فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز - ظرفیت فولاد خام جهان در سال 2019 به 1.8 میلیارد تن رسید که نسبت به سال قبل 3.4 درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مقامات چینی فعالیت های ساخت و ساز را تا اطلاع ثانوی در بسیاری از شهرها به تأخیر انداخته اند تا گسترش ویروس کرونا را متوقف نمایند.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا صفریان مدیر روابط عمومی فولاد هرمزگان گفت: توجه به مسئولیت های اجتماعی از اولویت های فولاد هرمزگان می باشد و همواره تلاش می کنیم که در این حوزه اقدامات موثری را انجام دهیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزارت بازرگانی آمریکا تحقیقات پیرامون واردات سازه های فولادی از کانادا، چین و مکزیک را آغاز می نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - تانگشان، بزرگترین شهر فولادی چین در بخش شمالی استان هبی، صبح سه‌شنبه (امروز) اعلام کرد که در تلاش است تا به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس جدید کرونا، کلیه ترانزیت های عمومی درون این شهر را به حالت تعلیق درآورد که این خود باعث کاهش فعالیت های فو‌لادسازی این شهر می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - ایده ذوب آهن اصفهان از بین 400 ایده ارائه شده به جشنواره ایده های ارزش آفرین با عنوان دستگاه شماره زن بر روی شمش های ریخته گری ایستگاه 6 فولادسازی به روش پاشش پودر در بین 10 ایده برتر قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - طبق گزارش تهیه شده توسط وود مکنزی، انتظار می رود که تقاضای فولاد در چین به 890 میلیون تن برسد که این بالاترین میزان ثبت شده تاکنون می باشد و 1.5 درصد افزایش را نشان می دهد.

پیگاه خبری معدن نیوز - هادی کمالی مسئول توسعه کسب و کارهای دانش بنیان هلدینگ صدر تأمین گفت: صنعت فولاد به عنوان یکی از بنیان های مهم اقتصادی نقش بی بدیلی در توسعه صنعتی کشور دارد. با توجه به زنجیره گسترده صنعت فولاد، تحولات این بخش از صنعت می تواند حوزه های ساختمان، خودرو، حمل و نقل و ... را دستخوش تغییر کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از ماه ها کاهش قیمت قراضه در آمریکا، در سه ماه گذشته، بهای قراضه در بازار داخلی آمریکا به پایین ترین سطح و کف خود رسید و همین امر سبب شد توزیع کنندگان قراضه انتظار نداشته باشند که قیمت ها به اوج خود برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس داده های منشتر شده از سوی دبیرخانه تجارت خارجی برزیل (SECEX)، کل صادرات چدن برزیل در سال 2019 بالغ بر 2 میلیون و 865 هزار و 400 تن بوده که 49.8 درصد بالاتر از سال 2018 با حجم صادرات یک میلیون و 912 هزار و 300 تن می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - خیرالله خادمی مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید گفت: یک شاخه ریل نباید به کشور وارد شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید گفت: همکاران ذوب آهنی با کار شبانه روزی موفق به تولید ریل شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در کنفرانس حمل و نقل ریلی فرصت ها، ظرفیت ها و رونق تولید گفت: تولید ریل سمبل و نماد توسعه یافتگی یک کشور است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بازار جهانی فولاد تحت تاثیر انتشار ویروس کرونا در چین در وضع ابهام و بسیار کم تحرک است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت فولاد خراسان در دی ماه موفق به کسب درآمد 3640 میلیارد ریالی از محل فروش محصولات خود شد که نسبت به دی ماه سال گذشته رشد 39.71 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- سال گذشته میلادی صادرات فولاد روسیه با توجه به افزایش اعمال تعرفه های حمایتی در سطح جهان کاهش داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب آهن اصفهان با تولید سبد متنوع محصول استراتژیک ریل ( UIC60 ، U33 ، S49 ) مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا، می تواند نیاز راه آهن جمهوری اسلامی و خطوط متروی شهری کشور را به صورت کامل تامین می نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- فولادی‌ها در مسیر رقابت‌پذیری حضور دارند و باید سه مولفه اساسی یعنی "کاهش هزینه‌ها"، "تنوع تولید" و "تنوع بازار" را در برنامه‌ها داشت تا حضور فولادی ایران در بازار‌های اقتصادی ادامه پیدا کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- با اتکا و اتخاذ روش‌هایی همچون "رشد فعالیت‌ها"، "تولید و فروش بیشتر"، "محصولات جدید" و "کاهش هزینه"، سودآوری فولاد در مسیر نزولی قرار نخواهد گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مجتمع فولاد خراسان براساس گزارش حسابرسی نشده در دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر 98 به ازای هر سهم 622 ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 85 درصد رشد داشته که عمدتا بخاطرافزایش 70 درصد فروش است.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز