سنگ و فلز گرانبها

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس شورای ارتقای صادرات جواهر هند گفت: «کاهش عوارض الماس و جواهر میزان مبادلات تجاری دو کشور را 2 تا 3 میلیارد دلار افزایش خواهد داد و در صورتی که میزان عوارض به صفر برسد تجارت بین هند و روسیه بسیار شکوفاتر خواهد شد.»

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت سه ماهه نیکل در بورس فلزات لندن (LME) با افزایش 135 دلاری در هر تن به 13910 دلار در روز جمعه (17 ژانویه) رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت نیکل در بورس فلزات لندن در حال حاضر به 14300 دلار در هر تن رسیده است که یک رکورد جدید در ماه جاری است.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس داده های رسمی اندونزی، صادرات سنگ معدن نیکل این کشور در دسامبر 2019 حدود 3.04 میلیون تن بود که نسبت به دسامبر سال قبل 87.8 درصد و نسبت به ماه نوامبر 2019 حدود 12.6 درصد افزایش داشته است. ارزش این صادرات به 119 میلیون دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: طرح جامع سنگ های تزئینی با هدف توسعه صادرات، تدوین می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرمایه گذاران حقیقی همچنان به آینده نقره امیدوارند. برای چهارمین سال پیاپی، نقره همچنان به عنوان پیشتاز فلزهای ارزشمند و مس، برای سال های آتی در نظر گرفته می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام سرمایه گذاری به منظور احداث کارخانه تولید کنسانتره تیتانیوم به ظرفیت سالانه حداقل 130 هزار تن در مجتمع تیتانیوم کهنوج با استفاده از کانسنگ معدن تیتانیوم کهنوج را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - پیش بینی می شود اندونزی در سال جاری شاهد کاهش حجم صادرات نیکل باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو از تهیه طرح جامع سنگ های قیمتی توسط ایمیدرو خبر داد و گفت: ایمیدرو به عنوان متولی، کارگروه سنگ های قیمتی را راه اندازی خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیکل Forrestania در غرب استرالیا به دلیل آتش سوزی جنگل ها مجبور به تعطیل کردن تجارت خود شد. Western Areas که به طور مخفف به آن WSA می گویند، اصلی ترین و بزرگترین تولیدکننده نیکل این کشور است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید قلع در چین طی 11 ماه نخست سال 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9.48 درصد کاهش نشان می دهد.

معدن نیوز - تحلیلگران بین المللی پیش بینی می‌کنند که قیمت جهانی پالادیوم به زودی رکوردهای جدیدی را ثبت خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو بر لزوم تدوین طرح جامع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی تاکید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت پترا دایاموندز یک سنگ آبی 20 قیراطی را به مبلغ حدود 15 میلیون دلار فروخت.

پایگاه خبری معدن نیوز- محدودیت های صادرات سنگ نیکل در اندونزی رشد تولید جهانی این ماده معدنی را طی سال 2020 میلادی کاهش می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ​پس از یک دوره دو روزه کاهش بهای نیکل، قیمت این فلز در روز گذشته مجددا رشد چشمگیری را به ثبت رساند و این رشد حدود 475 دلار بود و سبب شد بهای این فلز به 160 هزار دلار برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن سازمان صمت لرستان گفت: امسال برای اولین بار در کشور پروانه بهره‌برداری سنگ تزئینی به‌صورت زیرزمینی در لرستان صادرشده که مدیران این معدن در حال حاضر در حال تهیه تجهیزات آن بوده و به‌زودی افتتاح می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمارهای وزارت بازرگانی آمریکا (USDOC) صادرات قراضه نیکل آمریکا در ماه آگوست حدود 2700 تن بود که نسبت به ماه گذشته 2.2 درصد کاهش داشته و قیمت صادرات آن نیز در ماه مذکور نسبت به ماه قبل افت 26.1 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - اگرچه موجودی نیکل هنوز هم کافی نیست اما افزایش قیمت نیکل با دشواری روبروست.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از اعمال محدودیت های صادراتی تعجب انگیز اندونزی در اواخر ماه آگوست، قیمت نیکل در دنیا صعودی شد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز