سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز- روند نزولی موجودی روی چین در هفته منتهی به 29 مِی شتاب گرفت. افت موجودی استان گوانگ‌دونگ بیشترین تاثیر را در کاهش موجودی روی چین داشت؛ با افزایش تفاوت قیمت بین برخی مناطق چین، ارسال محموله از گوانگ‌دونگ به تیانجین در شمال چین و نینگبو در شرق این کشور افزایش داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی شمش سرب در انبار بازرگانان چین عمدتا به دلیل افزایش واردات، در هفته منتهی به 29 مِی رشد چشمگیری داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - خدایار کریم نژاد؛ معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت در جلسه کمیته گردشگری معدنی که با حضور مدیرعامل ایمپاسکو برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: هفته گذشته مجوز نخستین مجتمع گردشگری معدنی کشور در استان زنجان از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان صادر و در آینده نزدیک این مجتمع معدنی پذیرای علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - علیرضا جلالیان؛ مدیر مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی از تولید 3000 تن ماده معدنی در معدن روی ملوند طی فرودین ماه امسال خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با میزان استخراج اسمی معدن مندرج در پروانه بهره برداری(830 تن) افزایش حدود 4 برابری را نشان می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - همه محدوده های معدن سرب و روی مهدی آباد تحت اکتشاف قرار گرفته است. این در حالی است که پیشتر تنها 30 درصد از این معدن اکتشاف شده بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - به گزارش معدن نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، از معدن نخلک اصفهان به‌عنوان «جواهری در قلب کویر» نام برده‌اند؛ این معدن به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین معادن جهان با داشتن همه وجوه با ارزش دیرین‌شناسی، علمی و طبیعی یک معدن، استعداد و استحقاق فوق‌العاده‌ای برای تبدیل شدن به یک موزه‌ تمام عیار و پرکشش را دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی از فعالیت حفاران غیرمجاز معدن آلبلاغ اسفراین در محدوده پارک ملی ساریگل انتقاد کرد و گفت: ادامه کار آنها موجب ایجاد مشکلات اجتماعی برای خانوارهای عشایری شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت شمش فولاد و شمش روی در چین به ترتیب با افزایش 2.33 و 15.5 دلاری مواجه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد با هدف ارتقای علمی کارکنان این مجتمع، کتابخانه الکترونیک با موضوعات مختلف (آموزشی، اقتصاد، مدیریت، تاریخی، دفاع مقدس، اجتماعی، روان شناسی، دین، سلامت و بهداشت، ادبیات، کودک و نوجوان و غیره) را راه اندازی کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تعیین تکلیف نشدن معدن مس و روی آلبلاغ اسفراین که از مصوبات سفر سال گذشته کاروان دولت تدبیر و امید به خراسان شمالی بود، انتقاد استاندار را به دنبال داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مریم صفوی؛ مجری طرح های اکتشافی کرمان با بیان این مطلب گفت: روز گذشته نخستین عملیات آتشباری در معدن زیر زمینی سرب و روی کوه قلعه به منظور باطله برداری و استخراج صورت گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - عارف باقری؛ مدیر نظارت مجتمع معدنی سرب نخلک با بیان این مطلب گفت: با توجه به قدمت 63 ساله و فرسودگی سازه ها و دستگاه های خط تولید کارخانه فرآوری قدیمی این مجتمع و عدم برخورداری سازه آن از شرایط استاندارد و ایمنی لازم، راهبر این مجتمع از اواسط اسفند ماه سال 98 و پس از اخذ مجوزهای لازم اقدام به تخریب کارخانه قدیمی و احداث کارخانه فرآوری جدید در محل مجتمع معدنی سرب نخلک با ظرفیت تولید سالانه 1800 تن محصول کنسانتره سرب کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آمارهای رسمی گویای آن است که سال گذشته میزان استخراج سرب و روی از معادن انگوران (زنجان) و سرب نخلک (اصفهان) به 977 هزار و 343 تن رسید که در مقایسه با عملکرد سال ماقبل افت 11 درصدی دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - امید فلاح؛ مدیر مجتمع معدنی سرب و روی انگوران با بیان این مطلب گفت: عملکرد معدن انگوران در بخش روباز در سال 98 به گونه‌ای بود که توانست به طور کامل تمام اهداف برنامه را در بخش تولید ماده معدنی و استخراج باطله محقق کند و در مجموع 6 میلیون و 858 هزار و 756 مترمکعب استخراج انجام دهد، این در حالیست که طبق برنامه باید استخراج به میزان 5 میلیون و 882هزار و 800 مترمکعب انجام می شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رویترز تحلیل کرد: با افزایش تقاضای چین، موجودی مس و آلومینیوم در بورس شانگهای به پایین ترین سطح 2 ماه اخیر رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - 30 هزار متر مکعب بتن ریزی برای فاز اول احداث کارخانه تولید کنسانتره نیاز است.

پایگاه خبری معدن نیوز - موجودی روی چین در هفته منتهی به 3 آوریل افت شدیدی داشت که دلیل اصلی آن افت چشمگیر موجودی در استان‌های شانگهای و تیانجین بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن روی مهدی آباد به عنوان یکی از بزرگ ترین معادن جهان،‌ دومین معدنی است که کارخانه "تولید کاتد روی از خاک کم عیار اکسیدی با روش ایچینگ" احداث می کند. این استثنا، پیش از این تنها در یک معدن آفریقایی، اجرا شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد "انجام امور خدمات عمومی، فنی و اداری در مجتمع سرب نخلک" را به مناقصه عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن انگوران جزء معدود معادن فعال کشور است که صنعت گردشگری را در برنامه‌های خود قرار داده است. این معدن در 130 کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و فعالیت این معدن به سال 1301 بر می‌گردد.

گزارش تصویری