سنگ و فلز گرانبها

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمارهای وزارت بازرگانی آمریکا (USDOC) صادرات قراضه نیکل آمریکا در ماه آگوست حدود 2700 تن بود که نسبت به ماه گذشته 2.2 درصد کاهش داشته و قیمت صادرات آن نیز در ماه مذکور نسبت به ماه قبل افت 26.1 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - اگرچه موجودی نیکل هنوز هم کافی نیست اما افزایش قیمت نیکل با دشواری روبروست.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از اعمال محدودیت های صادراتی تعجب انگیز اندونزی در اواخر ماه آگوست، قیمت نیکل در دنیا صعودی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران 200 معدن مطرح کشور از 18 استان و 20 شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه سنگ و فرآوری سنگ حضور دارند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت دولتی تولیدکننده الماس زیمبابوه از رشد 2 برابری تولید الماس این شرکت در سال 2020 میلادی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- گروهی 30 نفره از گردشگران اسپانیایی از معدن فیروزه شهرستان فیروزه دیدن کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز- پیش‌نویس سند راهبردی صنعت طلا و فلزات گرانبها با حضور نمایندگانی از تشکلهای تخصصی، برخی تولیدکنندگان، طراحان و دست اندرکاران زنجیره تولید، مورد بحث و تبادل نظر و بررسی قرار گرفت. ایجاد 100 هزار شغل جدید و ایجاد باشگاه برای تعامل بیشتر با دست اندرکاران و فعالان و متخصصان این حوزه در این سند مورد پیش‌بینی قرار گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- بررسی قیمت نفت در بازار جهانی نشان می‌دهد که طی روز جاری قیمت نفت برنت روند نزولی به خود گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از افزایش شدید قیمت نیکل در بورس فلزات لندن، بهای این فلز هم در بورس فلزات لندن و هم بورس شانگهای کاهش قابل توجهی را به ثبت رساند و این درحالی است که بهای فولاد زنگ نزن در ثبات به سر می برد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دبیر انجمن سنگ ایران گفت: علیه مصوبه شورای اقتصاد برای وضع عوارض به صادرات سنگ خام به دیوان عدالت شکایت خواهیم کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - اندونزی در سال جاری 18 کارخانه ذوب نیکل احداث خواهد کرد و تخمین زده می شود که کل ارزش سرمایه گذاری در این واحدها حدود 10 تا 15 میلیارد دلار باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - انتظار می رود فیلیپین از ممنوعیت صادرات سنگ نیکل توسط اندونزی بهره مند شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- شریفی گفت: اصلی‌ترین بازار صادرات سنگ فرآوری، عراق است که سالانه 8 میلیون متر مربع را شامل می‌شود که متاسفانه ارزش افزوده که ندارد هیچ، بلکه ارزش منفی نیز دارد. با توجه به کمبود نقدینگی، رقابت منفی و حضور دلالان، شاهد هستیم که به ثمن بخس سنگ فرآوری شده را صادر می‌کنند فقط به خاطر اینکه چراغ کارخانه روشن بماند.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرمایه‌گذاری برخی ایرانیان در معادن چین، وزارت صنعت، معدن و تجارت را بر آن داشت تا پیشنهاد افزایش عوارض واردات سنگ از 8 به 20 درصد را مطرح کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- دبیر کل انجمن سنگ ایران ذخایر سنگ های تزئینی کشور را چهار میلیارد تن اعلام کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت با اعلام علت سرمایه گذاری برخی ایرانیان در معادن چین از پیشنهاد افزایش عوارض واردات سنگ به 20 درصد خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت از اصلاح آیین‌نامه ورود و صدور فلزات گرانبها در وزارت صنعت و تصویب آن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین که تقاضای سرمایه گذاران برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد به رکورد بالای جدیدی جهش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت Antam که یک شرکت معدنی دولتی اندونزی است تولید نیکل خود را در بین ماه های ژانویه تا ژوئن با 27 درصد افت 4 میلیون و 790 هزار تن گزارش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو هیأت مدیره خانه معدن استان کرمانشاه با اشاره به فرسودگی بیش از 90 درصد تجهیزات معادن سنگ و سنگ‌بری‌های کرمانشاه، گفت: متأسفانه عمده سنگ تزئینی کرمانشاه به صورت خام به کشورهای دیگر از جمله چین صادر می‌شود.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز