سنگ و فلز گرانبها

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیکل Forrestania در غرب استرالیا به دلیل آتش سوزی جنگل ها مجبور به تعطیل کردن تجارت خود شد. Western Areas که به طور مخفف به آن WSA می گویند، اصلی ترین و بزرگترین تولیدکننده نیکل این کشور است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید قلع در چین طی 11 ماه نخست سال 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9.48 درصد کاهش نشان می دهد.

معدن نیوز - تحلیلگران بین المللی پیش بینی می‌کنند که قیمت جهانی پالادیوم به زودی رکوردهای جدیدی را ثبت خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو بر لزوم تدوین طرح جامع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی تاکید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت پترا دایاموندز یک سنگ آبی 20 قیراطی را به مبلغ حدود 15 میلیون دلار فروخت.

پایگاه خبری معدن نیوز- محدودیت های صادرات سنگ نیکل در اندونزی رشد تولید جهانی این ماده معدنی را طی سال 2020 میلادی کاهش می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ​پس از یک دوره دو روزه کاهش بهای نیکل، قیمت این فلز در روز گذشته مجددا رشد چشمگیری را به ثبت رساند و این رشد حدود 475 دلار بود و سبب شد بهای این فلز به 160 هزار دلار برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن سازمان صمت لرستان گفت: امسال برای اولین بار در کشور پروانه بهره‌برداری سنگ تزئینی به‌صورت زیرزمینی در لرستان صادرشده که مدیران این معدن در حال حاضر در حال تهیه تجهیزات آن بوده و به‌زودی افتتاح می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمارهای وزارت بازرگانی آمریکا (USDOC) صادرات قراضه نیکل آمریکا در ماه آگوست حدود 2700 تن بود که نسبت به ماه گذشته 2.2 درصد کاهش داشته و قیمت صادرات آن نیز در ماه مذکور نسبت به ماه قبل افت 26.1 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - اگرچه موجودی نیکل هنوز هم کافی نیست اما افزایش قیمت نیکل با دشواری روبروست.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از اعمال محدودیت های صادراتی تعجب انگیز اندونزی در اواخر ماه آگوست، قیمت نیکل در دنیا صعودی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران 200 معدن مطرح کشور از 18 استان و 20 شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه سنگ و فرآوری سنگ حضور دارند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت دولتی تولیدکننده الماس زیمبابوه از رشد 2 برابری تولید الماس این شرکت در سال 2020 میلادی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- گروهی 30 نفره از گردشگران اسپانیایی از معدن فیروزه شهرستان فیروزه دیدن کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز- پیش‌نویس سند راهبردی صنعت طلا و فلزات گرانبها با حضور نمایندگانی از تشکلهای تخصصی، برخی تولیدکنندگان، طراحان و دست اندرکاران زنجیره تولید، مورد بحث و تبادل نظر و بررسی قرار گرفت. ایجاد 100 هزار شغل جدید و ایجاد باشگاه برای تعامل بیشتر با دست اندرکاران و فعالان و متخصصان این حوزه در این سند مورد پیش‌بینی قرار گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- بررسی قیمت نفت در بازار جهانی نشان می‌دهد که طی روز جاری قیمت نفت برنت روند نزولی به خود گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از افزایش شدید قیمت نیکل در بورس فلزات لندن، بهای این فلز هم در بورس فلزات لندن و هم بورس شانگهای کاهش قابل توجهی را به ثبت رساند و این درحالی است که بهای فولاد زنگ نزن در ثبات به سر می برد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دبیر انجمن سنگ ایران گفت: علیه مصوبه شورای اقتصاد برای وضع عوارض به صادرات سنگ خام به دیوان عدالت شکایت خواهیم کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - اندونزی در سال جاری 18 کارخانه ذوب نیکل احداث خواهد کرد و تخمین زده می شود که کل ارزش سرمایه گذاری در این واحدها حدود 10 تا 15 میلیارد دلار باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - انتظار می رود فیلیپین از ممنوعیت صادرات سنگ نیکل توسط اندونزی بهره مند شود.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز