سنگ آهن و ذغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز - سعید صمدی، دبیر انجمن زغال‌‌سنگ ایران در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز درباره وضعیت معادن زغال‌سنگ در پی شیوع ویروس کرونا گفت: متاسفانه در بحرانی که در پی شیوع کرونا در کشور اتفاق افتاد بسیاری از مشاغل با مشکلات و بحران روبه‌رو شدند. در این میان شیوع ویروس کرونا متاسفانه بیشترین آسیب را به بخش صنعت و معدن کشور خصوصا معادن زغال‌سنگ وارد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - واله انتظار دارد قیمت سنگ آهن کاهش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از تمامی پرسنل به ویژه داوطبان و کادر پزشکی و بهداشتی در 2 مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو در استان یزد که از ابتدای شیوع این بیماری قریب به یک ماه است با همه توان خود در جهت مقابله با آن در واحدهای تولیدی معدنی و صنعتی و نیز شهرها، روستاها و اماکن عمومی حوزه فعالیت خودتلاش شبانه روز دارند تقدیر نمود.

پایگاه خبری معدن نیوز - کیوان جعفری طهرانی در کانال تلگرامی خود نوشت: قیمت سنگ آهن در 3 روز گذشته رفتار ثابتی داشته و در یک محدوده قیمتی متوسط 83 دلار برای عیار 62 درصد و 97.50 دلار برای عیار 65 درصد قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - صبح امروز، نوذر نخعی استاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان و بازرس ویژه ستاد مدیریت کرونا استان کرمان به همراه رئیس و معاونین دانشکده علوم پزشکی سیرجان و رئیس بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از بخش های مختلف منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر بازدید بعمل آوردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - ریونتینتو یکی از اصلی ترین شرکت های اصلی سنگ آهن استرالیا اعلام کرد که همچنان به تولید و فعالیت خود ادامه خواهد داد تا نیاز مشتریان خود را تامین نماید و تقاضا در دوره چالش برانگیز کروناویروس را برآورده سازد.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس پیش بینی آنگلوامریکن آمریکا که یکی از غول های معدنی انگلیس است تولید سنگ آهن این شرکت در آفریقای جنوبی امسال به دلیل سیاست های منع آمد و شد که از سوی دولت آفریقای جنوبی اعمال شده، 2 تا 3 میلیون تن کاهش خواهد یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - همزمان با اطلاع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور مبنی بر شیوع ویروس COVID19 در کشور، شرکت سنگ آهن گهر زمین نیز با حساسیت و جدیت تمام و با استفاده از پروتکل های مورد تایید مرکز بهداشت شهرستان، اقدامات موثری در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری در سطح مجتمع و شهرستان انجام داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - طبق نظرسنجی پلتس از فعالان تجاری بازار چین، انتظار می رود که قیمت سنگ آهن در سه ماهه دوم (Q2) به خوبی حمایت شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - کیوان جعفری طهرانی در کانال تلگرامی خود نوشت: افزایش عرضه سنگ آهن قیمت را کاهش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معین اقتصاد مقاومتی شهرستان منوجان در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر همکاری همه ارکان کشور با وزارت بهداشت و تامین اقلام پزشکی و بهداشتی در این شهرستان اقدام به راه اندازی کارگاهی با ظرفیت تولید روزانه 3000 ماسک و لباس بهداشتی نموده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در اسفند ماه 98 بالغ بر 7 هزار و 773 میلیارد ریال درآمد از محل فروش محصولات کسب کرد که نسبت به دوره یک ماهه مدت مشابه سال قبل 7.36 درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان از برنامه برداشت 130 میلیون تن سنگ آهن و 300 میلیون تن باطله برداری طی پنج سال، با آغاز به کار پیمانکاران استخراج و باطله برداری(گروه الف و ب) بخش های غربی و مرکزی سنگان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - واله، معدنکار برزیلی روز پنج شنبه 26 مارس اعلام کرد که قصد دارد بیش از 80 دوربین حرارتی را در مکان های منتخب در سراسر کشور نصب نماید و از این فناوری عصر دیجیتال برای مبارزه با بیماری همه گیر کروناویروس استفاده نموده و آنرا به خدمت بگیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت سنگ آهن در بازار واردات چین باز هم با توجه به افت فعالیت بازار و کاهش قیمت‌ها در بازارهای فیوچرز ارزان‌تر شد ولی انتظار می‌رود در کوتاه مدت نوسانات جزیی داشته باشد چرا که عرضه نیز کاهش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در پی برخی اظهارات مبنی بر ضرورت تعطیلی واحدهای تولیدی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، صبح امروز ناصر تقی زاده مدیر عامل چادرملو در گفت و گویی با تاکید بر ضرورت تشدید اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا در مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو افزود: چادرملو با اتخاذ تدابیر لازم از جمله کاهش تعداد پرسنل در هر شیفت کاری و کنترل و نظارت کامل بر وضعیت جسمی و سلامتی کارکنان با استفرار تیم های مجهز پزشکی و بهداشتی، همچنان به روند تولید و فعالیت واحدها ادامه خواهد داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آنگلوآمریکن روز جمعه (امروز) اعلام کرد که انتظار دارد تولید معادن سنگ آهن Kumba در آفریقای جنوبی در سال 2020 به دلیل تعطیلی 21 روزه تا 3 میلیون تن و تولید صادراتی زغال سنگ تا 2 میلیون تن کاهش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز - عرضه سنگ آهن به علت قرنطینه 21 روزه معادن کشورهای کانادا، آفریقای جنوبی و هند ناشی از شیوع ویروس کرونا کاهش یافته و همین امر باعث اختلال در فعالیت معدنکاری و کاهش حمل محموله ها دریایی شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمود نوریان به عنوان رئیس هئیت مدیره، صادق نجفی به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره، مهدی ثقفی و سید محمد ابریشمی به عنوان اعضای هیئت مدیره و ناصر تقی زاده به عنوان عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو معرفی شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - هفته گذشته، بهبود تقاضا در چین کمی فراتر از انتظارات بازار بود و موجودی فولاد برای نخستین بار در سال 2020 سقوط کرد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز