سیمان و مصالح

پایگاه خبری معدن نیوز- دبیر انجمن تولیدکنندگان سیمان گفت: با توجه به افزایش هزینه‌ها، کار آنالیز و کارشناسی قیمتی برای تغییر قیمت در نیمه دوم سال آغاز شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس بنیاد مستضعفان از تحویل بیش از 100 هزار تن سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق سیل‌زده کشور، توسط این نهاد خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رشد 8 درصدی حجم فروش سیمان در کنار افزایش نرخ سیمان نسبت به سال قبل به معنای رشد با اهمیت سودآوری سیمانی ها نسبت به سال 97 بوده و به نظر می رسد سود تحقق یافته سیمانی ها در 6 ماهه از پیش بینی ها بالاتر خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - شیخان گفت: هم اکنون دست دلالان سیمان به علت تمدید مهلت صادرات سیمان توسط وزارت صمت، کوتاه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار البرز گفت: به دنبال رفع مشکل شعاع 120 کیلومتری واحدهای تولیدی و صنعتی استان هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - نشست خبری اولین همایش ملی سنگدانه، یازدهمین کنفرانس و هفدهمین نمایشگاه روز بتن با موضوع چشم انداز توسعه سنگدانه و بتن در صنعت ساخت در افق 1404 با حضور رئیس خانه معدن ایران، رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان شن و ماسه تهران، رئیس مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی و رئیس انجمن بتن امروز و در مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه این استان به عنوان معین لرستان در سیل بهار امسال تعیین شد، گفت: 6 هزار و 472 تن سیمان اهدایی رهبر معظم انقلاب در شهرستان چگنی توزیع شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- درآمد صنعت سیمان در چین طی 7 ماهه نخست سال 2019 میلادی شاهد رشد 16.2 درصدی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت طی نامه ای به رئیس کل گمرک، موضوع تمدید مهلت صادرات سیمان و کلینکر را ابلاغ کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - یک کارشناس صنعت سیمان با گلایه از اینکه هنوز ترمینال های صادراتی برای سیمان وجود ندارد، گفت: متأسفانه تحرکی در بازار اتفاق نیفتاده و تولیدکننده مجبور است محصول خود را ارزان تر در بازارهای صادارتی فروخته و حتی حجم تولید خود را کاهش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شیخان گفت: تولید سیمان در 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4.8 درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس می‌گوید رکود پروژه های عمرانی موجب کاهش فروش سیمان شده است در نتیجه باید با روش های ویژه زمینه افزایش صادرات این محصول را فراهم شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید: قیمت سیمان در 32 استان مختلف است و نرخ ثابتی هم ندارد؛ در حال حاضر قیمت سیمان از 9 تا 25 هزار تومان عرضه می‌شود که این نرخ‌ها در استان‌های مختلف نیز متفاوت است.

پایگاه خبری معدن نیوز- تحویل سیمان در 4 ماهه امسال به حدود 18 میلیون و 39 هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریبا 9.9 درصد رشد نشان می دهد که این رشد هم ناشی از افزایش حجم فروش داخلی و رشد حجم صادرات است.

پایگاه خبری معدن نیوز- چهارمین محموله شرکت سیمان قشم برای صادرات به امارات متحده عربی در حال بارگیری است.

پایگاه خبری معدن نیوز- پاکستان سهم عمده خود در بازار سیمان افغانستان را به دلیل افزایش قیمت انرژی برای تولید این محصول به ایران واگذار کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- نایب رییس شرکت تعاونی مصالح ساختمانی یزد با اندک خواندن سهم سیمان در صنعت ساخت و ساز، معتقد است که افزایش قیمت اخیر آن تاثیرات فاحشی بر صنعت ساخت و ساز ندارد و بیشتر از بعد روانی بر جامعه تاثیر گذاشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- طرح افزایش سرمایه شرکت‌های سیمانی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در دست بررسی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیأت امنای بنیاد مستضعفان گفت: همه شرکت‌های بنیاد مستضعفان تا پایان سال 96 مالیات را پرداخت کرده و مفاصاحساب دریافت کرده‌اند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مقایسه درآمد شرکت‌های سیمانی در سال مالی منتهی به اسفند 97 نشان می‌دهد، سیمان تهران با نماد ستران با درآمد 327 میلیارد تومانی، بالاترین مبلغ درآمد و سیمان کردستان با نماد سکرد با درآمد 39 میلیارد تومانی کمترین مبلغ درآمد را در گروه سیمانی‌ها به خود اختصاص داده‌ا‌ند.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز