سیمان و مصالح

پایگاه خبری معدن نیوز- نکته مثبت در خصوص سیمانی‌ها، برنامه دولت برای احداث مسکن ملی در استان‌های مختلف است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر توسعه و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات پنجمین محموله کلینکر تولید شده توسط کارخانه سیمان قشم در سال جاری به وزن 48 هزار تُن به مقصد کشور امارات متحده عربی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شیخان گفت: هر کیسه 50 کیلوگرمی سیمان 12 تا 13 هزار تومان معامله می‌شود که با توجه به حجم بالای این کالا، قیمت اندکی دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - یک استارتاپ آمریکایی تحت حمایت بیل گیتس با استفاده از هوش مصنوعی ردیفی از آینه‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرده است که انرژی خورشیدی را به گرمای شدید 1 هزار درجه فارنهایتی تبدیل می‌کنند، با استفاده از این دمای بالا می‌توان شیوه ساخت فولاد و شیشه را متحول کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور توسعه و مدیریت منابع بنیاد مستضعفان از مشارکت این نهاد برای افزایش ظرفیت 500 مگاواتی تولید برق نیروگاه علی‌آباد کتول در استان گلستان خبر داد و آن را عاملی برای سرعت بخشیدن به توسعه پایدار این استان دانست.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا جمارانیان، مدیرعامل سیمان تامین شستا گفت: تمام اختیارات سیاست‌گذاری، برنامه ریزی، اجرا و نظارت بر شرکت‌های سیمانی شستا به هلدینگ سیمان فارس و خوزستان تفویض شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس ابلاغیه جدید منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی به تولیدکنندگان، صادرات غیر نفتی از جمله سیمان و کلینکر از این منطقه ممنوع شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانى شیراز با اشاره به اینکه تعدادى از دلالان در مقابل کارخانه هاى سیمان حضور دارند و سیمان را با کد ملى افراد متکدى خریدارى‌مى‌کنند، گفت: افراد و دلالان دیگرى نیز وجود دارند که در جهت فرار از مالیات به دلیل اینکه پول نقد دراختیار دارند، با پرداخت مبلغ جزیى به متکدیان، محصولات سیمان را با نام و کد ملى افرادى مانند پیرزن، پیرمرد و حتى در بعضى مواقع افرادى که در قید حیات نیستند، خریدارى مى کنند.

پایگاه خبر ی معدن نیوز- قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی تهران حاکی از ثبات قیمت مصالح ساختمانی در تابستان نسبت به بهار امسال دارد، این در حالی است که قیمت مصالح ساختمانی نسبت به فصل مشابه سال گذشته 29 درصد افزایش را تجربه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - نتایج برگزاری نخستین همایش و نمایشگاه ملی صنعت شن و ماسه اعلام شد؛ تدوین اطلس جامع سنگدانه ایران/ تشکیل کانون ایران/ راه‌اندازی دبیرخانه سنگدانه در مرکز تحقیقات/ تأسیس کارگروه مشترک وزارتی/ حرکت به سمت شفافیت و تولید استاندارد

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تغییر کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- دبیر انجمن تولیدکنندگان سیمان گفت: با توجه به افزایش هزینه‌ها، کار آنالیز و کارشناسی قیمتی برای تغییر قیمت در نیمه دوم سال آغاز شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس بنیاد مستضعفان از تحویل بیش از 100 هزار تن سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق سیل‌زده کشور، توسط این نهاد خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رشد 8 درصدی حجم فروش سیمان در کنار افزایش نرخ سیمان نسبت به سال قبل به معنای رشد با اهمیت سودآوری سیمانی ها نسبت به سال 97 بوده و به نظر می رسد سود تحقق یافته سیمانی ها در 6 ماهه از پیش بینی ها بالاتر خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - شیخان گفت: هم اکنون دست دلالان سیمان به علت تمدید مهلت صادرات سیمان توسط وزارت صمت، کوتاه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار البرز گفت: به دنبال رفع مشکل شعاع 120 کیلومتری واحدهای تولیدی و صنعتی استان هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - نشست خبری اولین همایش ملی سنگدانه، یازدهمین کنفرانس و هفدهمین نمایشگاه روز بتن با موضوع چشم انداز توسعه سنگدانه و بتن در صنعت ساخت در افق 1404 با حضور رئیس خانه معدن ایران، رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان شن و ماسه تهران، رئیس مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی و رئیس انجمن بتن امروز و در مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه این استان به عنوان معین لرستان در سیل بهار امسال تعیین شد، گفت: 6 هزار و 472 تن سیمان اهدایی رهبر معظم انقلاب در شهرستان چگنی توزیع شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- درآمد صنعت سیمان در چین طی 7 ماهه نخست سال 2019 میلادی شاهد رشد 16.2 درصدی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت طی نامه ای به رئیس کل گمرک، موضوع تمدید مهلت صادرات سیمان و کلینکر را ابلاغ کرد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز