سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز - امین صفری مدیرعامل مجتمع مهدی آباد درباره واپسین وضعیت پروژه معدن مهدی آباد گفت: ظرفیت تولید در معدن مهدی آباد به گونه ای است که نیازهای صنایع پایین دستی را تامین خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان استخراج شرکت های سرب و روی ایمیدرو (انگوران، مهدی آباد و نخلک) طی 10 ماهه امسال افزایش یافت. در این مدت عملکرد معدن مهدی آباد 104 درصد رشد یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهای روی در بورس فلزات لندن در هفته گذشته به پایین ترین سطح قیمتی خود در دو هفته اخیر رسید و دلیل آن نگرانی ها در مورد گفت و گوی تجاری میان چین و آمریکا و ترس از رشد اقتصاد جهانی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید جهانی سرب به غیر از چین در سال 2019 میلادی 10 درصد افزایش می یابد. این پیش بینی موسسه وود مکنزی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - زرین معدن آسیا در دوره یک ماهه منتهی 30 آذر ماه از محل فروش محصولات خود مبلغ 184 هزار و 944 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به میانگین 9 ماه گذشته 81 درصد افزایش داشته و نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل 911 درصد رشد داشته است.

پایشگاه خبری معدن نیوز - میزان رشد تولید مجتمع سرب و روی نخلک طی 9 ماهه امسال به 175 درصد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: تا پیش از عرضه اسید شرکت مس در بورس کالا به‌خاطر برخی سیاست‌های غیرکارشناسی و عجولانه، حباب قیمتی در بازار اسید شکل گرفته بود که پس از عرضه اسید مس در بورس کالا این حباب قیمتی برداشته شد و وارد فاز جدید قیمتی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت روی از سطح 2527 دلار به ازای هر تن به کانال 2645 دلاری وارد شده است. علاوه بر روی، سایر فلزات اساسی نیز روند افزایشی در پیش گرفته اند.

پایگاه خبری معدن نیوز - در معاملات بازار فلزات لندن، قیمت روی از مرز 2600 دلار عبور کرده و از نظر تحلیل تکنیکال، قیمت فعلا بالای میانگین متحرک 20، 50 و 200 روزه قرار دارد که مطلوب است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در 9 ماهه سال جاری بیش از 835 هزار تن ماده معدنی از بخش روباز معدن سرب و روی انگوران استخراج شده است که با توجه به برنامه 3 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - زرین معدن آسیا در توضیحات خود درخصوص صورت های مالی 6 ماهه اول سال نوشت: دلایل کاهش 5 درصدی بهای تمام شده دوره مذکور نسبت به دوره مشابه سال قبل، اصلاح فرایند تولید و افزایش موجودی های پایان دوره محصول بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - ساعاتی پیش محمد حیدرزاده به عنوان مدیرعامل جدید شرکت کالسیمین (فاسمین) انتخاب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - چین با تولید 2.4 میلیون تن سرب در صدر فهرست تولیدکنندگان این ماده معدنی قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمار دفتر جهانی فلزات، بازار روی در بین ماه های ژانویه تا اکتبر با 146 هزار تن کسری مواجه بود درحالی که کسری آن در مدت مشابه سال قبل 431 هزار تن بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت ملی سرب و روی ایران با افشای اطلاعات با اهمیت در کدال اعلام داشت: فعالیت متوقف شده جهت تعمیرات اساسی (اورهال) کارخانه سرب از سر گرفته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئت مدیره شرکت زرین معدن آسیا افزایش سرمایه 6٧ درصدی این شرکت از محل سود انباشته را به تصویب رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - تا پایان سال یک ذخیره جدید در کلاس جهانی در حوزه فلزات غیرآهنی (پلی‌متال) که نتیجه اکتشافات جدید بوده، معرفی خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میانگین پیش بینی میان 21 موسسه معتبر مالی دنیا برای قیمت روی در سه ماهه چهارم سال جاری 2662 دلار در هر تن و در سه ماهه اول سال 2019 حدود 2760 دلار می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی روی در انبارهای دنیا به روند کاهش خود ادامه می دهد و طی هفته گذشته به تنهایی 7 درصد از موجودی روی دنیا در انبارهای بورس فلزات لندن، شانگهای و گمرک چین کاسته شد که خبر خوبی برای تداوم روند صعودی قیمت هاست.

پایگاه خبری معدن نیوز- با وجود ادعای صادرکنندگان سرب و روی مبنی بر توقف صادرات این محصولات، اما مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اذعان دارند صادرات این مواد بدون مشکل و به شرط عرضه در بورس ادامه دارد.

گزارش تصویری