آلومینیوم و مس

پابگاه خبری معدن نیوز - «جهانگیر رضوی» مدیر امور مهندسی مجتمع مس سونگون گفت: همکاری‌های مجتمع مس سونگون با دانشگاه تبریز به مدت هفت سال ادامه پیدا کرده و در طول این سال‌ها پروژه‌های بسیاری در راستای پایداری تولید و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در این مجتمع انجام شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - KGHM کمپانی تولیدکننده مس در لهستان، اعلام کرد که در نظر دارد تولید معدن Sierra Gorda در شیلی را تا سال 2021-2020 به سطح 130 تا 140 هزار تن افزایش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آلکوا پیش بینی خود از تقاضای جهانی آلومینیوم را به دلیل جنگ تجاری چین و آمریکا کاهش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بی اچ پی بیلیتون به عنوان بزرگترین معدنکار جهان، میزان تولید مس خود در سه ماهه سوم سال را 410 هزار تن گزارش داد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد رشد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- با «علی محمدی»، عضو هیأت‌مدیرۀ شرکت ملی صنایع مس ایران دربارۀ امروز و فردای صنعت مس گفت‌وگو کرده‌ایم. در ادامه این‌ گفت‌وگو را بخوانید.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا دهشیری گفت: در کارگاه‌های تبدیل مواد سرد به مس بلیستر 700 شغل در شهرهای رفسنجان، سیرجان، شهربابک و کرمان ایجاد شده است. بلیستر یکی از مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ذوب است و با تبدیل مواد سرد به مس بلیستر نیاز به خرید قراضه حذف می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- آلومینیوم ایران با نماد "فایرا" در دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور 97 به ازای هر سهم 394 ریال سود محقق کرده است.

معدن نیوز - در حالی که اخیرا جزییات تازه ای از تخلفات صورت گرفته در عرضه زیر قیمت سهام صندوق فولاد مطرح شده، از چندی قبل ابهامات جدی در خصوص واگذاری سهام 20 درصدی صندوق فولاد در ایرالکو نیز ایجاد شده بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- حسن صحرایی پاریزی می‌گوید برای امسال 76 پروژه تحقیقاتی تعریف شده که محور اصلی آن‌ها مباحثی مثل کاهش قیمت تمام‌شده، افزایش ظرفیت تولید، ارتقای دانش فنی، بهینه‌سازی مصرف مواد و حامل‌های انرژی و بهبود شرایط زیست‌محیطی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- کمپانی Paranapanema که یک تولیدکننده بزرگ مس در کشور بزریل است، مرحله سوم طرح توسعه و بهبود را آغاز کرده است. این کمپانی در تلاش است تا با توسعه روابط تجاری خود، صادرات به آن سوی مرزها را افزایش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت NALCO بزرگترین واحد آلومینیوم آسیا معتقد است اگر هند صنایع پایین دستی تولید آلومینوم را توسعه ندهد حجم واردات آلومینیوم طی 5 سال آینده به 7.2 میلیون تن برسد.

وایگاه خبری معدن نیوز- در چین دیروز شاخص PPI یا بهای تولیدکننده برای ماه سپتامبر منتشر شد که این شاخص رقم رشد 3.6 درصد را نشان می دهد که نسبت به رشد 4.1 درصد ماه قبل (آگوست) کاهش دارد. لذا فعالان بازار با نگرانی و افت قیمت از این داده استقبال کرده و مس کاهشی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- «یورگن شاکلر» مدیر اجرایی کمپانی آروبیس گفت: «دلیل عمده افزایش پریمیوم‌های سالانه مس، افزایش تقاضا برای این فلز تصفیه شده است.»

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم ایران گفت: عرضه آلومینیوم به تولیدکنندگان هیچ وقت مستقیم و بدون واسطه نبوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید آند و کاتد مس شرکت صنایع ملی مس ایران طی 6 ماهه نخست سال 97 به ترتیب 82 و 70 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- ابتدای سال 1397، رویداد مهمی در صنعت کشور در حال وقوع است و آن اینکه یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های صنعتی کشور که به‌ویژه در بخش خصوصی نمونه‌های کم نظیری از آن وجود دارد از ابتدای سال جاری به بهره‌برداری رسیده است. بزرگ‌ترین شهرک تخصصی آلومینیوم کشور، که تحت عنوان طرح توسعه شرکت صنایع آلومرول نوین احداث شده است، آغاز به‌کار کرده است و محصولات تولیدی آن روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- محاسبات ICSG نشان می‌دهد که تولید معدنی مس در سال جاری شاهد رشد 2 درصدی و برای سال 2019، رشد 1/2درصدی را رقم خواهد زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه گفت: هم‌اکنون در شرکت مس وضعیت بسیار خوبی داریم و مجموعه مس هم در حال انجام تعهدات خود است، به‌طوری‌که هم بازار را به‌موقع شارژ می‌کند و هم بحث صادرات را به‌خوبی پیگیری می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر امور سهام و سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس در پنل تخصصی اقتصاد صنایع معدنی کشور و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در هفتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی Imat2018 گفت:

پایگاه خبری معدن نیوز- سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه 575 میلیارد ریالی شرکت آلومینیوم المهدی خبر داد.

گزارش تصویری