آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز - عصر دیروز، جلسه هماهنگی برای سرعت بخشیدن به راه‌اندازی پروژه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه با حضور محمدرضا بنی‌اسدی‌راد مدیرعامل شرکت مس، علی محمدی عضو هیئت‌مدیره و جمعی از مدیران و مجریان این طرح در شرکت مس برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - عضو هیئت‌مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به افزایش‌ هزینه‌ها در سال‌جاری به‌خاطر تغییرات نرخ ارز گفت: در شرایط کنونی تنها راه جبران افزایش هزینه‌ها افزایش تولید است که تلاش جمعی مدیران و پرسنل برای مدیریت کردن هزینه‌ها و ارایه راهکارهای عملی برای کاهش آن را می‌طلبد.

پایگاه خبری معدن نیوز - کمپانی بی اچ پی ادعا کرده است که یک معدن جدید مس در نزدیکی معادن فعلی «المپیک دم» واقع در استرالیا کشف کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- پس از لغو برخی ممنوعیت‌ها توسط دولت جمهوری دموکراتیک کنگو، کمپانی مس کاموتو (KCC) مجدداً واردات و صادرات مواد از این کشور را از سر گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - سازمان خصوص‌سازی در نظر دارد به منظور وصول مطالبات خود از خریدار قبلی، نسبت به واگذاری و انتقال سهام شرکت مجتمع آلومینیوم المهدی و دارائی های طرح آلومینیوم هرمزآل با مشخصات و شرایط ذکر شده در تصویر اقدام نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- سومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO 2018) بیست‌ودوم تا بیست‌وپنجم آذرماه 1397 با حضور شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - طبق آمارهای گروه بین المللی مس (ICSG)، مصرف جهانی مس تصفیه شده در دوره 2008 تا 2017 به 23.8 میلیون تن افزایش یافته که رشد 33 درصدی سالانه داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز -زامبیا دومین تولیدکننده مس آفریقا در نظر دارد از ابتدای ژانویه 2018، ضمن جایگزینی مالیات بر درآمد بجای مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در حوزه معدن، فرمول دریافت بهره مالکانه معادن مس را اصلاح و 1.5 درصد افزایش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن موانا (Mowana) تنها معدن مس عملیاتی بوتسوانا (Botswana) در جنوب آفریقا، روز سه شنبه گفت که عملیاتهایش را به خاطر محدودیتهای سرمایه کاری به حال تعلیق درآورده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - چین 56 درصد شمش آلومینیوم دنیا را تولید می کند و نیازمند بازارهای صادراتی به منظور تداوم تولید است، بدین منظور مشوق مالیاتی صادرات را از 13 درصد به 16 درصد افزایش داده و صادرکنندگان معاف از مالیات 17 درصدی ارزش افزوده هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- بنی اسدی راد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس از افزایش تولید 400 هزار تنی این شرکت خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا شریفی، مدیر مجتمع مس سونگون گفت: قراردادهای مالی طرح توسعه مس سونگون که با هدف تکمیل زنجیره تولید در این مجتمع کلید خورده است تنظیم شده و اعتبار اسنادی (Lc ) آن نیز باز شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: بیش از چهارماه است که هزینه تکمیل طرح‌های توسعه به حساب شرکت چینی واریز شده است، اما این شرکت به بهانه‌های مختلفی از شروع کار خود سر باز‌ می‌زند.

پایگاه خبری معدن نیوز - بر پایه گزارش منتشرشده توسط کودلکو، این تولیدکننده مس در شیلی، 1.3 میلیون تن مس تصفیه‌شده طی نه ماه اول سال 2018 تولید کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حدود 2 درصد کاهش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت های بزرگ آلومینیوم کشور طی 8 ماهه 97، حدود 3.2 درصد بیش از رقم مدت مشابه سال گذشته آلومینیوم تولید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز- اخیرا مدیرکل محیط زیست کرمان اعلام کرد که میزان گاز دی‌اکسید گوگرد مجتمع مس سرچشمه 30 برابر حد مجاز است، اما مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس این موضوع را تکذیب می‌کند.

معدن نیوز - وزیر صنعت، معادن و تجارت در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه ایران متافو گفت: یکی از پروژه‌های ویژه امسال، فعال‌سازی معادن کوچک در حوزه مس و سایر فلزات است و از طرح‌هایی که در این زمینه باشد، حمایت خواهیم کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - «علی محمدی»، عضو هیأت‌مدیره شرکت مس گفت: با وجود اقدامات خوبی که در زمینه بومی‌سازی و ساخت داخل انجام شده است هنوز فرصت‌ها و پتانسیل‌های بسیار زیادی در سطح استان و کشور برای تقویت بومی‌سازی وجود دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجتمع مس سرچشمه از ابتدای سال جاری تا کنون موفق به تولید 118 هزر 991 تن مس محتوی معدنی شده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده سال 97 رشد 2 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا بنی‌اسدی‌راد، مدیرعامل شرکت مس گفت: در شرایط کنونی که قدرت‌های استکباری در تلاش هستند تا اقتصاد ایران را تضعیف کنند توجه ویژه به افزایش تولید، توسعه و بومی‌سازی قطعات را به‌عنوان سه مأموریت مهم و راهبردی شرکت مس تعریف کرده‌ایم.

گزارش تصویری