سنگ و فلز گرانبها

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت از اصلاح آیین‌نامه ورود و صدور فلزات گرانبها در وزارت صنعت و تصویب آن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین که تقاضای سرمایه گذاران برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد به رکورد بالای جدیدی جهش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت Antam که یک شرکت معدنی دولتی اندونزی است تولید نیکل خود را در بین ماه های ژانویه تا ژوئن با 27 درصد افت 4 میلیون و 790 هزار تن گزارش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو هیأت مدیره خانه معدن استان کرمانشاه با اشاره به فرسودگی بیش از 90 درصد تجهیزات معادن سنگ و سنگ‌بری‌های کرمانشاه، گفت: متأسفانه عمده سنگ تزئینی کرمانشاه به صورت خام به کشورهای دیگر از جمله چین صادر می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین محموله سنگ ساختمانی از بندر شهید بهشتی چابهار به کشور عمان صادر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ریوتینتو می گوید که تولید الماس معدن Argyle استرالیا به کمتر از حد اقتصادی رسیده و لذا در حال برنامه ریزی برای تعطیلی معدن تا سال 2023 است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رحمانی گفت: صنعت سنگ با افزایش صادرات می‌تواند جایگزین درآمد‌های نفتی شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید نیکل تصفیه شده در چین طی نیمه نخست سال 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمار رسمی آمریکا، صادرات قراضه نیکل آمریکا در ماه می در حدد 2600 تن بود که درمقایسه با ماه قبل افت 1.1 درصدی داشت درحالی که قیمت های صادراتی رشد 3.8 درصدی نسبت به ماه قبل داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - نایب رئیس انجمن سنگ ایران با بیان اینکه سال گذشته بیش از 100 کشور مقصد صادرات سنگ کوپ و فرآوری شده ایران بودند، گفت: میزان صدور سنگ فرآوری شده پارسال نسبت به سال 96، رشد 14 درصدی را ثبت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ­های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه از 18 تا 21 تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می ‌شود، نمایشگاهی که در آن ده‌ها شرکت داخلی و خارجی جدیدترین و نوین‌ترین تولیدات و خدمات خود را ارائه و در معرض علاقمندان قرار می‌دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمارهای های منتشر شده از سوی سازمان جهانی فلزات که در 19 ژوئن منتشر شد، کمبود عرضه نیکل در بازارهای جهانی در طول ماه های ژانویه تا آوریل 38 هزار و 700 تن بود درحالی که مجموع کمبود سال گذشته 90 هزار تن بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- نایب رئیس انجمن سنگ ایران گفت: ارزش صادرات سنگ های تزئینی و نما پارسال به حدود 350 میلیون دلار رسید که در قالب کوپ (خام) و فرآوری شده به بازارهای هدف انتقال یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد فروش 5 تن شمش آنتیموان تولیدی مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت معاملات آتی (سه ماهه) نیکل در بورس فلزات لندن در 14 ماه می افزایشی بوده و با 134 دلار به 11920 دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس اداره سنگ های تزئینی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات صنعت سنگ سال گذشته با توجه به نرخ ارز و همت فعالان این عرصه نسبت به سال 96 حدود 100 هزار تن افزایش پیدا کرد.

معدن نیوز - دومین الماس بزرگ تاریخ در معدن بوتسوانا کراوی Botswana Karowe کشف شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت Nornickel روسیه در بین ماه های ژانویه تا مارس تولید نیکل خود را حدود 3.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داد و تولید را به 56 هزار تن رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - پانزدهمین نمایشگاه سنگ، معادن و صنایع وابسته 11 تا 14 اردیبهشت ماه امسال توسط شرکت رستاک پادویژن در شهر اصفهان برگزار می‌گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرمایه گذار اصلی معادن نیکل Consolidated اعلام کرده است عملیات معدنکاری و استخراج از معدن نیکل Munali واقع در زامبیا را مجددا از سر خواهد گرفت.

گزارش تصویری