سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد از ورود تجهیزات سنگ شکن، آسیا و فونداسیون سرب و روی مهدی آباد به کشور خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید روی در چین طی اکتبر 2019 میلادی 529 هزار و 300 تن افزایش یافت و مجموع تولید 10 ماه از 4.7 میلیون تن عبور کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد از ابتدای فروردین تا پایان مهر، 306 هزار و 828 تن ماده معدنی استخراج کرد. این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، 83 هزار و 714 تن بود که 267 درصد رشد نشان می دهد.

پایگاه خبری نیوز - معاون صنایع و معادن سازمان صمت خراسان شمالی از آغاز پی جویی در معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو از روز 27 آبان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران، وضعیت تولیدکنندگان سرب و روی را نامناسب دانست و گفت: برای صادرات کنسانتره سرب و روی عوارض 20 درصدی اعمال کرده‌اند؛ این عوارض باعث شده تا مصرف کنندگان، کنسانتره‌ سرب و روی را با قیمت 120 تا 150 دلار ارزان‌تر از قیمت بازار جهانی خریداری کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- تعیین عوارض 25 درصدی بر صادرات مواد معدنی که اعتراض‌های زیادی به دنبال داشت، تاثیرات منفی خود را در کمتر از دو ماه نشان داده است؛ علاوه بر از دست رفتن سهم بازارهای صادراتی برای برخی از مواد معدنی همچون سنگ آهن و جایگزین شدن رقبای خارجی به جای تولیدات ایرانی، برخی از معادن کوچک در پی عدم امکان صادرات تا مرز تعطیلی پیش رفته‌اند؛ معادن کوچک سرب و روی از جمله معادنی هستند که در این رابطه مشکلات عمده‌ای را طی یک ماه و نیم گذشته در پی توقف صادرات به دلیل عدم صرفه مالی تجربه کرده‌اند.

پایگاه خبری معدن نیوز - دومین همایش و نمایشگاه تخصصی معادن و صنایع فلزات غیر آهنی 29 دی ماه تا اول بهمن 98 در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - وجیه اله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران با بیان این مطلب گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درحال تدوین طرح جامع سرب و روی است و به‌طور حتم زمینه‌های مختلف توسعه سرب و روی بررسی خواهد شد، زیرا درحال‌حاضر در کشور با کمبود مواد اولیه روبه‌رو هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر انجمن روی نیاز داخل را به قیمت معقول تولید کنند و حتی مازاد آن را صادر کنند و ما از این امر حمایت می‌کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - شصت و چهارمین جلسه گروه بین المللی مطالعات سرب و روی (ILZSG) در 24 و 25 اکتبر در لیسبون پرتغال برگزار شد، چشم انداز سرب در سال های 2019 و 2020 بررسی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- سخنگوی دستگاه قضا گفت: قوه قضاییه برای رسیدگی به موضوع انباشته شدن 10 میلیون تن سرب در زنجان وارد عمل شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- کارشناس مسئول نظارت بر معادن خراسان شمالی گفت: 180 تن مواد معدنی مکشوفه از معدن"آلبلاغ"در مزایده فروخته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: حضور سودجویان برای برداشت‌های غیرمجاز سرب و روی از معدن آلبلاغ در شهرستان اسفراین بتازگی افزایش یافته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت Indian Hindustan Zinc هندوستان قصد دارد تولید سالانه روی خود را در 5 سال آینده به 1.5 میلیون تن برساند.

پایگاه خبری معدن نیوز- 170 تن سنگ معدن سرب و روی غیر مجاز در اسفراین کشف شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - باتوجه به فقدان چشم انداز و برنامه ای جامع در صنعت سرب و روی این صنعت با مشکلات عدیده ای روبروست و آینده این صنعت نیز نا مشخص است.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهرام شکوری رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران در دومین همایش چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران گفت: سهم ایران از ذخایر روی جهان 5.3 درصد و از استخراج روی جهان 1.9 درصد است همچنین ایران سهم 1.5 درصدی از تولید شمش روی جهان دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مجتمع سرب و روی انگوران گفت: بخش زیرزمینی این معدن به نوار نقاله 1100 متری برای انتقال ماده معدنی مجهز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان استخراج و تولید شرکت های سرب و روی ایمیدرو (مهدی آباد، نخلک و انگوران) طی 5 ماهه نخست سال 98 افزایش یافت. در این میان معادن مهدی آباد و انگوران رشد سه رقمی ثبت کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - نشست هم اندیشی صنعت سرب و روی با نگرش ویژه بر تکنولوژی ها در راستای تدوین طرح جامع سرب و روی کشور با حضور صاحبان صنایع مربوطه، نخبگان و دانشگاهیان این حوزه، سازندگان تجهیزات مرتبط و نیز مدیران ایمیدرو در محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران برگزار شد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز