سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز - به نظر می رسد تعطیلی 21 روزه معادن آفریقای جنوبی ناشی از کرونا در حال تاثیر گذاری بر بازار منگنز و فرومنگنز دنیا است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تعطیلی معادن آفریقای جنوبی باعث اعلام فورس ماژور بین تولید کنندگان کرومیت گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - آفریقای جنوبی خود را برای تعطیلات 21 روزه 100 درصد معادن خود به منظور مقابله با کرونا آماده می کند. قرار است تعطیلی از 26 مارس (2 روز دیگر) آغاز و تا 16 آوریل ادامه یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با توجه به سیاست یکپارچه سازی مدیریت مجتمع پتاس خور و بیابانک و طرح شورابه های ترود با توجه به واگذاری آنها به یک سرمایه گذار بر اساس بند ت ماده 45 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، با حکم مدیر عامل ایمپاسکو نظارت بر طرح شورابه های ترود نیز به امیدرضا محبعلی؛ مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک واگذار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشنامه ای با سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها اعلام کرد: تمامی جوازهای تأسیس صادره معتبر، بدون نیاز به درخواست و حضور متقاضیان، تا پایان خردادماه 1399 دارای اعتبار است.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان تولید مجتمع فروکروم جغتای در 11 ماهه امسال، 44 درصد رشد یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - آمارهای مقدماتی از سوی دولت آریقای جنوبی نشان می دهد اگر بیماری کرونا ویروس تا ماه آوریل کنترل نشود، بخش معدن آفریقای جنوبی به شدت ضربه خواهد خورد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به نقل از رویترز؛ وزیر صنعت چین در روز جمعه اعلام کرد که شرکت ها و بنگاه های فلزی که پس از شیوع کرونا ویروس به کار خود بازگشته اند نباید به هر قیمتی به دنبال تقویت تولید باشند و باید از رقابت نادرست با یکدیگر خودداری نمایند.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید جهانی سنگ منگنز طی ژانویه 2020 میلادی شاهد افت 19 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود. چین و مالزی افت تولید را رقم زدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - انجمن صنایع فلزات غیر آهنی چین (CNIA) روز پنج شنبه گفت: چین باید برخی فلزات غیرآهنی را انباشت کند تا فشار به تولیدکنندگانی که فروش آنها به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور دچار مشکل شده اند را کم نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - امیدرضا محبعلی، مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک با بیان این مطلب گفت: روند افزایشی تولید در بزرگترین معدن شورآبه حوزه خلیج فارس با افزایش تولید پتاس مجتمع به 100 هزار تن در افق 1408 همراه خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی 10 ماهه امسال، 12 درصد افزایش یافت و به بیش از 80 هزار تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمید منتظری؛ مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران بابیان این مطلب گفت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با استفاده از دانش روز دنیا و با استفاده از محققان دانشگاه های داخلی نسبت به بهبود و کنترل آتشباری در معدن سنگ آهک پیربکران بعنوان پایلوت معادن همجوار مناطق مسکونی اقدام به انعقاد قرارداد تحقیقاتی با عنوان” به روزآوری و بهینه سازی عملیات انفجار در معدن سنگ آهک پیربکران” با دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات کرد.

معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد "فروش 2000 تن کلوخه فروکروم پرکربن محصول تولیدی مجتمع فروکروم جغتای" را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمل سنگ کروم از معادن ادیشا (Odisha) هند در ماه ژانویه با 15 درصد رشد ماهانه همراه شد.

معدن نیوز - شرکت ملی توسعه معادن هند (MOIL) پیش از این در تاریخ اول ژانویه 2020 قیمت منگنز خود را مورد تجدید نظر قرار دارد. با این حال تقاضای شدید داخلی سبب شد این شرکت مجددا به فکر بالا بردن نرخ های خود بیافتد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان 10 اولویت را در اجرای برنامه های بومی سازی هدفگذاری کرده است، گفت: خودکفایی در زمینه طراحی و ساخت خطوط تولید با هدف افزایش بهره وری، کاهش ارزبری و اشتغالزایی، ذیل اهداف توسعه ای ایمیدرو در اجرای استراتژی "ساخت داخل" تعیین شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مجری طرح عناصر نادر خاکی در سازمان توسعه معادن گفت: 80 درصد مصرف عناصر نادر خاکی به چین اختصاص دارد.

معدن نیوز - اولین دوره بازدید دانش آموزان شهرستان جغتای از مجتمع فروکروم جغتای در راستای طرح معین اقتصادی و با هدف آشنایی دانش آموزان پایه دوازدهم با فرصت های شغلی موجود در منطقه و نیز آشنایی با فرهنگ معدنکاری جهت هدایت تحصیلی و انتخاب رشته صحیح با همت شرکت راهبر برگزار شد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز