صنايع معدني

پایگاه خبری معدن نیوز - هلدینگ سرمایه گذاری توکا فولاد در پی تأکید و راهبرد مدیرعامل فولاد مبارکه، با بیش از 30 شرکت با فعالیت های گوناگون در زمینه های تولیدی، حمل و نقل ریلی و جاده ای، در بخش معدن نیز فعال شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با به ثمــــر رسیـــــدن پروژۀ تحقیقــــــــــاتی مشتــــــرک میــــــان کارشناسان شرکت فولاد مبارکه و دانشکدۀ مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان اثرلایۀ کروماته در ورق‌های گالوانیزه حذف شد و رضایت‌مندی مشتریـــــــان در این حوزه افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت ذوب آهن با خرید سنگ آهن داخلی و ایجاد اشتغال برای 17 هزار نفر در معادن سنگ آهن به دولت کمک می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - اولین نشست مدیران خرید پنج شرکت بزرگ فــولادســاز کشور به‌منظور هم‌اندیشی و دستیابی به راهکارهای مؤثر برای تأمین مواد معدنی و کالاهای اساسی، به اشتراک گذاشتن تجارب به‌دست‌آمده و کاهش هزینه‌های تولید در محل شرکت فولاد مبارکه برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: ارزش بازار مس در بورس در آغاز سال جاری 30 هزار میلیارد تومان بود و هم‌اکنون با رشد سهام مس ارزش آن به بیش از 47 هزار میلیارد تومان ارتقا پیدا کرده است.

پایگاه خبریمعدن نیوز - تولید مس شیلی طی اکتبر 2019 میلادی 490 هزار تن به ثبت رسید. این کشور در مدت 10 ماه سال جاری میلادی 4.7 میلیون تن فلز سرخ تولید کرد به طوری که در این مدت تلاش شد کاهش تولید برخی شرکت ها، جبران شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - فتحعلی محمدزاده، معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور در بازدید از غرفه ذوب آهن در دهمین کنفرانس ملی سازه و فولاد از عزم جدی دولت برای رفع مشکل مواد اولیه شرکت های فولادی خبر داد و گفت: شرکت های فولادی اشتغال زایی در صنایع بالا دستی و پایین دستی را به وجود می آورند و باید مورد توجه همه مسئولین باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - طی آئینی و با حضور معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، مدیرعامل منطقۀ ویژۀ صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس استان هرمزگان، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان و مدیـــرعامـــــل هلدینگ آتیــــــه ‌فولاد نقش‌جهـــــان، دومیـــــن کــــارخـــانۀ تولیدکنندۀ پودر میکرونیزه بنتونیت و آهک هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان افتتاح و کلنگ طرح توسعۀ تولید آهک کلسینه و محصولات وابسته در شرکت سنگ و فولاد هرمزگان نیز به زمین زده شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس تعمیرات نورد گرم فولاد مبارکه از انجام موفقیت‌آمیز تعمیرات سالانۀ نورد گرم فولاد مبارکه و ماشین‌کاری قفسه‌های نورد مقدماتی بدون حضور کارشناسان خارجی خبر داد و گفت: این تعمیرات بزرگ دقیقا مطابق با برنامه طی مدت 10 روز به اتمام رسید.

معدن نیوز - حق پرست، مدیرکل ادارۀ اطلاعــــات استـــــــان اصفهـــــان، روز چهارشنبه بیستم آذرماه، ضمن بازدید از فولاد مبارکه و دیدار با مدیرعامل و معاونان این شرکت در جمع کارکنان گفت: حاصل تلاش کارکنان فولاد مبارکه مایۀ افتخار و عزت کشور است و تداوم رشد تولید در این شرکت موجب تامین امنیت بیشتر جامعه خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- توافق تجاری بین چین و آمریکا مبنی بر عدم وضع تعرفه‌های جدید بر محصولات چینی و تضمین واردات بیشتر محصولات کشاورزی از طرف چین، منجر به برداشته شدن سایه جنگ تجاری از روی بازار مس پس از حدود یک سال شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت صنایع مس شهید باهنر کرمان در سال رونق تولید و در راستای اهداف تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی و نظر به اهمیت خودکفایی و استقلال کشور، موفق به تولید لوله‌های خاص آلیاژی در مقیاس مورد نیاز کشور شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا بهرامن گفت: صنایع معدنی برای افزایش بهره‌وری باید با دانش روز و تجهیزات جدید هماهنگ باشند و در این میان صنعت مس ایران به‌عنوان یک صنعت مادر همواره در حال تطبیق خود متناسب با دانش و تکنولوژی روز دنیا است.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس اطلاعات اداره کل گمرک چین، صادرات آلومینیوم کار نشده چین (شامل فلز اولیه و آلیاژی) و محصولات آلومینیوم در ماه نوامبر به 452 هزار تن رسید که نسبت به ماه قبل 4.9 درصد بیشتر بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - کامودیتی نوشت: قیمت پودر آلومینا در بنادر استرالیا در محدوده 280 دلار تثبیت شده که از منظر تولیدکنندگان شمش آلومینیوم، مناسب است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کامودیتی گزارش داد: بهای فولاد صادراتی ایران در هفته جاری رشد مطلوبی داشت و شاخص بیلت تحویل فوب ایران 4.7 درصد و اسلب 1.4 درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سهامداران شرکت ملی صنایع مس ایران، روزهای خوبی پیش رو دارند چراکه قیمت جهانی مس برای هفتمین روز متوالی مثبت و صعودی است و به 6153 دلار در هر تن رسیده که اوج 7 ماه گذشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - یکی از شاخص های بسیار مهم هر سازمان موفقی، کسب رضایت مشتری، شناسایی دقیق نیازها و انتظارات خریداران در جهت تأمین به موقع آنها می باشد. شرکت فولاد هرمزگان در حوزه فروش محصولات با به کارگیری رویکرد بهبود مستمر در فعالیت های جاری و نیز اتخاذ استراتژی توسعه بازار همراه با بهره گیری از مطالعات و تحقیقات بازاریابی همواره سعی نموده است از فرصتهای بدست آمده بازار استفاده حداکثری را ببرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل شرکت مس و مدیر گروه روابط عمومی به همراه شهریار متوکل مدیر امور اکتشافات شرکت مس از سه محدوده‌ اکتشافی شرکت مس در استان اصفهان بازدید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس و اعضاء هیئت مدیره انجمن سنگ آهن ایران چهارشنبه 20 آذرماه در ذوب آهن اصفهان حضور یافته و ضمن شرکت در نشست تخصصی با مسئولین این شرکت از بخش های مختلف خط تولید از جمله کوره بلند، فولادسازی و مهندسی نورد بازدید نمودند.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز