صنايع معدني

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه هم اکنون قیمت آهن در بورس کالا 4200 هزار تومان اما در بازار آزاد 4500 تا 4600 تومان است، گفت: با افزایش عرضه کالا در بورس به طور حتم قیمت آهن در بازار آزاد 5 تا 10 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - طبق بررسی های گروه مطالعات بین المللی سرب و روی، تقاضای جهانی برای فلز روی تصفیه شده در سال 2018 به میزان 0.4 درصد رشد داشته و به 13 میلیون و 740 هزار تن برسد.

پابگاه خبری معدن نیوز - «جهانگیر رضوی» مدیر امور مهندسی مجتمع مس سونگون گفت: همکاری‌های مجتمع مس سونگون با دانشگاه تبریز به مدت هفت سال ادامه پیدا کرده و در طول این سال‌ها پروژه‌های بسیاری در راستای پایداری تولید و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در این مجتمع انجام شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - KGHM کمپانی تولیدکننده مس در لهستان، اعلام کرد که در نظر دارد تولید معدن Sierra Gorda در شیلی را تا سال 2021-2020 به سطح 130 تا 140 هزار تن افزایش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آرسلورمیتال در ازای خرید ایلوا 4 کارخانه در اروپا به فروش می رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - استاندار اردبیل گفت: با پرداخت 500 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت و نیز تامین 6 مگاوات برق صنعتی، واحد تولیدی ریخته‌‌گری دقیق آرتا در سه مرحله توسعه می‌یابد و علاوه بر ریخته‌گری و نورد، وارد فاز تولید میلگرد خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به نظر می‌رسد برای اعطای تقدیرنامه‌های صادراتی، پارامترها و معیارهایی وجود دارد که ظاهرا به درستی رعایت نشده است چراکه فولاد خوزستان بر اساس اصول پایه به جهت رشد صادرات مستحق دریافت تقدیرنامه بود اما این امکان از این شرکت بزرگ سلب شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - آلکوا پیش بینی خود از تقاضای جهانی آلومینیوم را به دلیل جنگ تجاری چین و آمریکا کاهش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دولت هند تولید فولاد را کاهش نخواهد داد حتی اگر مازاد تولید فولاد در جهان مشکل ساز شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد خوزستان طی نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به حذف نام این شرکت از لیست صادرکنندگان برتر کشور اعتراض کرده و تصمیمات غیرکارشناسی را عامل بی‌انگیزگی صادرکنندگان خوانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بی اچ پی بیلیتون به عنوان بزرگترین معدنکار جهان، میزان تولید مس خود در سه ماهه سوم سال را 410 هزار تن گزارش داد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد رشد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد خوزستان یکی از بزرگترین مجموعه‌های تولید کننده محصولات نیمه نهایی و نهایی در منطقه می‌باشد که سالانه بیش از 6 میلیون تن گندله و 4 میلیون تن مقاطع فولادی را به صورت عملی تولید می‌نماید. در سال گذشته این شرکت بیش از 7 هزار میلیارد تومان فروش محقق نموده است که سهم صادرات این شرکت بیش از پنجاه درصد مبلغ فروش و معادل حدود 1.2 میلیارد دلار می‌باشد. عمده محصولات فروش رفته در سال گذشته مقاطع فولادی به صورت بلوم و بیلت بوده است.

معدن پایگاه خبری نیوز - همزمان با روز ملی صادرات در آیین بیست و دومین سالروز ملی صادرات که با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و تعدادی از مقامات کشوری در تهران، مرکز همایش های بین المللی صداو سیما برگزار شد، ذوب آهن اصفهان به عنوان صادر کننده نمونه کشوری معرفی شدو نشان صادراتی، لوح سپاس و تندیس ویژه به مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت اهدا گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئتی متشکل از مدیران قطار شهری قم، شرکت مشاوره پردیسان سازه و موسسه حراء به عنوان نماینده قرارگاه خاتم الانبیاء روز چهارشنبه 24 مهرماه سال جاری با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن دیدار و گفتگو با مهرداد تولائیان از خط تولید شرکت بازدید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز- با «علی محمدی»، عضو هیأت‌مدیرۀ شرکت ملی صنایع مس ایران دربارۀ امروز و فردای صنعت مس گفت‌وگو کرده‌ایم. در ادامه این‌ گفت‌وگو را بخوانید.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس مطالعات سازمان بین المللی سرب و روی، تقاضای جهانی سرب تصفیه شده در سال جاری با حدود 0.2 درصد افزایش به 11.71 میلیون تن و در سال 2019 با 0.7 درصد افزایش به 11.79 میلیون تن خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک عضو انجمن سیمان با اعلام اینکه افزایش هزار تومانی قیمت پاکت ضرر زیادی را به تولیدکنندگان سیمان وارد کرده است، گفت: اگر مساعدتی در این رابطه انجام نشود برخی از واحدها مجبور به تعطیلی خواهند شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسۀ کمیتۀ مدیریت شرکت، پس از استماع گزارش مدیران نواحی و بخش های مختلف شرکت تصریح کرد: در بازدید از خطوط تولید و ملاقات حضوری با همکاران نواحی، تعلق خاطر و تعهدسازمانی نزد تک تک آنها به خوبی مشهود بود. اینکه کارکنان شرکت به کار خود و حل مسائل شرکت علاقه و تعصب دارند بسیار ارزشمند است

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت پاکت سیمان نسبت به اسفندماه 96، رشد 200 درصدی داشته و این افزایش قیمت تقریبا 20 هزار تومان به هزینه هر تن سیمان تحمیل کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا دهشیری گفت: در کارگاه‌های تبدیل مواد سرد به مس بلیستر 700 شغل در شهرهای رفسنجان، سیرجان، شهربابک و کرمان ایجاد شده است. بلیستر یکی از مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ذوب است و با تبدیل مواد سرد به مس بلیستر نیاز به خرید قراضه حذف می‌شود.

گزارش تصویری