آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز - به گفته ایوان آریاگادا، مدیر اجرایی کمپانی معدنی آنتوفاگاستا، انتظار می‌رود که بازار مس در سال آینده یا بعد از آن به سمت کسری حرکت کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید مس شیلی در سال 2019 میلادی 2.2 درصد رشد خواهد کرد؛ این خبری است که شرکت کوچیلکو شیلی اعلام کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - عملکرد تولید شرکت های معدن و صنایع معدنی ایران در سال 97 نشان می دهد شرکت ملی مس عملکرد مطلوبی داشته درحالی که تولید آلومینیوم با افت همراه بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه براساس رأی سهام‌داران در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده، از 280 میلیارد تومان به 340 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت پودر آلومینا به عنوان ماده اولیه تولید شمش آلومینیوم در بنادر استرالیا دیروز 4 درصد دیگر ارزان شد و به 364 دلار در هر تن رسید که مرتبط با مجوز راه اندازی آلونورت 3 میلیون تنی برزیل و البته شروع به تولید شرکت گلوبال آلومینیوم امارات است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا بنی‌اسدی‌راد مدیرعامل شرکت مس در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه گفت: امسال به‌رغم تشدید تحریم‌ها تمامی طرح‌های توسعه و برنامه‌های افزایش تولید با قدرت پیگیری خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر توسعه بازار نیپک گفت: شرکت نیپک در سال‌های اخیر، نگاه متفاوت و متعهدانه‌ای به محیط زیست داشته است. در همین راستا و در جهت تلاش برای حفاظت محیط زیست از عوارض نامطلوب پروژه‌های صنعتی، این شرکت با انجام مشاوره پروژه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه گامی مٶثر و موفق در این حوزه برداشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شاخص TC یا ضریب تبدیل کنسانتره مس به فلز که توسط معدنکاران به واحدهای ذوب پرداخت می شود، همچنان کاهشی است و با افت 7 درصدی طی 15 روز گذشته به کمترین سطح تاریخی یعنی 62.1 دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا شریفی گفت: مس سونگون در مسیر توسعه پایدار قرار دارد؛ چراکه در حال رعایت تمامی الزامات محیط‌زیستی در کنار بحث‌های تولیدی، توسعه‌ای و اجتماعی هستیم. به گفته شریفی هم‌‌اکنون مجتمع مس سونگون جزو صنایع آلاینده نیست و یک صنعت سبز محسوب می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان آذربایجان شرقی در بازدید از غرفهٔ شرکت ملی صنایع مس ایران در نمایشگاه محیط‌زیست گفت: خوشبختانه شرکت مس در همهٔ موارد ابلاغی در زمینه محیط‌زیست، با این سازمان تعامل و هماهنگی لازم را داشته و به تعهدات خود عمل کرده‌ است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در بازرسی از یک دستگاه کامیون ورودی، 80 عدد شمش مس قاچاق در گمرک کشف شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تقاضای جهانی مس در سال 2020 به دلیل توسعه رو به رشد وسائل نقلیه الکتریکی بهبود قابل توجهی خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مس گفت: بهره‌برداری از این کارخانه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای شرکت مس در حوزه محیط‌زیست است که عملاً منجر به بازیابی و مهار گاز SO2 خروجی کارخانه ذوب و تبدیل آن به اسیدسولفوریک می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت مس گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از وقوع سیل دلخراش در استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان و ایلام یاری‌رسانی به سیل‌زدگان را آغاز کرد و همچنان نمایندگان اعزامی شرکت مس در مناطق سیل‌زده مشغول فعالیت هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز - بنا به بررسی کارگزاری «مبین»، فلز سرخ در سال 2019 در کانال 7000 دلاری حرکت خواهد کرد و با توجه به عوامل حمایت‌کننده در سطح بازار مثل افزایش تولید خودروهای برقی و کاهش عرضه انتظار می‌رود قیمت مس هم در روند کوتاه‌مدت و هم در روند بلندمدت افزایش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز - علیرضا بهمن‌آبادی گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران از شرکت‌های پیشرو در زمینه تعامل متعهدانه و مؤثر با محیط زیست است که در سال‌های گذشته به‌طور مستمر پروژه‌های متعدد، متنوع و تأثیرگذاری را در سطوح منطقه‌ای و ملی انجام داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - نحوه قیمت‌گذاری محصولات مسی در بورس کالا از سال 1398 با تغییراتی محاسبه و اعمال خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت ملی صنایع مس ایران طی سال 97، بیش از 247 هزار تن کاتد و 313 هزار تن آند مس تولید کرد. این میزان تولید حاکی از رشد تولید 15 و 21 کاتد و آند در سال گذشته دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرماندار جاجرم گفت: تکمیل زنجیره تولید و ایجاد صنایع پایین دستی آلومینا یکی از نیازهای بخش تولید و رونق اقتصادی در این شهرستان است و در این زمینه 60 شرکت برای ایجاد واحدهای پایین دستی صنعت شمش قابل راه اندازی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس گفت: در سال 1397 شرکت ملی صنایع مس ایران 247 هزار و 384 تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه سال از رشد 15 درصدی برخوردار شده است.

گزارش تصویری