فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست از غرفۀ شرکت فولاد مبارکــــه و آخریــــــن دستــــــاوردهای زیست‌محیطی این شرکت بازدید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در دیدار مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بر اهمیت اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع و لزوم تعامل هرچه بیشتر صنعت و حوزۀ فرهنگ تأکید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد هرمزگان در کنار آب‌های نیلگون خلیج‌فارس در زمینی به مساحت 95کیلومتر و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس واقع شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - صادرات فولادسازان و بنگاه های بزرگ در سال 97 شاهد کاهش 25 درصدی بود و به 5.5 میلیون تن رسید و روند افت صادرات در اسفند ماه تشدید شده و افت 44 درصدی داشته که نگران کننده است.

معدن نیوز - عملکرد تولید کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و همینطور فولاد ومبارکه محصولات فولادی بنگاه های بزرگ ایران در سال 97 منتشر شد که براساس این اطلاعات شرکت های بزرگ عملکرد مطلوبی در تولید داشتند.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک شرکت دانش‌بنیان داخلی با رویکرد خدمت‌رسانی توانسته است تولید غلتک بعنوان کلیدی‌ترین قطعه مورد نیاز صنعت فولاد را در اختیار بگیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت فولاد هرمزگان در همایش سراسری رضایت‌مندی مشتری به عنوان شرکت برتر انتخاب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در هجدهمین نمایشگاه محیط زیست که از 24 تا 27 فرودین ماه 98 با حضور بیش از 600 شرکت و نهاد در قالب 7 سالن با هدف معرفی اهمیت و جایگاه موضوع محیط‌زیست و توسعه پایدار در تداوم و رونق تولید برگزار شد، میدکو و شرکتهای زیرمجموعه فعالیت های خود در زمینه حفظ محیط زیست را معرفی کرده و در طول این نمایشگاه 2 کارگاه برگزار نمودند.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس اعلام انجمن جهانی فولاد، انتظار می رود تقاضای جهانی فولاد در سال 2019 با 1.3 درصد رشد همراه باشد و به یک میلیارد و 735 میلیون تن برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بر اساس آمار موسسه آمار ترکیه (TUIK)، ترکیه در ماه فوریه حدود 33 هزار و 400 تن بیلت و بلوم وارد کرد که به میزان 4،4 درصد کاهش نسبت به ماه قبل و 70.8 درصد کاهش نسبت به فوریه سال قبل داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - صادرات مفتول ترکیه در ماه فوریه حدود 140 هزار تن گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 24.7 درصد رشد داشته درحالی که نسبت به ژانویه امسال 17.9 درصد کاهش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - انجمن جهانی فولاد طی گزارشی تقاضای جهانی فولاد در سال 2019 میلادی را یک میلیارد و 735 میلیون تن اعلام کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قطع میلیون‌ها پوند کمک ‌هزینه اتحادیه اروپا، شرکت فولاد انگلیس را در آستانه خروج این کشور از این اتحادیه با مشکل مالی جدی مواجه کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد مبارکه اصفهان برای خرید اسید کلریدریک 32 درصد از تولیدکنندگان توانمند داخلی که توان تولید 15 هزار تن اسید کلریدریک و توانایی خروج اسید ضایعاتی به همین میزان از شرکت فولادمبارکه در سال را دارند، دعوت می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت CSN برزیل به منظور کاهش بدهی های خود، اقدام به فروش اوراق قرضه می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمارهای تجاری منتشر شده از سوی انگلستان، صادرات قراضه فلزی این کشور در سال 2018 بالغ بر 8.66 میلیون تن بود که افت 1.5 درصدی نسبت به سال 2017 داشت و اولین کاهش در 5 سال اخیر است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت فولاد هرمزگان با پیش بینی های انجام شده و اقدامات صورت گرفته در خصوص مواجهه با بحران، بدون بروز مشکل یا حادثه ای بحران بارندگی اخیر را پشت سر گذاشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشست خبری که در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور اصحاب رسانه برگزار شد گفت: در بخش محیط زیست بحث‌های متعددی به ویژه برای صنعت فولاد وجود دارد اما با بررسی این بخش مشاهده می کنیم که صنایع رتبه آخر را در آلایندگی دارند.

پایگاه خبری معدن نیوز- انجمن تولید کنندگان فولاد ایران اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان بهمن سال 97 حدود چهار میلیون و 484 هزار تن فولاد میانی (خام) و 2 میلیون و 612 هزار تن محصولات فولادی صادر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فولاد مبارکه بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق‌های فولادی در خاورمیانه و شمال افریقا و بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان است. این بنگاه صنعتی سهم یک درصدی در تولید ناخالص داخلی و سهم 5 درصدی در تولید ناخالص بخش صنعتی را برعهده دارد.

گزارش تصویری