سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان استخراج معادن سرب و روی ایمیدرو (انگوران، مهدی آباد و نخلک) طی سال 97، افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رکورد تولید ماده معدنی در بخش روباز انگوران برای یک سال کاری شکسته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تحقیقات گروه مطالعات بین المللی سرب و روی (ILZSG) نشان می دهد در سال 2018 تقاضای سرب تصفیه شده حدود 98 هزار تن بیشتر از عرضه در بازارهای جهانی بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از آنکه در ابتدای هفته گذشته شاهد رشد قیمت روی و عبور آن از 3000 دلار در هر تن بودیم نگرانی‌های افزایش عرضه سبب شد تا قیمت این فلز در انتهای هفته با کاهش همراه شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - روی با رشد 0.55 درصدی به 2831 دلار در هر تن رسید و حرکت آن به سمت 3000 دلار است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تحلیل ها از بازار روی جهان حاکی از آن است که روی پتانسیل بالایی برای افزایش قیمت در آینده دارد که این موضوع نشات گرفته از چند عامل شامل کاهش موجودی این فلز در انبارهای بورس فلزات لندن، صف های خرید طولانی و کسری عرضه در سال جاری می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - موجودی فلزات اساسی در انبارهای بورس فلزات لندن (LME) در سطح دنیا به نقطه حساس و جالبی رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد از تولید کاتد روی این معدن با خلوص بالای 99 درصد به روش لیچینگ (استخراج حلالی-SX و الکترولیز-EW) در مقیاس آزمایشگاهی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بزرگترین واحد فلزی غیردولتی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در شهرک صنعتی فجر 2 شهرستان آرادان در استان سمنان افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بخش زیرزمینی انگوران از ابتدای سال 98 به بهره برداری کامل خواهد رسید.

پاگاه خبری معدن نیوز - شرکت داده و تحلیل گلوبال دیتا GlobalData پیش بینی کرده که تولید جهانی روی در سال جاری رشد 3.8 درصدی داشته باشد و این رشد تا سال 2022 ادامه داشته باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) یزد گفت: نخستین کارخانه فلوتاسیون (موبایل) سیار سرب، روی و مس کشور با حضور معاون معدنی وزیر صمت در شهرستان تفت بهره برداری شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع معدنی سرب نخلک موفق به ثبت رکورد تولید 6472.3 تن کنسانتره در 10 ماهه سال 97 شد و این در حالیست که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 239 درصدی تولید در این مجتمع بوده ایم.

پایگاه خبری معدن نیوز - امین صفری مدیرعامل مجتمع مهدی آباد درباره واپسین وضعیت پروژه معدن مهدی آباد گفت: ظرفیت تولید در معدن مهدی آباد به گونه ای است که نیازهای صنایع پایین دستی را تامین خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان استخراج شرکت های سرب و روی ایمیدرو (انگوران، مهدی آباد و نخلک) طی 10 ماهه امسال افزایش یافت. در این مدت عملکرد معدن مهدی آباد 104 درصد رشد یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهای روی در بورس فلزات لندن در هفته گذشته به پایین ترین سطح قیمتی خود در دو هفته اخیر رسید و دلیل آن نگرانی ها در مورد گفت و گوی تجاری میان چین و آمریکا و ترس از رشد اقتصاد جهانی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید جهانی سرب به غیر از چین در سال 2019 میلادی 10 درصد افزایش می یابد. این پیش بینی موسسه وود مکنزی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - زرین معدن آسیا در دوره یک ماهه منتهی 30 آذر ماه از محل فروش محصولات خود مبلغ 184 هزار و 944 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به میانگین 9 ماه گذشته 81 درصد افزایش داشته و نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل 911 درصد رشد داشته است.

پایشگاه خبری معدن نیوز - میزان رشد تولید مجتمع سرب و روی نخلک طی 9 ماهه امسال به 175 درصد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: تا پیش از عرضه اسید شرکت مس در بورس کالا به‌خاطر برخی سیاست‌های غیرکارشناسی و عجولانه، حباب قیمتی در بازار اسید شکل گرفته بود که پس از عرضه اسید مس در بورس کالا این حباب قیمتی برداشته شد و وارد فاز جدید قیمتی شد.

گزارش تصویری