فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز - به همت تلاشگران شرکت ذوب آهن با تعمیر اسلیو بیرینگ برج گردان ایستگاه ریخته گری شماره هفت از توقف طولانی مدت این ایستگاه جلوگیری شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حسین رفیعی رنانی مدیر مهندسی پروژه های پشتیبانی تولید و تاسیسات جانبی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن اصفهان آرزوی دیرینه ایرانیان را برای تولید ریل تحقق بخشید اما متاسفانه برخی از افراد نا آگاه با اظهار نظرهای غیر کارشناسی در شرایطی که دشمن با تحریم هر چه تمام تر مسیر را بر ملت ایران سخت نموده است تلاش و کوشش فرزندان ایران زمین را برای قطع وابستگی و توسعه یافتگی کشور عزیزمان ایران، نا دیده می گیرند.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئت مدیره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در جلسه اخیر خود افزایش 4 هزار میلیارد ریالی سرمایه شرکت را به تصویب رساندند.

پایگاه خبری معدن نیوز - آخرین قیمت قراضه وارداتی سنگین کلاس 1 و2 در ترکیه 262 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده که 1.5 دلار هر تن نسبت به جمعه رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز سه شنبه 28 آبان ماه میزبان عرضه 130 هزار و 421 تن مواد پلیمری، قیر، وکیوم باتوم و گوگرد است.

پایگاه خبری معدن نیوز - استاندار آذربایجان‌ شرقی با حضور نماینده و فرماندار شهرستان بناب و با همراهی مسئولین استانی و شهرستانی از خطوط تولید این مجتمع بازدید به عمل آورد.

پایگاه خبری معدن نیوز - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: هزینه‌های تولید فولاد متاثر از برق و گاز طبیعی است و تاثیرپذیری از نرخ بنزین ندارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از طراحی و تولید موفقیت‌آمیز ورق موردنیاز ساخت کلاچ خودرو در فولاد مبارکه، کارشناسان و متخصصان این شرکت با طراحی و تولید فولادهای مقاوم به خوردگی اتمسفری، برگ زرین دیگری به دیوان پرافتخار فولاد مبارکه افزودند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد مبارکه، از ادامۀ روند روبه‌رشـــد کیفیت محصولات فولاد مبارکه خبر داد و گفت: با تعریف اقدامات اصلاحی و اجرای آن با همکاری نواحی تولیدی، روند کیفیت محصولات شرکت در شش‌ماهۀ اول سال 1398 در شاخص‌های اساسی بهبود قابل‌توجهی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - هفته گذشته واردات بیلت به چین جدی‌تر شد و تناژ بالایی از عرضه کنندگان جنوب شرق آسیا خریداری شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - گزارش هفتگی بازارهای فولاد منتشر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دادگاه عالی هند روز جمعه راهی را پیش روی آرسلورمیتال (ArcelorMittal) برای دستیابی به اسار استیل (Essar Steel) که ورشکست شده بود، قرار داد. این اتفاق به دنبال تلاشی قانونی که بیش از 2 سال در دادگاه های متعدد به طول انجامید، رخ داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه دوشنبه 20 آبان ماه در کرمان گفت: یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید حمایت از صنعت ریلی در کشور است که در همین راستا امروز توانسته ایم ریل و واگنی را که تا دیروز از کشورهای دیگر خریداری می کردیم، را در داخل تولید کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - طی حکمی از سـوی حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، منوچهر نیکفر به سـمت مدیر کمیسـیون معاملات منصوب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آئین شروع عملیات اجرایی قطار حومه‌ای شهر جدید مجلسی به کلان‌شهر اصفهان با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرها، استاندار، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، امام‌جمعه و فرماندار شهرستان مبارکه و جمعی از مردم شهرستان مبارکه در شهر جدید مجلسی برگزار شد.

معدن نیوز - در شانزدهمین دورۀ جایزۀ ملی کیفیـت ایــــران که هم‌زمــــــــان با بزرگداشت روز کیفیت در محل برگـــزاری همایش‌های دانشگــــاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، پس از ارزیابــــی هیئت‌داوران، برای نخستین بار در کشور اولین و تنها تندیس سیمین جایزۀ ملی کیفیت ایران به شرکــــت فـــــولاد مبـــــارکه اختصاص یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه در نمایشگاه بین‌المللی لیزر و فتونیک تهران، قرارداد ساخت و بومی‌سازی سیستم لیزر فیبر ماشین جوش اسیدشویی شمارۀ 2 شرکت فولاد مبارکه با مؤسسۀ علوم و فنون لیزر ایران به امضا رسید تا کشور ایران نیز به جمع معدود کشورهای صاحب دانش فنی تولید این تجهیزات منحصربه‌فرد بپیوندد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در دومین آیین تجلیل از چهره های نامی صنعت و اقتصاد کشور، شرکت فولاد خوزستان تندیس زرین شرکت صنعتی برتر کشور در حوزه مسئولیت پذیری اجتماعی و خدمت رسانی به مردم را کسب نمود.

پایگاه خبری معدن نیوز - آنالیز بازار واحد تحقیقات کالاهای انگلستان (CRU) پیش بینی کرده که تولید فولاد خام در 5 سال آینده 1.5 درصد یعنی حدود 140 میلیون تن رشد خواهد کرد که تقریبا معادل پیش بینی رشد تقاضای فولاد خواهد بود. این واحد انتظار دارد که بازار فولاد به تدریج از سوی تقاضا بهبود یابد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز