صنايع معدني

پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن اصفهان برای تنظیم بازار مصرف، جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و جلب رضایت مشتریان با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان نهایی تاکنون مجموعه اقدام‌هایی را به کار گرفته است . این شرکت نهم خردادماه در اقدامی بی‌سابقه با ارسال نامه‌ای به همه کارگزاری‌ها و نهادهای نظارتی بخش ساختمانی ، داوطلبانه قیمت پایه را حدود 420 تومان کاهش داد که انتظار می‌رود دیگر تولیدکنندگان فولاد کشور در این اقدام ملی مشارکت کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- روز دوشنبه 12 خرداد ماه، قیمت آلومینیوم در LME نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی دوشنبه پنجم خرداد ماه، 38 دلار و 50 سنت به ازای هر تن معادل 2.6 درصد رشد داشت.

معدن نیوز - مدیرعامل فولاد مبارکه در آیین کلنگ زنی احداث "مرکز نوآوری تحول دیجیتال در فولاد" در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: فولاد مبارکه با کمک تکنولوژی و فناوری به سمت کارخانه هوشمند حرکت می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- طرح سنگان در جلسه سرپرست وزارت صمت با شرکت‌های بزرگ حوزه صنایع معدنی ظرف دو هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، علی محمدی عضو هیئت مدیره، حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی، حسین احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه و سعد عبدی مدیر امور برنامه ریزی و نظارت شرکت مس و جمعی از معاونان، مدیران و مجریان در مجتمع مس سرچشمه با هدف بررسی عملکرد تولیدی این مجتمع در سال جهش تولید برگزار شد.

پایگاه خبریمعدن نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ورق خودرو چهارمحال وبختیاری با حضور سهامداران، اعضا هیئت مدیره، حسابرس و بازرس قانونی این شرکت برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: پیشنهاد ایمیدرو تشکیل ستاد بررسی طرح های جامع در وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در صورت موافقت وزیر و معاونت معدنی وزارتخانه، مجوزهای جدید با استناد به طرح های جامع صادر می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی شمش سرب در انبار بازرگانان چین عمدتا به دلیل افزایش واردات، در هفته منتهی به 29 مِی رشد چشمگیری داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- تحلیلگران نسبت به فضای خوش بینانه‌ای که در بازار فلزات صنعتی مانند مس درباره پشت سر گذاشته شدن بدترین دوران بحران شیوع کووید 19 وجود دارد، هشدار دادند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شهرام سعید گفت: در سال 1398 با حمایت و همراهی دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و با اتکا به تجربه‌های اندوخته شده در شرکت کانی مس به‌عنوان یک شرکت توانمند در حوزه خدمات مهندسی موفق شدیم طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد را در مدت کوتاهی به سرانجام برسانیم و پیشرفت‌های خوبی در طرح توسعه‌ای کارخانه آهک آهر که در سال جاری افتتاح خواهد شد به دست آوریم.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه بازار فولاد در حال رسیدن به ثبات است، گفت: اگر از مداخله در بازار فولاد خودداری شود بدون شک روند فعلی بازار فولاد به ثبات و تعادل و حمایت از فعالان این بازار منتهی می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر بازاریابی و فروش داخلی ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه کاهش منطقی و اصولی قیمت پایه محصولات فولادی از رشد بی‌رویه و افسارگسیخته قیمت‌ها جلوگیری می‌کند، گفت: این اقدام لطمه‌ای به تولید و فروش نمی‌زند و شرکت‌های تولیدی حداقل سود منطقی خواهند داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولادمبارکه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بنگاه‌های اقتصادی کشور، نقش تاثیرگذاری در تولید، اشتغال‌زایی و ایجاد ارزش افزوده برای ذی‌نفعان و اقتصاد کشور داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رویترز گزارش داد؛ در روز 26 می گروهی 100 نفره از کارگران اعتصابی درب های اصلی کارخانه IJmuiden تاتااستیل در هلند را مسدود کردند. نمایندگان کارگری اعلام کردند که این یک اقدام خود جوش بوده و مقدمه ای برای اقدامات اساسی دیگر در هفته های آتی خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - سیاست‌ های کلی و راهبردهای کلان و چارچوب عملیاتی و اجرایی شرکت سرمایه‌ گذاری و توسعه فولاد جنوب ابلاغ شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت فولاد مبارکه اصفهان شفاف‌سازی کرد و در اطلاعیه ای اعلام داشت: برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها نداریم.

پایگاه خبری معدن نیوز - اهدایی مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان، بالاترین تناژ نورد اسلب در سال 98 و ثبت رکورد نورد 79 هزار تن اسلب باتوجه به تغییر سبد محصولات تولیدی در اردیبهشت ماه 1399 را از مهمترین دستاوردهای فولاد اکسین در 11 سال گذشته دانست.

پایگاه خبری معدن نیوز - با همـــکاری فــــولاد مــبارکـه و شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان و تولیدکنندگان داخلی، از ابتدای سال 1381 تاکنون بیش از 100 هزار قـــطعه و تجــهیـــز در داخـــل کشــــور بومی‌سازی شــده است. نتیجۀ این فرایند علاوه‌بر تأمین به‌موقع و پایدار و کیفی تجهیزات موردنیاز این صنعت، صرفــه‌جویی اقتـــصادی به میــزان حــدود 6 هزار و 304 میلیارد تومان بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کنترل ولو اسکرابرهای مدول‌های احیا مستقیم که وظیفه اصلی آن تخلیۀ لجن مخازن شست‌وشوی گاز فرایند است، با همکاری واحد بومی‌سازی، تعمیرات واحد احیا مستقیم و دفتر فنی تعمیرات بومی‌سازی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس کنترل کیفی ناحیۀ نورد گرم شرکت فولاد مبارکه از ساخت میز بازرسی خط برش سبک شمارۀ 2 این ناحیه خبر داد و گفت: با استفاده از این میز، امکان بازرسی دقیق‌تر و بهتر سطح محصولات و در نتیجه حصول رضایت‌مندی هرچه بیشتر مشتریان از کیفیت سطح ورق‌های تولیدشده و امکان تأمین سفارش‌ها با کیفیت و حساسیت بالا در این خط تولید فراهم شد.

گزارش تصویری