سنگ و فلز گرانبها

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمارهای های منتشر شده از سوی سازمان جهانی فلزات که در 19 ژوئن منتشر شد، کمبود عرضه نیکل در بازارهای جهانی در طول ماه های ژانویه تا آوریل 38 هزار و 700 تن بود درحالی که مجموع کمبود سال گذشته 90 هزار تن بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- نایب رئیس انجمن سنگ ایران گفت: ارزش صادرات سنگ های تزئینی و نما پارسال به حدود 350 میلیون دلار رسید که در قالب کوپ (خام) و فرآوری شده به بازارهای هدف انتقال یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد فروش 5 تن شمش آنتیموان تولیدی مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت معاملات آتی (سه ماهه) نیکل در بورس فلزات لندن در 14 ماه می افزایشی بوده و با 134 دلار به 11920 دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس اداره سنگ های تزئینی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات صنعت سنگ سال گذشته با توجه به نرخ ارز و همت فعالان این عرصه نسبت به سال 96 حدود 100 هزار تن افزایش پیدا کرد.

معدن نیوز - دومین الماس بزرگ تاریخ در معدن بوتسوانا کراوی Botswana Karowe کشف شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت Nornickel روسیه در بین ماه های ژانویه تا مارس تولید نیکل خود را حدود 3.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داد و تولید را به 56 هزار تن رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - پانزدهمین نمایشگاه سنگ، معادن و صنایع وابسته 11 تا 14 اردیبهشت ماه امسال توسط شرکت رستاک پادویژن در شهر اصفهان برگزار می‌گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرمایه گذار اصلی معادن نیکل Consolidated اعلام کرده است عملیات معدنکاری و استخراج از معدن نیکل Munali واقع در زامبیا را مجددا از سر خواهد گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان درصدد ورود به زنجیره تأمین فلزات مورد نیاز صنایع پیشرفته و استراتژیک است.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی کاهش یافت اما تحت تأثیر ابراز نگرانی بانک‌های مرکزی آمریکا و اروپا نسبت به کندی رشد اقتصادی، نزدیک به بالاترین حد خود در دو هفته اخیر ماند.

پایگاه خبری معدن نیوز - انتظار می رود که روند نزولی تولید نیکل در فیلیپین طی سال های اخیر متوقف شده و در سال 2019 این کشور شاهد رشد تولید باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت الماس Lucapa استرالیا به تازگی اعلام کرده که توافقنامه ای را امضا کرده که به آن امکان می دهد تا بدهی های مربوط به توسعه معادن Mothae در آفریقای جنوبی را کاهش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید جهانی الماس در سال 2018 میلادی نسبت به مدت مشابه سال 2017 بدون تغییر ماند.

پایگاه خبری معدن نیوز- دبیرکل انجمن ملی سنگ ایران گفت: شرایط رکود بازار داخل و فشار تحریم ها موجب شده که دلالان سنگ ساختمانی عراق با بهره گیری از این شرایط، هر مترمربع سنگ فرآوری شده را با قیمت کمتر از 10 دلار خریداری کنند؛ این مساله قیمت سنگ ایران را شکسته و به بازارهای خارجی ضربه می زند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت مس شیلی Cochilco از کاهش 27 میلیون دلاری بودجه اکتشاف شیلی در سال 2018 خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت نیکل در بورس فلزات لندن LME روز گذشته 5 مارس افزایش یافت و به 13485 دلار در تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - تقاضای نیکل در بازارهای جهانی رو به رشد است و همین امر سبب شده بهای این ماده افزایشی باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دبیر انجمن سنگ ایران گفت: جمهوری اسلامی همواره در شمار کشورهای شاخص تولید کننده سنگ تزئینی ونما محسوب می شود و بازار کشورهای همسایه و اروپا همچنان از متقاضیان تولیدات این بخش هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس اتحادیه صنف فیروزه تراشان مشهد مدعی است کارگاه های فیروزه تراشی، سنگ فیروزه در اختیار ندارند تا بتراشند و ذخایر مواد خام آنها به انتها رسیده است.

گزارش تصویری