آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز - ریوتینتو براساس گزارش های سه ماهه جولای تا سپتامبر، پیش بینی تولید آلومینوم، آلومینا و بوکسیت در سال 2019 را درمقایسه با انتظارات قبلی کاهش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - موکب شرکت مس میزبان عاشقان زیارت حرم اباعبدالله الحسین (ع) در مراسم اربعین است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کامودیتی در گزارشی نوشت: آیا می دانید در حال حاضر، نزدیک به 8 درصد ظرفیت عرضه مس دنیا به دلیل اعتصاب، کمبود برق، بستن جاده و ... ریسک توقف و عدم تامین بازار را دارند؟

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت مس گفت: شرکت مس هم‌اکنون وضعیت خوبی را دنبال می‌کند و خوشبختانه در شش‌ماهه نخست 98 توانستیم بیش از 132 هزار تن کاتد تولید کنیم. همچنین، طی این بازه زمانی ارزش بازار شرکت در بازار سرمایه نیز از 40 هزار میلیارد تومان عبور کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بعد از گذشت سالها از واگذاری آلمینیوم المهدی هنوز بسیاری از مطالبات شرکت های همکار از زمان مدیریت قبلی تسویه و پرداخت نشده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - منابع مطلع اعلام کردند کمپانی‌های چینی مین‌متالز، جیانگشی و زی‌جین ازجمله کمپانی‌هایی هستند که پیشنهاد سرمایه‌گذاری در معدن مسِ کمپانیِ زامبیایی Barrick Gold Corp داده‌اند که مجموع این سرمایه‌گذاری‌ها بالغ بر یک میلیارد دلار خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مجتمع آلومینای ایران گفت: نیمه نخست امسال، حدود سه هزار تن شمش آلومینیوم در کارخانه آلومینای جاجرم تولید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سابق هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از افزایش تولید آلومینیوم ایران به 1.3 میلیون تن خبر داد و گفت: سرانه مصرف آلومنیوم در دنیا رو به افزایش است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت روسال روسیه دومین تولیدکننده بزرگ آلومینیوم جهان در حال مذاکره با مشتریان درمورد قراردادهای عرضه برای سال 2020 است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت مس مجموعه فاوا را یک ضرورت و قلب تپنده برای شرکت بزرگ صنایع مس ایران برشمرد و عنوان کرد: سرفصل مجموعه فاوا در مجتمع مس سرچشمه قرار دارد و بینش کارکنان این مجموعه است که آینده مس را خواهد ساخت و باید این سرفصل را نیز سرعت بدهید.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید کاتد مس چین به دلیل کمبود عرضه مواد اولیه در سپتامبر 2019 نزدیک به 6 درصد کاهش یافت این در حالی است که تولید فلز سرخ در این کشور طی ماه جاری افزایش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت مس با آغوش باز از تمامی ایده‌ها و خلاقیت‌‌های نو و سرمایه‌گذاران جدید در حوزه افزایش ایمنی، افزایش بهره‌وری و بومی‌سازی استقبال می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - کمپانی چینی زیجین (Zijin) که یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های معدنی چین به شمار می‌آید، سهام خود از معادن کانادایی شرکت ایوانهو (Ivanhoe) واقع در جمهوری دموکراتیک کنگو را از 9،8 درصد به 13،88 درصد افزایش خواهد داد.

معدن نیوز - فست مارکت گزارش داد که کمپانی معدنی شیلیایی کودلکو، پریمیوم کاتد مس سالانه در ایالات متحده را به 3،1 سنت در هر پوند (68 دلار در هر تن) برای عرضه در سال 2020 افزایش داده است که این تعرفه بالاترین سطح از سال 2016 بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز-کارخانه تولید کنسانتره معدن مس انجرد شهرستان اهر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار آذربایجان شرقی و مسئولان استانی و محلی افتتاح شد. به گزارش خبرنگار ما ؛این ‌کارخانه با سرمایه گذاری ٣٠ میلیون یورویی و ٢٥٠٠ میلیارد ریالی بخش خصوصی به بهره برداری رسید و در تأمین بخشی از کنسانتره مس پروژه کاتد مؤثر خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - در حالی که شرکت آلومینیوم المهدی به واسطه مسائلی که اخیرا برای آن اتفاق افتاده و بخشی از آن در رسانه ها هم منعکس شده امکان هرگونه تامین ماده اولیه یا فروش محصولات خود را به هر ترتیب و به نام خود ندارد اما طی چند روز گذشته مدیرعامل آن در غرفه این شرکت در نمایشگاه ششمین نمایشگاه بین المللی آلومینیوم ترکیه (آلواکسپو 2019) استانبول حضور داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: بررسی روند تولید شرکت مس نشان می دهد این شرکت در نیمه نخست امسال بالغ بر 132 هزار تن مس کاتدی تولید کرده است که یک رکورد در طول تاریخ مس محسوب می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - چندی پیش گزارشی تحت عنوان "در آلومینیوم المهدی چه می گذرد؟/ نتیجه واگذاری غول آلومینیوم ایران به مپنا چه بوده است؟" در پایگاه خبری معدن نیوز درج و به مواردی از جمله اهلیت اشخاص حقیقی و حقوقی در واگذاری شرکت ها و بنگاه های اقتصادی پرداخته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه شرکت مس در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری معدن و صنایع معدنی ایران گفت: عملکرد شرکت مس در حوزه تولید، فروش و توسعه را در چند ماهه اخیر مثبت ارزیابی می‌کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در افتتاحیه هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مهندسی مواد و متالورژی و همایش و نمایشگاه بین‌المللی فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی گفت: نیازمند تغییر نگرش در سرمایه گذاری صنایع هستیم.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز