فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت ذوب آهن اصفهان براساس عملکرد 3 ماهه نخست سال 98 مبلغ 23694 میلیارد ریال درآمد از محل فروش محصولات خود داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 116 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تلاشگران واحد آهک شرکت فولاد هرمزگان در خرداد ماه توانستند 11649 تن آهک تولید کرده و رکورد جدیدی را برای این شرکت در تولید این محصول ثبت‌ نمایند.

معدن نیوز - کاردمیر به عنوان تولیدکننده مقاطع طویل فولادی در ترکیه، هدف فروش فولاد برای سه ماهه سوم امسال را حدود 572 هزار تن برنامه ریزی کرده درحالی که فروش سه ماهه دوم این شرکت 545 هزار تن بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: طی 5 ماهه نخست سال 2019 میلادی، تولید فولاد خام ایران و جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 5.5 درصد و 5 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صنعت معدت و تجارت گفت: صنعت تنها 2 درصد آب کشور را مصرف می کند اما باید اهدافی را در راستای همکاری با این بخش به ویژه صنایع بزرگ مورد توجه قرار داد.

معدن نیوز - شرکت " آریان فولاد" قادر است با تولید نبشی های سایز 13 تا 20 میلی متر نیاز صنایع برق، مخابرات نفت و رانر نوئید دکل های مورد نیاز کشور مرتفع سازد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل فولاد سفیددشت از ثبت رکورد تولید آهن اسفنجی در سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت: این مجتمع با تولید 200 هزار تن آهن اسفجی طی 3 ماه نخست سال جاری، رکورد جدیدی در تولید این محصول به ثبت رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد خوزستان در سه ماهه اول امسال با فروش 995 هزار تن محصول شامل 408 هزار تن بلوم و بیلت صادراتی، 268 هزار تن بیلت و بلوم داخلی، 178 هزار تن اسلب داخلی و 140 هزار تن اسلب صادراتی به درآمد 38 هزار و 47 میلیارد ریال دست یافت که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 74.3 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در آستانه دهم تیرماه روز صنعت و معدن در گفتگو با منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان دستاوردهای نخستین تولیدکننده فولاد کشور در دوران تحریم، اهمیت حمایت همه جانبه مسئولین از به ظرفیت رسیدن تولید در این کارخانه عظیم، فعالیت تخصصی در حیطه معدن با نگاه به آینده و مباحثی از این دست را مورد کنکاش قرار دادیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

پایگاه خبری معدن نیوز - فاز دوم مجتمع فولاد روهینا جنوب با ظرفیت تولید یک میلیون تن شمش آهنی و فولادی و ورق و اسلب شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار اعضای انجمن فولاد کشور گفت: خوشبختانه در صنعت فولاد کشور به خودکفایی مناسبی دست یافته ایم.

پایگاه خبری معدن نیوز - چینی ها 9 پروژه جایگزینی ظرفیت های فولاد را از ماه ژوئن آغاز خواهند کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فــــولاد مبارکــــــه با همکــــاری شرکت‌های داخلی برای اولین بار در ایــــــران، صفحـــات مســــی قالب‌های ریخته‌گری مداوم به روش پاشش حرارتی (HVOF) را پوشش‌دهی کرد و عمر کاری این صفحات از 30 به 70 هزار تن تختال افزایش یافت که نه‌تنها در کشور، بلکه در دنیا نیز رکوردی قابل‌ملاحظه به شمار می‌آید.

پایگاه خبری معدن نیوز - کمیته ضد دامپینگ استرالیا اعلام کرد که تحقیقات آنتی دامپینگ (AD) در زمینه میلگرد ترکیه را از زمانی که کمیسیون متوجه شده هیچ گونه تخطی از سوی فولادسازان ترک از جمله Çolakoğlu، Habaş، Diler و Kroman اتفاق نیافتاده متوقف کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تقی ممتازان معاون بازاریابی و فروش شرکت فولادکاوه جنوب (SKS) از سوی این شرکت کنار گذاشته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - عباس نعیمی قائم مقام ایمیدرو خبر داد: کارخانه فولادسازی سفید دشت در نیمه دوم امسال راه اندازی می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - در جلسه‌ای که روز شنبه 25 خردادماه، با حضور حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، زهرا سعیدی نمایندۀ مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، عصارزادگان فرماندار شهرستان مبارکه و جمعی از شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی این شهرستان در فولاد مبارکه برگزار شد، بر توسعۀ پایدار منطقه و حفظ منافع ملی تأکید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در سومین ماه سال1398 که توسط رهبرمعظم انقلاب به نام رونق تولید مزین شده است برای نخستین بار با تولید ترکیبی سبدهای متنوع و بر اساس سفارش مشتری و متشکل از ورق های فولادی در گونه های ساختمانی، آلیاژی و ورق های مورد استفاده در خطوط لوله انتقال نفت و گاز با همدلی و هم افزایی کلیه کارکنان شرکت، رکورد تولید 79908 تن اسلب معادل 73820 تن محصول در خردادماه سال جاری به وقوع پیوست.

پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن اصفهان اعلام کرد برای فروش اقلام مازاد شرکت مزایده برگزار می کند.

معدن نیوز - به گفته پهلوانی مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، عملیات راه اندازی مجدد کارخانه فولادسازی گروه ملی که دو سال از توقف آن می گذرد از اول اردیبهشت ماه آغاز و هم اکنون به مرحله پایانی خود نزدیک می شود، وی افزود در حال حاضر مشغول به بازسازی واحد آبرسانی و کولینگ تاور کارخانه هستیم و پس از آن برای پیش راه اندازی و ان شاءالله راه اندازی نهایی در اواسط تیرماه آماده می شویم.

گزارش تصویری