فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه هم اکنون قیمت آهن در بورس کالا 4200 هزار تومان اما در بازار آزاد 4500 تا 4600 تومان است، گفت: با افزایش عرضه کالا در بورس به طور حتم قیمت آهن در بازار آزاد 5 تا 10 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آرسلورمیتال در ازای خرید ایلوا 4 کارخانه در اروپا به فروش می رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - استاندار اردبیل گفت: با پرداخت 500 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت و نیز تامین 6 مگاوات برق صنعتی، واحد تولیدی ریخته‌‌گری دقیق آرتا در سه مرحله توسعه می‌یابد و علاوه بر ریخته‌گری و نورد، وارد فاز تولید میلگرد خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به نظر می‌رسد برای اعطای تقدیرنامه‌های صادراتی، پارامترها و معیارهایی وجود دارد که ظاهرا به درستی رعایت نشده است چراکه فولاد خوزستان بر اساس اصول پایه به جهت رشد صادرات مستحق دریافت تقدیرنامه بود اما این امکان از این شرکت بزرگ سلب شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - دولت هند تولید فولاد را کاهش نخواهد داد حتی اگر مازاد تولید فولاد در جهان مشکل ساز شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد خوزستان طی نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به حذف نام این شرکت از لیست صادرکنندگان برتر کشور اعتراض کرده و تصمیمات غیرکارشناسی را عامل بی‌انگیزگی صادرکنندگان خوانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد خوزستان یکی از بزرگترین مجموعه‌های تولید کننده محصولات نیمه نهایی و نهایی در منطقه می‌باشد که سالانه بیش از 6 میلیون تن گندله و 4 میلیون تن مقاطع فولادی را به صورت عملی تولید می‌نماید. در سال گذشته این شرکت بیش از 7 هزار میلیارد تومان فروش محقق نموده است که سهم صادرات این شرکت بیش از پنجاه درصد مبلغ فروش و معادل حدود 1.2 میلیارد دلار می‌باشد. عمده محصولات فروش رفته در سال گذشته مقاطع فولادی به صورت بلوم و بیلت بوده است.

معدن پایگاه خبری نیوز - همزمان با روز ملی صادرات در آیین بیست و دومین سالروز ملی صادرات که با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و تعدادی از مقامات کشوری در تهران، مرکز همایش های بین المللی صداو سیما برگزار شد، ذوب آهن اصفهان به عنوان صادر کننده نمونه کشوری معرفی شدو نشان صادراتی، لوح سپاس و تندیس ویژه به مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت اهدا گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئتی متشکل از مدیران قطار شهری قم، شرکت مشاوره پردیسان سازه و موسسه حراء به عنوان نماینده قرارگاه خاتم الانبیاء روز چهارشنبه 24 مهرماه سال جاری با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن دیدار و گفتگو با مهرداد تولائیان از خط تولید شرکت بازدید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسۀ کمیتۀ مدیریت شرکت، پس از استماع گزارش مدیران نواحی و بخش های مختلف شرکت تصریح کرد: در بازدید از خطوط تولید و ملاقات حضوری با همکاران نواحی، تعلق خاطر و تعهدسازمانی نزد تک تک آنها به خوبی مشهود بود. اینکه کارکنان شرکت به کار خود و حل مسائل شرکت علاقه و تعصب دارند بسیار ارزشمند است

پایگاه خبری معدن نیوز - آیین بزرگداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای تولیدی و خدماتی این حیطه در دو بخش کشوری و استانی با حضور حمید رضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران، محمدعلی شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان، غلامحسین شفیعی مدیرکل استاندارد استان اصفهان، تنی چند از مدیران عامل شرکت های تولیدی، خدماتی و مسئولین کنترل کیفی این واحدها پنج شنبه بیست و ششم مهرماه در سالن نگین نقش جهان برگزار شد که در این همایش از ذوب آهن اصفهان به عنوان واحد نمونه استانی تجلیل به عمل آمد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مسئول کانون بازنشستگان فولاد مبارکه اظهار داشت: اجرای طرح توزیع کارت اعتباری خرید از فروشگاه زنجیره ای رفاه میان بازنشستگان فولاد را باید به فال نیک گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- برای اولین بار در کشور و پس از ارزیابی ارزیابان بنیاد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM)، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با کسب امتیاز بالاتر از 600 برندۀ سطح زرین (GOLD) این جایزه جهانی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادر کنندگان سنگ آهن گفت: فولاد مبارکه اصفهان کالاهای خود را با ارز آمریکایی مبادله نمی کند وخریداران خارجی محصولات این شرکت نیز با آمریکا ارتباط مستقیمی ندارند به همین دلیل امیدواریم که این شرکت بتواند مسیر کنونی فعالیت خود را ادامه داده و از بحران تحریم ها عبور کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - عیار رضایی گفت: در حال حاضر فولاد مبارکه با استفاده از پساب‌ها مصرف آب در تولید را کاهش داده است تا جایی که برای هرتن فولاد 4.4 دهم متر مکعب آب مصرف می‌کند که در فولادسازی‌های دیگر ایران میزان مصرف آب 6 دهم متر مکعب است.

مدیر روابط عمومی فولاد خوزستان گفت: ظرف مدتی که محمد شریعتمداری سکان وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور را در دست گرفته ظاهرا تنش های حاشیه ای نیز بیش از گذشته در حوزه مسئولیت وی شکل گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رضا یزدخواستی با حکم مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه به سمت معاون سرمایه گذاری و امور سهام شرکت های فولاد مبارکه منصوب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- هیئت مدیره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام پیشنهاد داد که سرمایه این شرکت با 114 درصد افزایش از 7 هزار میلیارد ریال به 15 هزار میلیارد ریال برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه اصفهان پس از انتشار اخباری مبنی بر قرار گرفتن فولاد مبارکه در لیست تحریم های جدید آمریکا که شب گذشته از سوی خزانه داری آمریکا وضع شد طی نامه ای شفاف سازی کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزارت خزانه‌داری آمریکا بانک‌های ملت، مهر اقتصاد، پارسیان و سینا و شرکت‌های تراکتورسازی ایران و خودروساز بهمن را تحریم کرد.

گزارش تصویری