صنايع معدني

پایگاه خبری معدن نیوز- فولاد سپید دشت با تولید بیش از 65 هزار تن آهن اسفنجی در فروردین امسال، نخستین گام در سال "رونق تولید" را محکم برداشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - از ابتدای سال تاکنون تولید بریکت گرم در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس 70 درصد افزایش داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - ترکیه عوارض واردات میلگرد از کشورهای غیر عضو در WTO نظیر ایران و عراق و... را برای دومین بار در سال جاری افزایش داد و از 10 درصد به 30 درصد رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی این وزارتخانه برای افزایش صادرات فولاد در سال 98 خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- سیزدهمین کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیک با رویکرد بر اینترنت اشیاء ،با مشارکت ذوب آهن اصفهان 29 فروردین ماه در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

معدن نیوز - شهباز حسن‌پور در بازدید سرزده از صندوق بازنشستگی شرکت مس گفت: اقدامات مفید و مؤثر مدیریت صندوق بازنشستگی مس به‌وی‍ژه خرید سهام شرکت مس (متعلق به بانک تجارت) که در راستای تثبیت شرایط صندوق انجام شده است جای قدردانی و تشکر وی‍ژه دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رامین طبسی‌نژاد مدیر امور پالایشگاه خاتون‌آباد گفت: با تلاش و کوشش صنعتگران امور پالایشگاه مس خاتون‌آباد بیش از 80 درصد تجهیزات و اقلام ضروری مورد نیاز پالایشگاه از انحصار شرکت‌های خارجی و برخی شرکت‌های داخلی بیرون آمد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت فولاد Usiminas برزیل نتایج عملکرد سه ماهه اول سال 2019 را اعلام کرد که براساس این گزارش شرکت مذکور 488 میلیون رئال برزیل درآمد پیش از کسر مالیات در این دوره ثبت کرد که 34 درصد بالاتر از سه ماهه گذشته و 24 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از نامگذاری سال 98 از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال رونق تولید، یکی از سازمان هایی که بر اساس سوابق درخشانش انتظار می رفت جامه عمل به این شعار بپوشاند، شرکت فولاد مبارکه اصفهان بود. اکنون با پایان نخستین ماه این سال، چهار رکورد ارزشمند در فولاد مبارکه به ثبت رسیده است که شروع یک سال پر رونق برای تولید در فولاد مبارکه اصفهان را نوید می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - هلدینگ میدکو طی اطلاعیه ای از سهامداران خود برای شرکت در مجمع عالی سالانه صاحبان سهام دعوت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در ماه فوریه روسیه بالغ بر 403 هزار و 500 تن آلومینیوم خام صادر کرد که 48 درصد رشد نسبت به ژانویه و 61.7 درصدی نسبت به فوریه سال قبل داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در گفت و گویی اظهار داشت: فولاد هرمزگان در راستای حفظ محیط زیست و ایفای نقش کلیدی خود در انجام مسوولیت‌های اجتماعی در برنامه‌های نمادین از جمله پاک‌سازی سواحل نیلگون خلیج فارس، سه‌شنبه‌های بدون خودرو و توسعه فضای سبز در سطح استان هرمزگان پیشگام است.

پایگاه خبری معدن نیوز - جلیل حسانی مدیر مجتمع مس شهربابک گفت: تاکنون مجتمع مس شهربابک بیش از 15 میلیارد ریال کمک‌های غیر نقدی شامل مواد غذایی، چادر، ابزارآلات، پتو، ماشین‌آلات سنگین، مواد بهداشتی و ... به مناطق سیل‌زده خوزستان ارسال کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- کارشناس صنعت سیمان از تقاضای جدید تجار هندی و چینی برای خرید سیمان ایران خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود صادرات سیمان امسال 20 تا 30 درصد افزایش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به گفته ایوان آریاگادا، مدیر اجرایی کمپانی معدنی آنتوفاگاستا، انتظار می‌رود که بازار مس در سال آینده یا بعد از آن به سمت کسری حرکت کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مقامات افغانستان از تداوم و افزایش خرید سیمان ایران از سوی افغانستان علیرغم تحریم های آمریکا علیه تهران خبر دادند.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست از غرفۀ شرکت فولاد مبارکــــه و آخریــــــن دستــــــاوردهای زیست‌محیطی این شرکت بازدید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در دیدار مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بر اهمیت اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع و لزوم تعامل هرچه بیشتر صنعت و حوزۀ فرهنگ تأکید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد هرمزگان در کنار آب‌های نیلگون خلیج‌فارس در زمینی به مساحت 95کیلومتر و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس واقع شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید مس شیلی در سال 2019 میلادی 2.2 درصد رشد خواهد کرد؛ این خبری است که شرکت کوچیلکو شیلی اعلام کرد.

گزارش تصویری