سنگ آهن و ذغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی BHP روز جمعه اعلام کرد که مدیر ارشد و مدیرعامل این گروه معدنی Jonathan Price سال آینده این شرکت را ترک خواهد کرد چون این شرکت قصد دارد مسئولیت های استراتژی را از تیم مدیریت اجرایی دور نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهای هر تن سنگ آهن 62 درصد در روز گذشته با 0.6 درصد افزایش به 94 دلار و 60 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - در یازدهم دسامبر، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) در گزارشی اعلام کرد که تولید زغال سنگ آمریکا طی یک دهه گذشته حدود 37 درصد کاهش یافته است زیرا صنعت زغال سنگ در رقابت شدید با گاز طبیعی و انرژی های تجدید پذیر قرار گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محموله های دریای صادراتی سنگ آهن آفریقای جنوبی در نوامبر شاهد افزایش 36 درصدی بوده و به 4.91 میلیون تن رسیده است در حالی که صادرات در اکتبر 3.62 میلیون تن بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - در بین ماه های ژانویه تا نوامبر اوکراین درمجموع 19.1 میلیون تن زغال سنگ وارد کرد که تنها 0.04 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - حسن رحیمی مدیرعامل توسعه عمران منطقه گل گهر گفت: طرح جامع فضای سبز گهرزمین قابل تقدیر و نمونه است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کامودیتی گزارش داد: تداوم رشد قیمت جهانی سنگ آهن باعث باز شدن دریچه صادرات سنگ آهن و افزایش اختلاف قیمت های داخلی و صادراتی کنسانتره به بالای 27 درصد شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدنکار دولتی هند یعنی کودرموخ (KIOCL) که یک کارخانه گندله سازی به ظرفیت 3.5 میلیون تن در جنوب هند را مدیریت می کند اعلام داشته توافقنامه ای را با وزارت معادن و زمین شناسی کارناتاکا برای استخراج در 9 معدن به امضا رسانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بر اثر ریزش یک تونل در معدن زغال‌سنگ در شهرستان کوهبنان، یک معدنچی کشته و تعدادی زخمی شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزارت زغال سنگ هند اعلام کرد که دولت اجازه فروش 25 درصد زغال 5 معدن زغال سنگ با ظرفیت سالانه 5.2 میلیون تن را در بازار تایید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - صبح روز سه شنبه 19 آذرماه 98 گروه سرمایه گذاری غدیر از سایت شرکت سنگ آهن گهرزمین بازدید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو برای توسعه چادرملو 4 پیشنهاد در زمینه اکتشاف و استخراج در عمق، امور زیست محیطی و طرح های توسعه ارائه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر از توافق به سهمیه‌بندی آهن اسفنجی برای شرکت‌های تولید فولاد به روش القایی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شایعه افزایش سرمایه گذاری زیرساختی دولت چین در سال آینده باعث شد تا خریداران سنگ آهن به صف شده و قیمت ها را 5.5 درصد بالا ببرند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل گروه فورتسکیو استرالیا (FMG) اعلام کرده امیدوار است که صادراتش به ژاپن را توسعه دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئت مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در جلسه امروز خود تصمیم گرفتند که افزایش سرمایه تفویض شده در مجمع فوق العاده شرکت انجام داده و سرمایه خود را از 4400 میلیارد تومان به 6000 میلیارد تومان برسانند.

معدن نیوز - تولید انواع محصول در پایان ماه هشتم سال جاری از 18.8 میلیون تن عبور کرد که این رقم حدود 70درصد از برنامه های سال 98 را محقق کرده است. این میزان تولید در عین 3درصد بیش از مقدار برنامه ریزی شده و 1.4 درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در لایحه بودجه سال 99، بهره مالکانه معادن از 1500 میلیارد تومان در سال 98 به 2800 میلیارد تومان افزایش داشته است. این موضوع می‌تواند شرکت‌های معدنی از جمله گلگهر و چادرملو را تحت تاثیر قرار دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مبلغ فروش تجمیعی شرکت سنگ آهن گهرزمین نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 110 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - صادرات سنگ آهن هند در ماه نوامبر به دلیل تقاضای چین 32 درصد رشد داشته است.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز