آلومینیوم همچنان بالاتر از تولیدات شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی حرکت می کند /رشد ۶۷درصدی تولید آلومینیوم تا پایان تیر ماه؛ تولید از ۱۳۸هزار تن عبور کرد

معدن نیوز - آلومینیوم در سال جهش تولید، همچنان بالاترین رقم رشد تولید را در بین تولیدات شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در اختیار دارد. تولید شمش این محصول طی چهار ماه ابتدای امسال با رشد ۶۷درصدی همراه شد.

واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر ۲۰۱۸ رسید

معدن نیوز - داده‌های گمرک چین در روز یکشنبه گذشته نشان داد که واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر ۲۰۱۸ به بعد رسید.

در نشست مشترک مدیران روابط‌عمومی شرکت‌های گل‌گهر، گهرزمین و جهان فولاد با هیئت مدیره خانه مطبوعات استان مطرح شد؛

برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه و بلندمدت متعدد تخصصی در حوزه‌های مختلف خبری

معدن نیوز - برگزاری دوره‌های آموزش خبرنگاری به مثابه‌ی ایفای مسئولیت اجتماعی مدیران روابط‌عمومی شرکت‌های گل‌گهر، گهرزمین و جهان فولاد به مناسبت روز خبرنگار با اعضای خانه مطبوعات استان کرمان، گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

گزارش عملکرد ۴ ماهه شرکتهای بزرگ معدنی و صنایع معدنی کشور اعلام شد؛

افزایش ۱۱ درصدی تولید آهن اسفنجی و ۸ درصدی تولید فولاد خام/ تحقق "جهش تولید" در آلومینیوم با رشد ۶۷ درصدی

معدن نیوز - بنابر گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان تولید محصولات زنجیره فولاد شرکت های بزرگ در چهار ماه ابتدای سال ۹۹ افزایش یافته و در این مدت تولید کنسانتره، گندله،‌آهن اسفنجی و فولاد خام به ترتیب با یک، ۲، ۱۱ و ۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه شده است.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت ملی صنایع مس ایران:

دستاوردهای درخشان صنعت مس با مدیریت جامعیت‌نگر مدیرعامل شرکت مس به دست آمد

معدن نیوز - «سعد عبدی»، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اشاره به موفقیت‌های و دستاوردهای درخشان شرکت مس در سال گذشته گفت: تعدد دستاوردهای سال گذشته شرکت مس در حوزه‌های مختلف نشان دهنده مدیریت جامعیت‌نگر دکتر سعدمحمدی و توجه ایشان به توسعه متوازن و پایدار...

انتخاب سعید بزرگی به عنوان مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس

معدن نیوز -مهندس سعید بزرگی به عنوان مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس انتخاب شد.

تقاضای سفته‌بازی در بازار فولاد کاهش یافت

معدن نیوز - به گفته یکی از اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، کاهش سوداگری‌ها و سفته‌بازی‌ها از جمله نتایج تصمیمات موثر اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده که کاهش قیمت فولاد در بازار و بورس کالا را نیز به دنبال داشته است.

ضرورت همراهی مجلس انقلابی با پروژه خط نورد گرم ۲ در فولاد مبارکه

معدن نیوز - دولت، وزارت صمت و شخص آقای مدرس خیابانی نشان داده اند که در بخش فولاد از اقدامات انقلابی فولاد مبارکه پشتیبانی می کنند. اکنون نوبت مجلس انقلابی است که با حمایت از پروژه های راهبردی صنعت فولاد، از جمله پروژه خط نورد گرم ۲ ثابت کنند که مجلس انقلابی، حامی اصلی و جدی جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است.

هوشمندسازی یکپارچه، کلید تحول صنعت فولاد

معدن نیوز - محسن شیری‌بابادی مدیر استراتژی و تعالی سازمانی: پیش‌بینی می‌شود که طی چند سال آینده، هوشمندسازی فرایندهای کسب و کار، انقلابی نوین در صنایع جهان ایجاد کند.

آشنایی با واحد تعمیرات توزین مرکزی و کنترل بالانس شرکت فولاد خوزستان

معدن نیوز - واحد توزین مرکزی و کنترل بالانس یکی از قسمت‌های مدیریت اتوماسیون و ابزار دقیق شرکت فولاد خوزستان است که وظیفه خطیر اندازه‌گیری وزن تمامی مواد ورودی و خروجی به شرکت را به وسیله دستگاه‌های توزین، بر عهده دارد.

نوردکاران نسبت به قیمت فولاد در بورس گلایه دارند

معدن نیوز - رییس انجمن نوردکاران فولادی ایران گفت: اعضای این انجمن نسبت به روند قیمت‌گذاری تولیدات فولادسازان در بورس گلایه دارند و عرضه شمش در بورس کالا به یک پنجم مصرف این تشکل رسیده است.

سرپرست جدید شرکت مهندسین مشاور پیشگامان فولاد جنوب منصوب شد

پایگاه خبری معدن نیوز -دوشنبه ۲۰ مردادماه ۱۳۹۹ و طی جلسه ای با حضور سید علی فتاحی مدیرعامل گروه توسعه فراگیر فولاد خوزستان، سرپرست جدید شرکت مهندسین مشاور پیشگامان فولاد جنوب منصوب شد.

شفاف سازی فولاد مبارکه در خصوص افزایش سرمایه؛

افزایش سرمایه از محل سود انباشته در برنامه فولاد مبارکه قرار گرفته است/ برنامه ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی نداریم

پایگاه خبری معدن نیوز -فولاد مبارکه در اطلاعیه از از برنامه این شرکت برای افزایش از محل سود انباشته خبر داد اما اعلام کرد برنامه ی برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ندارد.

در جلسه اخیر شورای معاونین ذوب آهن مقرر شد؛

نقدینگی ذوب به سمت نقاط مختلف خط تولید که نیازمند بازسازی و نوسازی هستند سوق می یابد

پایگاه خبری معدن نیوز -در جلسه اخیر شورای معاونین یافتم. شرکت که ۱۴ مردادماه در دفتر مدیرعامل برگزار شد، منصور یزدی زاده، مدیر عامل شرکت با بیان این که ایمنی باید همیشه و در همه جای کارخانه رعایت و به طور مستمر پیگیری شود، گفت: صنعت فولاد صنعت خشنی است باید با نظافت صنعتی، بهسازی محیط کار و ایجاد نشاط، فضای کارخانه را برای همکاران شاداب کرد.

مدیرعامل فولاد اکسین:

دستاورد بزرگ فولاد اکسین در سال گذشته ناشی از تعامل و همکاری سازنده با فولاد خوزستان بود

پایگاه خبری معدن نیوز- امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با تقدیر از همکاری فی مابین فولاد اکسین و شرکت فولاد خوزستان، دستاوردهای بزرگ این شرکت در سال ۱۳۹۸ را حاصل این همکاری و تعامل دانست.

همزمان با برگزاری مراسم نهمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه ایران؛

جایزه امسال جشنواره به پروژه احداث کارخانجات اسید شرکت مس رسید/ پروژه احداث کارخانجات اسید شرکت مس گواهی تعهد به تعالی را از آن خود کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -«اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مراسم نهمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه ایران گفت:‌ پروژه احداث کارخانجات اسید که ازسوی انجمن مدیریت پروژه منتخب گواهی تعهد به تعالی شد، پروژه‌ای اقتصادی و زیست‌محیطی است.

سرپرســت کارگاه نــورد ۳۰۰ ذوب آهن:

سبد محصولات فولادی ذوب آهن تکمیل تر شد/ تولید میلگرد آجدار N۴۰

پایگاه خبری معدن نیوز-برای اولیــن بــار میلگرد آجــدار ســایز ۴۰ طبق استاندارد ملی ۳۱۳۲ INSO و مطابق گرید آج ۴۰۰ در کارگاه نورد ۳۰۰ ذوب آهن اصفهان تولید شــد و سبد محصول میلگرد این شرکت را کامل تر کرد.

فریپورت مک‌موران آماده جهش پس از یک دوره رکود

پایگاه خبری معدن نیوز -فریپورت مک‌موران اعلام کرده روند عملیاتش در فصل دوم روندی سودآور است چون این بزرگ‌ترین تولیدکننده مس از لحاظ دادوستد عمومی، هزینه‌هایش را برای جبران زیان‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونای جدید کاهش داده است.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری آتیه‌اندیشان مس مطرح کرد:

دستیابی به بهترین بازده بازار سرمایه در هلدینگ آتیه‌اندیشان در سال ۹۹/ افزایش سودآوری شرکت‌های تابعه هلدینگ آتیه‌اندیشان

پایگاه خبری معدن نیوز -«عبدالله شیرمحمدپور»، با اشاره به این‌که با حمایت‌های دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران هلدینگ سرمایه‌گذاری آتیه‌اندیشان مس در سال ۹۸ عملکرد بسیار مثبتی را از خود بر جای گذاشت، گفت: برای سال ۹۹ اقداماتی را در نظر گرفته‌ایم که بر چند محور اصلی متمرکز است. یکی از این برنامه‌ها کسب بازده بالاتر از شاخص در بخش فعال پرتفوی بود که از طریق خرید و فروش فعالانه سهام در بازار سرمایه مورد پیگیری قرار گرفت و با گزینش مبتنی بر تحلیل سهام شرکت‌های مختلف در صنایع پیشروی بازار سرمایه دنبال شد. در این راستا شرکت در بخش فعال سبد سرمایه‌گذاری خود به بازده بیش از بازده شاخص دست یافته؛ به‌طوریکه بهترین بازده در طول تاریخ فعالیت شرکت بوده است.

اعلام رسمی کاهش تولید فولاد پوسکو و نیپون استیل

پایگاه خبری معدن نیوز- پوسکو، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد کره جنوبی امروز اعلام کرد که تولید فولاد خام خود را به دلیل تاثیر ویروس همه گیر کرونا، کاهش داده است.

مدیرعامل شرکت فلز تدارک فولاد مبارکۀ اصفهان خبر داد:

دریافت گواهینامه های بین المللی رضایتمندی و رسیدگی به شکایت مشتریان توسط فلز تدارک

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت فلز تدارک فولاد مبارکۀ اصفهان پس از اجرای موفق دستورالعمل های مربوطه، موفق به اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی رضایت مشتری (ISO۱۰۰۰۲:۲۰۱۸) و رسیدگی به شکایات مشتریان (ISO۱۰۰۰۴:۲۰۱۸) از شرکت بازرسی SGS شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان مطرح کرد:

استقبال وزارت ورزش از سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه در احداث دهکدۀ المپیک

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در جریان بازدید از خطوط تولید و اماکن ورزشی فولاد مبارکه، در خصوص پروژه‌های بزرگ ورزشی استان و همچنین عملکرد این شرکت در زمیـــنۀ ورزش با مهندس عظیـــمیان مدیرعامل فولاد مبارکه گفت‌وگو و تبادل‌نظر کرد.

ذوب آهن اصفهان در اطلاعیه ای اعلام داشت؛

راه انداز کوره بلند شماره یک "ذوب" از ۱۰ شهریور/ ۶۰ هزار تن به تولید ماهانه چدن ذوب آهن اضافه می شود

پایگاه خبری معدن نیوز -ذوب آهن اصفهان در اطلاعیه ای از راه اندازی کوره بلند شماره ۱ این شرکت از ۱۰ شهریور ماه خبر داد.

فرماندار شهرستان لنجان در بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه؛

استمرار تولید در فولاد مبارکه در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا مایۀ افتخار است/ نقش اجرای طرح های توسعه در پویایی فولاد مبارکه/ همکاری شهرستان لنجان با فولاد مبارکه در احداث شبکه فاضلاب شهری

پایگاه خبری معدن نیوز- خدامراد صالحی فرماندار شهرستان لنجان که به همراه اعضای شورای تأمین این شهرستان از خطوط تولید فولاد مبارکه بازدید می نمود، در جلسه ای مشترک با مدیرعامل فولاد مبارکه و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت اظهار داشت: استمرار تولید در فولاد مبارکه در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا مایۀ افتخار است.

کاهش موجودی فولادی‌ها زنگ تعطیلی آنها را به صدا در خواهد آورد

پایگاه خبری معدن نیوز- ۵ شرکت فولادساز بزرگ کشور از معاونت معدنی برای رفع مشکل تامین فروسیلیس درخواست فروملیزه کردند قیمت آن و جلوگیری از صادراتش را دارند.

بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز