سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد فروش 30 هزار تن کلوخه باریت معدن مهدی آباد را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در نظر دارد فراخوان “ارزیابی کیفی متقاضیان انجام سرمایه گذاری به منظور احداث کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم در شهرستان اسدآباد استان همدان” را برگزار نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - انتظار می رود دولت چین با هدف حفاظت از محیط زیست، اعمال تعرفه 20 درصدی را بر صادرات فروسیلیکون ادامه دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - یک مقام وزارت محیط زیست چین اعلام کرد: چین از سال 2016 بیش از 1300 شرکت فلزی سنگین را به عنوان بخشی از یک برنامه بلند مدت برای مهار آلودگی های گسترده خاک، تعطیل کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور صنایع و معادن خراسان شمالی گفت: رکود در ساخت و ساز تعدادی از معادن آهک این استان را نیمه فعال کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صمت خبر لغو عوارض 25 درصدی صادرات فلزات و مواد معدنی غیر آهنی با امضاء وزیر صمت را تکذیب کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- روزهای گذشته قیمت میلگرد در چین در ثبات بوده، فعالیت بازار کم است و نگران افت قیمت ها در ماه آینده به دلیل رکود تقاضا و افزایش عرضه می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آمریکا و استرالیا با حمایت از توسعه پروژه‌های مواد معدنی استراتژیک و عناصر خاکی نادر به مقابله با سلطه چین در بازار جهانی این مواد حساس می‌پردازند.

پایگاه خبری معدن نیوز - کمیته مهندسی معدن کانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهران با همکاری انجمن علمی مهندسی معدن برنامه بازدید از گنبد نمکی قم را برگزار می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت املاح معدنی ایران گفت: تولیدات این شرکت در سال جاری با وجود فشارهای اقتصادی 10 درصد افزایش دارد و محموله‌های صادراتی این واحد نیز 20 درصد بیشتر شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی 6 ماهه نخست امسال، 20 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- رشد تولید کبالت در معادن جهان طی سال 2020 میلادی روندی آهسته تر خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - موجودی کرومیت در بنادر چین در هفته منتهی به 25 اکتبر به 3 میلیون و 299 هزار تن رسیده که 99 هزار تن بیشتر از هفته منتهی به 18 اکتبر است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجری و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس خبر داد: ظرفیت بسیار بالایی در معادن کوچک برای خاک های نسوز داریم.

پایگاه خبری معدن نیوز - واردات سنگ منگنز هند در ماه سپتامبر نسبت به آگوست دو برابر افزایش یافت.

معدن نیوز - مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک با بیان این مطلب گفت: با توجه به اکتشافات انجام شده در منطقه خور و بیابانک، ذخایر شورابه از 450 میلیون متر مکعب به 2 میلیارد و 650 میلیون متر مکعب افزایش یافته است و اقدامات لازم جهت دریافت گواهی کشف از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان صورت گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار اردبیل گفت: کارخانه آلیاژی فروسیلیسیوم با سرمایه‌گذاری خارجی در شهرستان خلخال احداث می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو از مشارکت این سازمان و بخش خصوصی در تامین زیرساخت های محدوده های دارای ذخایر منیزیت حیدرآباد سیستان و بلوچستان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تولید فروکروم Zimasco و Afrochine Smelting زیمباوه برای سرمایه گذاری جهت ساخت 4 کارخانه ذوب کروم در Mberengwa واقع در ایالت Midlands اعلام آمادگی کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس اطلاعات اداره کل گمرک چین، واردات نیکل این کشور در ماه آگوست از اندونزی رشد 27 درصد داشته است که عمدتا به دلیل برنامه دولت اندونزی در ممنوعیت صادرات نیکل می باشد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز