد تولید برای دومین بار در این سال، قیمت سنگ آهن در روز جمعه بالا رفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- آخرین وضعیت قیمت سنگ آهن ، فولاد و زغال سنگ در بازارهای جهانی از روند صعودی آنها حکایت دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان که در عین حال بزرگترین وارد کننده سنگ آهن نیز هست، تاثیرگذاری به سزایی در تعیین قیمت جهانی سنگ آهن دارد؛ از همین رو با اعلام اخبار جدید مبنی بر تلاش چین برای افزایش تولید فولاد قیمت جهانی سنگ آهن روند افزایشی به خود گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی انجام فرایند ممیزی از سوی ممیزان شرکت SGS موفق به دریافت گواهینامه نظام مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ISO 9001-2015 با اعتبار SAS بین المللی از شرکت SGS سوئیس گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، در ردیف 10 شرکت پیشرو‌ قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- حمل سنگ آهن ریوتینتو به عنوان بزرگترین معدنکار سنگ آهن استرالیا از پلبارا در سال 2019 با افت 3 درصدی همراه بود و به 327.4 میلیون تن رسید. همچنین تولید سنگ آهن این کشور در س ال 2019 بالغ بر 326.6 میلیون تن بوده که رشد 18 درصدی نسبت به سال 2018 داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس اطلاعات موسسه آمار ترکیه، این کشور در ماه نوامبر سال 2019 تقریبا 474 هزار تن سنگ آهن وارد کرد که نسبت به ماه قبل از آن 35.6 درصد افت داشته و حتی نسبت به نوامبر سال گذشته 36.3 درصد کمتر است

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید فاز نخست کارخانه گندله سازی مادکوش تا پایان امسال، آغاز می شود و این کارخانه به عنوان یکی دیگر از طرح های جدید و توسعه ای منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به تغدیه زنجیره فولاد می پردازد.

پایگاه خبری معدن نیوز - اخیرا اعلام شده که گروه فلزات فورتسکیو (FMG) استرالیا دفتر جدیدی را در شانگهای چین افتتاح کرده است و مراسم افتتاحیه در چهاردهم ژانویه در شانگهای برگزار شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مطابق اعلامیه ریوتینتو، محموله های سنگ آهن حمل شده این شرکت از طریق دریا در سال 2019 به دلیل اختلال ناشی از وقوع طوفان در معادن استرالیا و آتش سوزی در یکی از بنادر این شرکت، 3 درصد افت یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - کامودیتی گزارش داده است که قیمت های صادراتی سنگ آهن ایران در بندرعباس طی سال 2020 روندی صعودی دارد و تا 15 درصد در برخی عیارها گران شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با توجه به نوسانات شدید قیمت سنگ آهن در سال 2019 گروه فولاد Baowu چین با همکاری سایر شرکت های فولادی به دنبال کشف ذخایر سنگ آهن در خارج از مرزهای این کشور برآمده و برای آن برنامه ریزی کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در بازارهای جهانی زغالسنگ به قیمت 140 دلار معامله شد.

پایاه خبری معدن نیوز - فولادسازان هندی از دولت این کشور خواسته اند تا عوارض واردات مواد ااولیه ازجمله زغال کک شو، زغال آنتراسیت و کک متالورژی را که در صنعت فولاد استفاده می شود کاهش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت سنگ آهن در بازار نقدی وارداتی چین با توجه به نگرانی ها از کاهش عرضه استرالیا در راستای وضعیت جوی نقاط غربی این کشور بالاتر رفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - اخیرا خیرا ریوتینتو که یکی از بزرگترین شرکت ها معدنی جهان است قراردادی را به ارزش 400 میلیون دلار استرالیا با شرکت پیمانکار مهندسی، تهیه و ساخت Mondium استرالیا به امضا رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مقامات هندی در حال مذاکره با مغولستان و روسیه برای واردات زغال کک شو با هدف کاهش وابستگی تنها به یک تامین کننده برای تامین نیاز فولادسازان هندی هستند.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز