آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز - نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس بر لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان برای جلوگیری از خام فروشی در صنعت مس و تبدیل آن به کالای نهایی تأکید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - نتایج رتبه‌بندی 500 شرکت برتر سال 98 در روز گذشته اعلام شد. بر اساس گزارش بیست‌و‌دومین رتبه‌بندی شرکت‌های برتر کشورIMI-100 حجم فروش صد شرکت اول براساس اطلاعات مالی سال گذشته، بیش از 897هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به کل فروش همین صد شرکت در سال قبل 37 درصد رشد داشته است. از سوی دیگر، نتایج اعلام شده نشان دهنده آن است که فروش شرکت اول فهرست نسبت به فروش شرکت صدم 37 برابر بزرگ تر است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت مس در جمع سهامداران مس در مجمع فوق‌العاده گفت: خوشحال هستیم که هرچند قیمت جهانی مس نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 400دلار به‌ازای هر تن کاهش داشته است اما میزان فروش شرکت در نه‌ماهه نخست امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 128درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون طرح‌ های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو تمرکز بر پروژه های نیمه تمام برای رسیدن به توازن در زنجیره محصولات را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید سالانه آلومینیوم چین طی سال 2019 میلادی برای اولین بار در دهه گذشته کاهش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران با حضور مدیرعامل این شرکت و سهامداران در سالن پژوهشگاه نیرو و 80.31 درصدی سهامداران حقوقی و 0.21 درصدی سهامداران حقیقی برگزار شد تا سهامداران درخصوص درصدی سهامداران حقیقی در حال برگزاری است درخصوص افزایش 30 درصدی سرمایه این شرکت تصمیم گیری کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز - تورج زارع مدیرعامل آلومینای ایران در حاشیه بیست و دومین همایش شرکت های برتر ایران "IMI100" با بیان اینکه این برای اولین بار بود که آلومینیای جاجرم توانست در میان 100 شرکت برتر قرار گیرد و به این رتبه دست یابد گفت: آلومینای جاجرم توانسته رتبه برتر در رشد سریع در 4 سال اخیر را کسب نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس گفت: سهام مس از ابتدای سال جاری تا 25 دی‌ماه بازدهی 105 درصدی نصیب سهامداران کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت آلومینیوم در LME روز جمعه 27 دی ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی جمعه 20 دی ماه، 24 دلار و 50 سنت به ازای هر تن یا معادل 1.4 درصد افزایش قیمت داشت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و 771 دلار و 50 سنت به ازای هر تن، به یک هزار و 796 دلار به ازای هر تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- پس از جهش قیمت مس به 6 هزار و 300 دلار در روز پنج‌شنبه، قیمت این فلز روز جمعه 27 دی ماه، نسبت به روز معاملاتی پیش از آن 24 دلار کاهش داشته و به 6 هزار و 277 دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - عملیات اجرایی کارخانه بزرگ 500 هزارتنی تولید کک نفتی کلسینه (CPC) و دیگر فرآورده های پایه صنایع آلومینیوم و فولاد در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به برگزاری مجمع فوق‌العاده شرکت مس در هفته جاری، گفت: شرکت مس با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه، تصمیم دارد سرمایه‌اش را از 7800 میلیارد تومان به میزان 30درصد افزایش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس گزارش سه ماهه چهارم که توسط آلکوا منتشر شده است، آلومینیوم اولیه جهانی که در سال گذشته با شکاف 900 هزار تن تا 1.1 میلیون تنی عرضه مواجه بود امسال با مازاد 600 هزار تن تا یک میلیون تن مواجه خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - ریوتینتو که یک شرکت معدنی پیشتاز در جهان می باشد و در استرالیا مستقر می باشد در سه ماهه چهارم سال قبل 2.03 میلیون تن آلومینا تولید کرد که تولید آن نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 0.6 درصدی داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - غول آلومینیوم هند آلکوا Alcoa ارزش فروش خود را در سال گذشته با 27 درصد کاهش 2.44 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال اعلام کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به برگزاری مجمع فوق‌العاده شرکت مس در هفته آینده و بحث افزایش سرمایه، گفت: خوشبختانه شرکت مس، بحث طرح‌های توسعه را جدی گرفته و در همین راستا بحث افزایش سرمایه را در دستور کار خودش قرار داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رسانه های خارجی به نقل از آمارهای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) نوشتند که در 9 ماهه اول امسال میزان تولید آلومینیوم تولیدکنندگان عمده ایرانی با 21 درصد افت نسبت به مدت مشابه سال قبل ه 196 هزار و 300 تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - صبح امروز یک دستگاه مینی بوس هیوندا مربوط به کارکنان مجتمع مس سرچشمه در ابتدای محور رفسنجان به سرچشمه به علت لغزندگی و سرخوردن واژگون گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت آلومینیوم Mingtai چین عملکرد خوبی را برای سال 2019 به ثبت رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مذاکرات مربوط به عرضه سالانه کاتد مس EQ در چین برای سال 2020 به پایان رسیده است و پریمیوم کاتد مس در سال جاری اندکی بالاتر از سال 2019 خواهد بود.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز