آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: ارزش بازار مس در بورس در آغاز سال جاری 30 هزار میلیارد تومان بود و هم‌اکنون با رشد سهام مس ارزش آن به بیش از 47 هزار میلیارد تومان ارتقا پیدا کرده است.

پایگاه خبریمعدن نیوز - تولید مس شیلی طی اکتبر 2019 میلادی 490 هزار تن به ثبت رسید. این کشور در مدت 10 ماه سال جاری میلادی 4.7 میلیون تن فلز سرخ تولید کرد به طوری که در این مدت تلاش شد کاهش تولید برخی شرکت ها، جبران شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- توافق تجاری بین چین و آمریکا مبنی بر عدم وضع تعرفه‌های جدید بر محصولات چینی و تضمین واردات بیشتر محصولات کشاورزی از طرف چین، منجر به برداشته شدن سایه جنگ تجاری از روی بازار مس پس از حدود یک سال شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت صنایع مس شهید باهنر کرمان در سال رونق تولید و در راستای اهداف تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی و نظر به اهمیت خودکفایی و استقلال کشور، موفق به تولید لوله‌های خاص آلیاژی در مقیاس مورد نیاز کشور شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا بهرامن گفت: صنایع معدنی برای افزایش بهره‌وری باید با دانش روز و تجهیزات جدید هماهنگ باشند و در این میان صنعت مس ایران به‌عنوان یک صنعت مادر همواره در حال تطبیق خود متناسب با دانش و تکنولوژی روز دنیا است.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس اطلاعات اداره کل گمرک چین، صادرات آلومینیوم کار نشده چین (شامل فلز اولیه و آلیاژی) و محصولات آلومینیوم در ماه نوامبر به 452 هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل 4.9 درصد بیشتر بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - کامودیتی نوشت: قیمت پودر آلومینا در بنادر استرالیا در محدوده 280 دلار تثبیت شده که از منظر تولیدکنندگان شمش آلومینیوم، مناسب است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سهامداران شرکت ملی صنایع مس ایران، روزهای خوبی پیش رو دارند چراکه قیمت جهانی مس برای هفتمین روز متوالی مثبت و صعودی است و به 6153 دلار در هر تن رسیده که اوج 7 ماه گذشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل شرکت مس و مدیر گروه روابط عمومی به همراه شهریار متوکل مدیر امور اکتشافات شرکت مس از سه محدوده‌ اکتشافی شرکت مس در استان اصفهان بازدید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون دارایی‌های بین‌المللی KGHM گفت: جای تعجب نخواهد بود که در سال آینده به دلیل هزینه‌های بالای کنسانتره و تشدید رقابت، بازار با کاهش تولید، طولانی‌تر شدن دوره‌های تعمیر و نگهداری یا تعطیلی برخی واحدهای ذوبِ مسِ کوچک‌تر در چین مواجه شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - سناتور مکزیکی Ricardo Monreal اظهار داشت مکزیک قوانین مربوط به تجارت آلومینیوم و فولاد را در براساس توافقنامه آمریکا-مکزیک-کانادا (USMCA) پذیرفت.

معدن نیوز - با توجه به اینکه قیمت بوکسیت به تازگی به یک ثبات نسبی رسیده و پایدار شده است شرکت نالکو (NALCO) یکی از شرکت های آلومینیوم مستقر در هند، به دنبال از سر گیری صادرات آلومینا در قالب قراردادهای بلند مدت برآمده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در پی سیاست‌های جدید دولت چین، از سال آینده بخش بزرگی از مس جهان در چین قیمت‌گذاری خواهد شد، چراکه قرار است بورس بین‌المللی انرژی شانگهای (INE) قراردادهای جدیدی را که توسط فعالان بازارهای بین‌المللی قابل‌معامله است به اجرا بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دو تولیدکننده مهم آلومینا و آلومینیوم چین یعنی Guangxi و Yunnan واقع در مناطق جنوب غربی در آینده ای نزدیک به صنایع اصلی چین تبدیل می شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز - کارشناس ارشد حراست آی تی مجتمع مس سرچشمه گفت: 118 دوربین در داخل و در منطقه و معادن مس سرچشمه طی 6 ماه نخست امسال نصب شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید جهانی آلومینیوم طی 10 ماه نخست سال 2019 میلادی شاهد کاهش 0.9 درصدی بود. این در حالی است که تولید جهانی آلومینا 1.9 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - کامودیتی گزارش داده که بزرگترین معدن مس دنیا در شیلی به نام Escondida در حال اعتصاب است و موجودی انبارهای آن طی 2 هفته دیگر به اتمام می رسد و حمل متوقف می شود.

معدن نیوز - شرکت Lindian Resources که به اختصار به آن LIN نیز ی گویند و در بخش فلزات و معادن استرالیا مشغول به کار است، کشف کرده که معدن بوکسیتش در گینه تا یک کیلومتر دیگر قابل گسترش است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سهام شرکت ملی صنایع مس ایران امروز با رشد 5 درصدی 6075 ریال مورد معامله قرار گرفت که این عدد بالاترین سطح تاریخی این شرکت از زمان حضور در بورس بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- با ادامه محدودیت بر صادرات کنسانتره مس، ورودی ارزی کشور از ناحیه محصولات معدنی در مسیر کاهش ادامه‌دار قرار گرفته است.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز