سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن انگوران جزء معدود معادن فعال کشور است که صنعت گردشگری را در برنامه‌های خود قرار داده است. این معدن در 130 کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و فعالیت این معدن به سال 1301 بر می‌گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت روی Zinc Recycling آمریکا تولید خود را در شهر Rutherford واقع در کالیفرنیای شمالی آغاز کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - امید فلاح؛ مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با بیان این که انگوران تا پایان سال شاهد تولید خواهد بود گفت: معدن سرب وروی انگوران در دو بخش روباز و زیرزمینی در حال فعالیت است که ذخیره باقی مانده بخش روباز آن حدود 4 میلیون تن است و طی مدت 4 تا 5 سال آینده این ذخیره استخراج می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مجتمع روی مهدی آباد با اعلام اینکه تجهیزات فاز نخست کنسانتره روی وارد شده، خبر داد: عملیات فوندانسیون و نصب فاز نخست کارخانه فرآوری روی مهدی آباد، از ابتدای سال 99 آغاز می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- با کاهش تقاضای جهانی برای مس و روی، در پی نگرانی‌های ناشی از کروناویروس، موجودی انبار مس و روی بورس آتی شانگهای، در بیشینه مقدار خود طی تقریبا سه سال اخیر قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت روی در آخرین لحظات معاملاتی 28 فوریه در بورس فلزات لندن به 2018 دلار در هر تن رسید تا با توجه به قیمت ابتدای سال میلادی 2020 که برابر با 2297 دلار در هر تن بود شاهد افت 12 درصدی قیمت روی باشیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت فلز سرب در ابتدای سال میلادی 2020 بر روی رقم 1903 دلار در هر تن قرار داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت روی تحت فشار است و دلیل آن، تداوم افزایش موجودی انبارهای روی دنیا ناشی از کاهش تقاضا با توجه به گسترش ویروس کرونا است.

پایگاه خبری معدن نیوز- کارشناسان بر این باورند که در سال 2020 به سبب افزایش عرضه و کاهش تقاضا به سبب گسترش بیماری کرونا فشار زیادی بر بازارهای جهانی روی و سرب وارد می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: معدن سرب و روی انگوران 98 ساله انگوران، بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه که همچنان فعال است، پذیرای تورهای گردشگری می شود.

معدن نیوز - تولید روی در چین طی ژانویه 2020 میلادی به دلیل تعطیلات سال نو کاهش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - عارف باقری مدیر نظارت مجتمع سرب نخلک با بیان این مطلب گفت: نوآوری در روش های استخراج با اجرای طرح اسپیرال معدنی یکی از دستاوردهای این مجتمع در سال 98 و تحولی در بهره برداری از معدن زبرزمینی نخلک است.

پایگاه خبری معدن نیوز - همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر با حضور حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات کلنگ احداث مجتمع فرآوری سنگ روی و تولید شمش دارزین شهرستان بم در شرق استان کرمان به زمین زده شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - روز گذشته بازدید نخستین گروه از دانش آموختگان دوره آموزشی تکنسین معدن، از معدن زیرزمینی سرب نخلک صورت گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت توسعه معادن و فلزات گفت: پهنه 1250 کیلومتری در راور داریم که در بررسی های اولیه به این نتیجه رسیده ایم محدوده سرب و روی در این پهنه فراوان است.

پایگاه خبری معدن نیوز - هلدینگ زرین، شرکت صبانور و هلدینگ توسعه معادن و فلزات شرکتی را تحت عنوان شرکت توسعه معادن زرین صبا به ثبت رسانده که به صورت تخصصی در حوزه سرب و روی در استان کرمان و شهرستان کوهبنان فعال گردیده و قرار است بزرگترین مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی کشور را در این شهرستان احداث کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - نشست خبری هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و هلدینگ زرین با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها و اصحاب رسانه در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

معدن نیوز - ابوطالب اشکوری؛ مدیر نظارت شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران با بیان این مطلب گفت: مجتمع سرب نخلک قبل از واگذاری به بخش خصوصی سالیانه 1800 تن کنسانتره تولید می کرد و با حضور بخش خصوصی این رقم به 8000 تن افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد "تأمین (خرید)، نصب، راه‌اندازی، آموزش سرویس و نگهداری (تعمیرات) و قرائت ادواری یک دستگاه رادار پرتابل به منظور کنترل و پایش دیواره ریزشی در بخش روباز معدن سرب و روی انگوران" را به مناقصه عمومی دو مرحله ای همراه با ارزیابی کیفی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - امید فلاح؛ مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با بیان این مطلب گفت: برنامه این مجتمع در تولید ماده معدنی برای 9 ماهه سال جاری 453 هزار تُن بود، در حالیکه با توجه به برداشت 664 هزار تن ماده معدنی، شاهد افزایش 147 درصدی تولید نسبت به برنامه بودیم.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز