سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون معدنی و صنایع معدنی وزارت صنعت اعلام کرد: وزارت صمت بخشنامه ای را جهت کاهش عوارض صادرات کرومیت از 25 درصد به 10 درصد، عوارض کنسانتره سرب و روی از 20 درصد به 12 درصد، عوارض مس از 10 درصد به 5 درصد را ابلاغ کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آمریکا و کانادا در تاریخ 9 ژانویه 2020 اعلام کردند که دو طرف با همکاری یکدیگر از ژوئن 2019 اقدام به تدوین برنامه کاری مشترک در زمینه موادمعدنی مهم کرده اند.

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد "انجام راهبری مجتمع سنگ آهک پیربکران (شامل کلیه عملیات استخراج از معدن، خردایش و دانه بندی ماده معدنی و فروش محصولات تولیدی) و سرمایه گذاری به منظور احداث و بهره برداری از 2 خط تولید کاغذ از کربنات کلسیم" را به مزایده عمومی همراه با ارزیابی کیفی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد "فروش 500 تن کنسانتره نفلین سینیت تولیدی مجتمع نفلین سینیت کلیبر" را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - علیرضا خوش مقام، مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر با بیان این مطلب که فروش کنسانتره نفلین سینیت در 9 ماهه سال جاری با رشد 11 درصدی همراه بوده است گفت: در 9 ماهه اول سال جاری با فروش 5 هزار و 600 تن کنسانتره نفلین سینیت درجه یک توانستیم 11 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته باشیم و درصدد هستیم برنامه تدوینی تولید و فروش را تا پایان سال جاری عملی کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - سخنگوی وزارت حمل و نقل افغانستان گفت: بندر چابهار از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا بیرون است. در مقابل، یک مقام اتاق صنایع و معادن افغانستان می گوید که تحریم‌های آمریکا بر ایران، مانع فعالیت‌های بازرگانی افغانستان از راه بندر چابهار شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - موجودی نیکل لاتریت laterite چین در 12 بندر بزرگ در پایان هفته گذشته (27 دسامبر) در حدود 14.4 میلیون تن گزارش شده است که نسبت به 20 دسامبر 28 هزار تن افزایش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید فلزات غیرآهنی در چین طی 11 ماه نخست سال 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.9 درصد رشد نشان می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد چشم گیری در ارسال محصول بدست آورد.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک شرکت ماشین سازی، وابستگی به واردات دستگاه برش سنگ معدن، سانتریفیوژهای دوطبقه و فیلتری و خطوط کامل تولید نمک خوراکی و کلسیم کلراید را حذف کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- نیروی زمینی آمریکا برای مقابله با انحصار چین و تضمین تامین نیاز صنایع نظامی، تسلیحاتی و الکترونیک خود به برخی مواد معدنی خاص، در نظر دارد تا به سمت سرمایه‌گذاری بر روی پروژه‌های استخراج مواد معدنی منحصر به فرد گام بردارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد فروش 30 هزار تن کلوخه باریت معدن مهدی آباد را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در نظر دارد فراخوان “ارزیابی کیفی متقاضیان انجام سرمایه گذاری به منظور احداث کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم در شهرستان اسدآباد استان همدان” را برگزار نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - انتظار می رود دولت چین با هدف حفاظت از محیط زیست، اعمال تعرفه 20 درصدی را بر صادرات فروسیلیکون ادامه دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - یک مقام وزارت محیط زیست چین اعلام کرد: چین از سال 2016 بیش از 1300 شرکت فلزی سنگین را به عنوان بخشی از یک برنامه بلند مدت برای مهار آلودگی های گسترده خاک، تعطیل کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور صنایع و معادن خراسان شمالی گفت: رکود در ساخت و ساز تعدادی از معادن آهک این استان را نیمه فعال کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صمت خبر لغو عوارض 25 درصدی صادرات فلزات و مواد معدنی غیر آهنی با امضاء وزیر صمت را تکذیب کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- روزهای گذشته قیمت میلگرد در چین در ثبات بوده، فعالیت بازار کم است و نگران افت قیمت ها در ماه آینده به دلیل رکود تقاضا و افزایش عرضه می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آمریکا و استرالیا با حمایت از توسعه پروژه‌های مواد معدنی استراتژیک و عناصر خاکی نادر به مقابله با سلطه چین در بازار جهانی این مواد حساس می‌پردازند.

پایگاه خبری معدن نیوز - کمیته مهندسی معدن کانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهران با همکاری انجمن علمی مهندسی معدن برنامه بازدید از گنبد نمکی قم را برگزار می‌کند.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز