سرب و روی

معدن نیوز - ابوطالب اشکوری؛ مدیر نظارت شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران با بیان این مطلب گفت: مجتمع سرب نخلک قبل از واگذاری به بخش خصوصی سالیانه 1800 تن کنسانتره تولید می کرد و با حضور بخش خصوصی این رقم به 8000 تن افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد "تأمین (خرید)، نصب، راه‌اندازی، آموزش سرویس و نگهداری (تعمیرات) و قرائت ادواری یک دستگاه رادار پرتابل به منظور کنترل و پایش دیواره ریزشی در بخش روباز معدن سرب و روی انگوران" را به مناقصه عمومی دو مرحله ای همراه با ارزیابی کیفی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - امید فلاح؛ مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با بیان این مطلب گفت: برنامه این مجتمع در تولید ماده معدنی برای 9 ماهه سال جاری 453 هزار تُن بود، در حالیکه با توجه به برداشت 664 هزار تن ماده معدنی، شاهد افزایش 147 درصدی تولید نسبت به برنامه بودیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - روی با قیمت 2460 دلار معاملات خود در سال 2019 را آغاز کرد، در ماه آوریل به بالاترین سطح خود معادل 3016 دلار رسید اما در پایان سال با قیمت 2292 دلار در هر تن بسته شد که رقمی پایین‌تر از شروع سال بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید روز گذشته در محل مجتمع سرب و روی انگوران با حضور استاندار زنجان برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل «ومعادن» از اضافه شدن محصول سرب و روی به سبد پرتفوی این هلدینگ بزرگ معدنی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صنعت در نشست تخصصی بخش معادن و صنایع معدنی استان زنجان که با محوریت بررسی مشکلات و چالش‌های پیش روی این حوزه برگزار شد، از تفویض اختیارات حوزه معادن به استان‌ها خبر داد و گفت: برای حمایت از صادرات فرآورده‌های معدنی، عوارض صادرات کنسانتره از 20 درصد به 12 درصد کاهش یافته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد از بهره‌برداری فاز اول این مجموعه که در سه فاز برای تولید سالانه 800 هزار تن کنسانتره روی تعریف شده تا پایان سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه هماهنگی سیاست‌های صادراتی که با حضور وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس اتاق بازرگانی به همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، موضوع کاهش عوارض صادراتی مواد معدنی بررسی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با دعوت از معدنکاران سرب و روی استان مرکزی و حضور ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و خانه معدن استان مرکزی، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی معادن کوچک و توسعه معادن کوچک مقیاس و نیز سرپرست سرمایه گذاری طرح، ضمن بررسی مشکلات و هماهنگی با سرمایه گذار بخش خصوصی روش های جدید دانش بنیان با استفاده از تکنولوژی بومی به منظور افزایش اولیه عیار ماده معدنی قبل از حمل به کارخانه فرآوری معرفی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد از ورود تجهیزات سنگ شکن، آسیا و فونداسیون سرب و روی مهدی آباد به کشور خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید روی در چین طی اکتبر 2019 میلادی 529 هزار و 300 تن افزایش یافت و مجموع تولید 10 ماه از 4.7 میلیون تن عبور کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد از ابتدای فروردین تا پایان مهر، 306 هزار و 828 تن ماده معدنی استخراج کرد. این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، 83 هزار و 714 تن بود که 267 درصد رشد نشان می دهد.

پایگاه خبری نیوز - معاون صنایع و معادن سازمان صمت خراسان شمالی از آغاز پی جویی در معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو از روز 27 آبان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران، وضعیت تولیدکنندگان سرب و روی را نامناسب دانست و گفت: برای صادرات کنسانتره سرب و روی عوارض 20 درصدی اعمال کرده‌اند؛ این عوارض باعث شده تا مصرف کنندگان، کنسانتره‌ سرب و روی را با قیمت 120 تا 150 دلار ارزان‌تر از قیمت بازار جهانی خریداری کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- تعیین عوارض 25 درصدی بر صادرات مواد معدنی که اعتراض‌های زیادی به دنبال داشت، تاثیرات منفی خود را در کمتر از دو ماه نشان داده است؛ علاوه بر از دست رفتن سهم بازارهای صادراتی برای برخی از مواد معدنی همچون سنگ آهن و جایگزین شدن رقبای خارجی به جای تولیدات ایرانی، برخی از معادن کوچک در پی عدم امکان صادرات تا مرز تعطیلی پیش رفته‌اند؛ معادن کوچک سرب و روی از جمله معادنی هستند که در این رابطه مشکلات عمده‌ای را طی یک ماه و نیم گذشته در پی توقف صادرات به دلیل عدم صرفه مالی تجربه کرده‌اند.

پایگاه خبری معدن نیوز - دومین همایش و نمایشگاه تخصصی معادن و صنایع فلزات غیر آهنی 29 دی ماه تا اول بهمن 98 در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - وجیه اله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران با بیان این مطلب گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درحال تدوین طرح جامع سرب و روی است و به‌طور حتم زمینه‌های مختلف توسعه سرب و روی بررسی خواهد شد، زیرا درحال‌حاضر در کشور با کمبود مواد اولیه روبه‌رو هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر انجمن روی نیاز داخل را به قیمت معقول تولید کنند و حتی مازاد آن را صادر کنند و ما از این امر حمایت می‌کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - شصت و چهارمین جلسه گروه بین المللی مطالعات سرب و روی (ILZSG) در 24 و 25 اکتبر در لیسبون پرتغال برگزار شد، چشم انداز سرب در سال های 2019 و 2020 بررسی شد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز