صنايع معدني

پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن طی اطلاعیه ای در کدال و پیرو اجرائیه حکم صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد در تاریخ 19 آبان 98، حکم توقیف دارایی سهام صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد بابت اصل مطالبات شرکت ذوب آهن اصفهان و جرائم دیرکرد آن بر مبنای شاخص های مربوطه و همچنین مبلغ 618 میلیارد ریال بعنوان حق الاجرا دولتی از طریق شرکت سپره گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه را دریافت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت مس در جمع سهامداران مس در مجمع فوق‌العاده گفت: خوشحال هستیم که هرچند قیمت جهانی مس نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 400دلار به‌ازای هر تن کاهش داشته است اما میزان فروش شرکت در نه‌ماهه نخست امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 128درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون طرح‌ های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو تمرکز بر پروژه های نیمه تمام برای رسیدن به توازن در زنجیره محصولات را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- کیوان جعفری طهرانی در کانال تلگرامی خود گزارشی از وضعیت فولاد در بازارهای جهانی داشته است که در ادامه خواهید خواند:

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید سالانه آلومینیوم چین طی سال 2019 میلادی برای اولین بار در دهه گذشته کاهش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - مرتضی لطفی عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی، رضا مسرور عضور هیئت مدیره هلدینگ شستا، سعید عبودی رئیس هیئت مدیره، غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدر تامین و هیئت همراه 29 دی ماه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان و ادای احترام به یادمان شهدای گمنام از بخش های مختلف از جمله بیمارستان شهید مطهری، خط تولید و پروژه های توسعه بازدید کردند و سپس جلساتی پیرامون آخرین شرایط ذوب آهن با هیات مدیره و معاونین این شرکت برگزار نمودند.

پایگاه خبری معدن نیوز - در تاریخ 13 ژانویه گروه فولاد Baowa چین تفاهم نامه همکاری استراتژیک با شرکت فناوری های Primetals به امضا رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران با حضور مدیرعامل این شرکت و سهامداران در سالن پژوهشگاه نیرو و 80.31 درصدی سهامداران حقوقی و 0.21 درصدی سهامداران حقیقی برگزار شد تا سهامداران درخصوص درصدی سهامداران حقیقی در حال برگزاری است درخصوص افزایش 30 درصدی سرمایه این شرکت تصمیم گیری کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو در یادداشتی گفت: صنعت فولاد ایران، اکنون در ریل «تغییر رویکرد در مسیر بومی‌سازی» قرار گرفته است. وی اظهار داشت: بومی‌سازی مفهوم وسیعی است که باید برای تحقق ابعاد آن، تشکیلاتی با حضور بخش خصوصی ایجاد کرد تا بتوان حرکتی منسجم انجام داد و در نهایت دستاوردهای ملموسی نصیب اقتصاد کشور کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت فولاد Anyang چین طی اطلاعیه ای اعلام کرد انتظار دارد سود خالص آن در سال 2019 کاهش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بر اساس رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی، فولاد مبارکه در بیست و دومین همایش شرکت‌های برتر ایران (IMI100) عنوان شرکت پیشرو انتخاب شده با معیار روند رشد طی چهار سال اخیر را کسب کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تورج زارع مدیرعامل آلومینای ایران در حاشیه بیست و دومین همایش شرکت های برتر ایران "IMI100" با بیان اینکه این برای اولین بار بود که آلومینیای جاجرم توانست در میان 100 شرکت برتر قرار گیرد و به این رتبه دست یابد گفت: آلومینای جاجرم توانسته رتبه برتر در رشد سریع در 4 سال اخیر را کسب نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین از راه‌اندازی نخستین شتاب دهنده بخش معدن با همکاری و مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان تا پایان سال خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرماندار خوسف گفت: با پیگیری‌های مستمر استاندار خراسان جنوبی، همکاری دستگاه‌های اجرایی و همت سرمایه‌گذاران چینی مستقر در این شهرستان و متخصصان بومی، کارخانه شمش چدن به صورت آزمایشی روشن شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس گفت: سهام مس از ابتدای سال جاری تا 25 دی‌ماه بازدهی 105 درصدی نصیب سهامداران کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت آلومینیوم در LME روز جمعه 27 دی ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی جمعه 20 دی ماه، 24 دلار و 50 سنت به ازای هر تن یا معادل 1.4 درصد افزایش قیمت داشت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و 771 دلار و 50 سنت به ازای هر تن، به یک هزار و 796 دلار به ازای هر تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- پس از جهش قیمت مس به 6 هزار و 300 دلار در روز پنج‌شنبه، قیمت این فلز روز جمعه 27 دی ماه، نسبت به روز معاملاتی پیش از آن 24 دلار کاهش داشته و به 6 هزار و 277 دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت های بزرگ فولادساز به تازگی با تعریف سرفصل های بومی سازی قطعات و تجهیزات، برنامه ها و اقدامات خود در این حوزه را اعلام کردند. در این گزارش بخش هایی از اقدامات انجام شده در این حوزه، در سه شرکت فولاد مبارکه، گل گهر و ذوب آهن منعکس شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - عملیات اجرایی کارخانه بزرگ 500 هزارتنی تولید کک نفتی کلسینه (CPC) و دیگر فرآورده های پایه صنایع آلومینیوم و فولاد در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دستگاه پیچش گرم با نرخ کرنش بالا که ساخت آن تا پیش از این در انحصـــــار شرکـــــت‌های آمریکایی بود و کشور ایران به‌دلیل تحریم‌های ظالمانه از داشتن آن محروم شده بود، برای نخستین بار در کشور با حمایت و همکاری شرکت فولاد مبارکه و به همت دانشمندان و متخصصان داخلی طراحی و ساخته شد و رونمایی گردید.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز