با حضور مدیرعامل شرکت مس؛

جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک برگزار شد

پایگاه خبری معدن نیوز -جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک با حضور دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت مس با هدف بررسی عملکرد تولیدی در چهارماهه نخست امسال برگزار شد.

تولید آلومینیوم سبز از سال آینده

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت روسی روسال اعلام نموده که از سال آینده، آلومینیوم سبز به بازار عرضه خواهد کرد.

مس در سه ماهه سوم در محدوده ۶۶۰۰ دلار باقی می ماند

پایگاه خبری معدن نیوز -مس به عنوان یکی از چند بزرگ فلزی، همواره در بورس فلزات شاخص ساز بوده و از این روست که قیمت این محصول در روند بازار بسیار تاثیرگذار است.

کودلکو جایگاه نخستین تولیدکننده بزرگ مس را از دست خواهد داد؟/ بازار مjوازن مس به سوی کسری پیش خواهد رفت

پایگاه خبری معدن نیوز- همه‌گیری ویروس کرونای جدید به این پرسش‌ها دامن می‌زند که آیا بزرگ‌ترین تولیدکننده مس جهان، کودلکوی شیلی، می‌تواند سطوح تولید خود را در سال‌های آینده حفظ کند و به تقاضای رو به رشد جهانی پاسخ بدهد؟

آغاز بکار ایران متافوند ۲۰۲۰ در نمایشگاه بین المللی تبریز با حضور موثر مجتمع مس آذربایجان

پایگاه خبری معدن نیوز- عصر دیروز (۱۲ مرداد) هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (ایران متافوند ۲۰۲۰) با حضور مجتمع مس آذربایجان در تبریز آغاز بکار کرد.

عملکرد چهار ماهه ۹۹ نشان داد:

رشد ۴۹ درصدی تولید شمش آلومینیوم تا پایان تیرماه

پایگاه خبری معدن نیوز -وزارت صنعت، معدن وتجارت آمار داد: چهارماهه امسال تولید شمش آلومینیوم بالاترین میزان رشد عملکرد در بین تولیدات تحت پوشش این وزارتخانه را به خود اختصاص داد و رشد ۴۹ درصد را ثبت کرد.

کاهش تولید مس شیلی در ماه ژوئن برای اولین بار از زمان شیوع ویروس کرونا

پایگاه خبری معدن نیوز -رویترز گزارش داد؛ براساس داده های منتشر شده در روز جمعه توسط آژانس تحلیلی دولتی INE، شیلی؛ تولیدکننده برتر فلز سرخ جهان، در ژوئن برای اولین بار از زمان آسیب ناشی از پاندمی کروناویروس کاهش یافت و به ۴۷۲ هزار و ۱۷۲ تن رسید.

هرتن مس در بورس فلزات لندن ۶۴۴۷ دلار قیمت خورد

پایگاه خبری معدن نیوز- روز جمعه قیمت مس در LME نسبت به روز معاملاتی پیشین ۱۳ دلار افزایش داشته و به ۶ هزار و ۴۴۷ دلار رسیده است.

افزایش جهانی تولید آلومینا در ماه ژوئن

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید جهانی آلومینا در ماه ژوئن به ۱۰.۹۸۰ میلیون تن معادل تولید روزانه ۳۶۶ هزار تن رسید.

از سوی دومین تولیدکننده برتر مس و ششمین تولیدکننده بزرگ طلای جهانی مطرح شد:

پیش بینی وضعیت مطلوب قیمت مس در میان مدت/ شکاف میان عرضه و تقاضا گسترش می یابد

پایگاه خبری معدن نیوز-هودبی دومین تولیدکننده بزرگ مس پس از شیلی و ششمین تولیدکننده بزرگ طلای جهان، می‌گوید روند قیمت مس افزایشی خواهد بود و همین موضوع باعث شده این شرکت کانادایی توسعه طرح‌های خود در پرو را با قدرت ادامه دهد.

رشد تولید کودلکو شیلی در نیمه اول سال علیرغم شیوع کرونا

پایگاه خبری معدن نیوز -رویترز گزارش داد: کودلکو شیلی که تولیدکننده برتر مس در جهان است، روز جمعه ۳۱ جولای اعلام کرد که علیرغم شیوع ویروس کرونا، تولیدش در نیمه اول سال ۲۰۲۰ رشد ۴.۷ درصدی داشته است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی:

معدن مس سوناجیل هریس پشتوانه اشتغال در منطقه است

پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، معدن مس سوناجیل هریس را یکی از معادن مهم مس منطقه برشمرد و افزود: لازم است این معدن هرچه سریع تر در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید مردم منطقه ایجاد و افتتاح شود.

جدیدترین گزارش جهانی اعلام شد؛

افزایش ظرفیت و تولید مس تصفیه شده و کاهش تولید معادن مس جهان/ افزایش ۴۳۰ دلاری قیمت جهانی مس طی یک ماه

پایگاه خبری معدن نیوز -میزان تولید مس تصفیه شده و میزان ظرفیت تولید معادن مس جهان در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۰ افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

رشد ۳۳ درصدی فروش شرکت مس تا پایان تیرماه ۹۹/ رشد ۱۰۰ درصدی فروش کاتد در چهارماهه نخست امسال

پایگاه خبری معدن نیوز -اردشیر سعدمحمدی با بیان این‌که کل فروش شرکت ملی صنایع مس ایران تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۹ به عدد ۹۱ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال رسیده است، گفت:‌ این میزان فروش، رشد ۳۳.۲۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

درخشش گروه روابط‌عمومی شرکت مس در جشنواره تبلیغات و روابط‌عمومی/ مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی: همدلی و هم‌افزایی رمز موفقیت روابط‌عمومی‌هاست

پایگاه خبری معدن نیوز -در جشنواره ملی تبلیغات و روابط‌عمومی، گروه روابط‌عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران توانست با کسب سه جایزه و نشان برتر، در عرصه روابط‌عمومی خوش بدرخشد.

بی‌اچ‌پی به دنبال استفاده از اپلیکیشن ردیاب کووید ۱۹ در معدنکاری شیلی

پایگاه خبری معدن نیوز -بی‌اچ‌پی در حال کار برای استفاده گسترده از اپلیکیشن ردیاب کووید ۱۹ خود در سراسر صنعت معدنکاری شیلی است. در حال حاضر، این اپلیکیشن در سایت‌های معدنی و دفاتر بی‌اچ‌پی در سراسر جهان مورد استفاده قرار دارد.

جیانگشی‌کاپر سهام خود را در فرست‌کوانتوم می‌فروشد

پایگاه خبری معدن نیوز -جیانگشی کاپر هفته گذشته ۱.۲ میلیون سهم خود را در فرست‌کوانتوم مینرالز به فروش رساند. این شرکت چینی سهام واگذارشده را در دسامبر ۲۰۱۹ از شرکت معدنکاری فرست‌کوانتوم خریده بود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد:

بازدهی ۱۲۵ درصدی سرمایه‌گذاری سرچشمه در سه‌ماهه نخست امسال/ برنامه‌ریزی برای افزایش سوددهی شرکت‌های تابعه در سال ۹۹

پایگاه خبری معدن نیوز -«علی ارجمندی»، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با قدردانی از زحمات دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه و فعال در حوزه صنعت مس گفت: ارزش روز شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ معادل ۱۷،۳۳۸ میلیارد ریال با حجم معامله ۱۳،۷۱۹،۰۰۰ است که از حیث ارزش روز و حجم معامله در این روز در مقایسه با شرکت‌های گروه خود به ترتیب رتبه ۹ و ۱۳ را دارد.

تغییر روش تولید واحد ذوب آلومینیوم Krasnoyarsk روسال به فرآیند EcoSoderberg

پایگاه خبری معدن نیوز- واحد ذوب آلومینیوم Krasnoyarsk شرکت روسال در روسیه، روش تولید بر پایه Soderberg را به فرآیندی به نام EcoSoderberg تغییر داده است که بخشی از برنامه زیست‌محیطی و نوسازی این شرکت است.

کاهش ۲۶ دلاری قیمت مس

پایگاه خبری معدن نیوز- روز سه‌شنبه هفتم مرداد ماه سال ۱۳۹۹، قیمت مس در LME نسبت به روز معاملاتی پیشین ۲۶ دلار کاهش داشته و به ۶ هزار و ۴۰۰ دلار رسیده است.

چشم‌انداز جهش تولید در صنعت مس/ ۱۸ طرح توسعه فملی معرفی شدند

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، ۱۸ طرح توسعه‌ای برای این شرکت در افق ۱۴۰۲ برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست که با بهره‌برداری از آن‌ها جهش در تولید مس کشور محقق می‌شود.

بیم و امیدهای همه‌گیری ویروس کرونا برای تولید و فروش مواد خام معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -«ریو تینتو» می‌گوید مشخص نبودن زمان اتمام همه‌گیری ویروس کرونا و نگرانی‌ها درباره چشم‌اندازهای موج بعدی ابتلا به این ویروس، دورنمای بازار تمامی کالاهای معدنی را در ابهام فرو می‌برد. اگرچه برخی معادن پروژه‌های توسعه‌ای خود را با قدرت ادامه می‌دهند.

قیمت آلومینیوم ۷ دلار افزایش داشت

پایگاه خبری معدن نیوز- روز دوشنبه ۶ مرداد ماه، قیمت آلومینیوم در LME نسبت به روز معاملاتی قبل، یعنی جمعه سوم مرداد ماه، هفت دلار افزایش داشت و به یک هزار و ۶۶۱ دلار و ۵۰ سنت رسید.

قیمت مس افزایش ۱۳ دلاری را تجربه کرد

پایگاه خبری معدن نیوز- روز دوشنبه ۶ مرداد ماه سال ۱۳۹۹، قیمت مس در LME نسبت به روز معاملاتی پیشین ۱۳ دلار افزایش داشته و به ۶ هزار و ۴۲۶ دلار رسیده است.

رشد واردات کنسانتره مس چین از آمریکا

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس داده‌های اداره کل گمرک چین، واردات کنسانتره مس توسط این کشور از آمریکا در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر ۲۰۱۸ رسیده است.

نورد گرم 2 مبارکه
گالری ویدئو
شرکت صبافولاد
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز