صنايع معدني

معدن نیوز - خداداد غریب پور گفت: دو میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی که با مشارکت بخش خصوصی سال گذشته راه اندازی شد، اما به دلیل شرایط کرونا در سال 98 افتتاح نشده بود، آماده افتتاح است.

پایگاه خبری معدن نیوز - روند نزولی بازار صادرات بیلت سی آی اس جدی تر شده چرا که فروشنده ها با توجه به وضعیت رکود بازار به دلیل قرنطینه ناشی از کرونا تخفیف ها را بیشتر کرده اند. تقاضا بیشتر در چین دیده می شود و در سایر مقاصد تقریبا هیچ است.

پایگاه خبری معدن نیوز - «آرمان حسنی» با بیان اینکه مطالعات، امکان سنجی و ساخت زیرساخت‌های لازم برای شروع طرح جامع سیستم‌های یکپارچه از اوایل سال 98 آغاز شد، گفت: در ابتدا پیش‌بینی ما این بود که در اردیبهشت سال 99 فاز اول سیستم‌‏های تولید شده به بهره‌برداری برسد، که با حمایت بی‌دریغ دکتر سعدمحمدی، مدیرعامل محترم شرکت مس از اواخر بهمن‌ماه سال گذشته این طرح عملیاتی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن اصفهان با نماد ذوب و با سرمایه ثبت شده 61 هزار و 503 میلیارد و 539 میلیون ریال در سال مالی 98 مبلغ 108 هزار و 599 میلیارد ریال درآمد از محل فروش محصولات خود شد که 11 هزار و 373 میلیارد ریال آن مربوط به اسفند ماه می باشد و درمجموع این رشد ناشی از بهبود نرخ‌ها در کنار رشد مقداری فروش بود. بیشتر این درآمد از محل فروش شمش، تیرآهن و میلگرد است.

پایگاه خبری معدن نیوز- علی صالحی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت‌های قضایی در راستای جهش تولید استفاده می‌کنیم تاکید کرد: با مداخله به موقع دستگاه قضایی استان هرمزگان از تعطیلی مجتمع بزرگ آلومینیوم المهدی بندرعباس با توان تولید 60 درصد شمش آلومینیوم کشور جلوگیری شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به دلیل شیوع کرونا ویروس، چندین کارخانه فولاد در ترکیه اعلام کردند که تولید خود را متوقف می کنند از جمله این فولادسازان می توان به Ekinciler و Siddik Kardeşler اشاره کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت آلومینیوم در LME روز جمعه هشتم فروردین ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی جمعه اول فروردین ماه، 74 دلار و 50 سنت به ازای هر تن یا معادل 4.7 درصد کاهش یافت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و 580 دلار و 50 سنت به ازای هر تن، به یک هزار و 506 دلار به ازای هر تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت ملی صنایع مس ایران در یک ماهه منتهی به اسفند 98 معادل 25 هزار و 187 میلیارد ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل 34.53 درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تاتااستیل اروپا به دلیل کاهش تقاضای فولاد، تولید واحد های هلند و انگلیس خود را کاهش می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در یادداشتی به ماحصل گروه فولاد مبارکه در سال گذشته و ببرنامه های آن در سال 99 پرداخته است:

پایگاه خبری معدن نیوز - فولادسازان اتحادیه اروپا به دلیل تأثیر اقتصادی ناشی از همه گیر شدن کروناویروس، میزان تولید فولاد خام را به کمتر از سطوح بحران مالی سال 2008 کاهش می دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت فولاد هرمزگان جنوب در یک ماهه منتهی به اسفند ماه سال 98 معادل 6 هزار و 318 میلیارد ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل 35.24 درصد افزایش یافته است. البته فروش اسفند ماه نسبت به بهمن ماه هم افزایش 7.67 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شاخص قیمت فولاد صادراتی ایران این هفته یک سقوط 12.3 درصد برایبیلت و 9.1 درصد را برای اسلب تجربه کرد که بیشترین کاهش قیمت از زمان انتشار ایندکس (شاخص) است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کل تولید فولاد خام زنگ نزن جهان در سال گذشته حدود 52 میلیون تن بود که نسبت به سال گذشته نزدیک به 3 درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - «حجت ا... موسوی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی شرکت مس گفت: در راستای اطمینان بخشی بازنشستگان نسبت به آینده صندوق یکی از مهم‌ترین پارامترها، برنامه‌ریزی جهت بهبود اکچوئری صندوق و اطمینان از توانایی پرداخت تعهدات بازنشستگی و پایش مداوم آن در سال گذشته بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت FIRST Quantum Minerals که یک شرکت معدنی و فلزی کانادایی مستقر در کاناداست پس از اعمال محدودیت توسط دولت آفریقای جنوبی از جمله کنترل بنادر و مسیرهای ترانزیتی، موفق به صادرات مس از مسیرهای جایگزین شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - انتظار می رود که بخش زیرساخت ها و فولاد چین از عرضه اوراق قرضه ویژه در سال 2020 تقویت شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - در هفته گذشته بازارهای شرق اروپا برای محصولات فولادی زنگ نزن نسبتا پایدار بود و قیمت بدون تغییر باقی ماند.

پایگاه خبری معدن نیوز - گروه فولاد خوزستان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در نام گذاری سال 1399، جهش تولید را در عمل اثبات خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - محراب احمدیان گفت: در سال گذشته ساماندهی و بهینه‌سازی عملکرد شرکت‌های تابعه در دستور کار شرکت قرار گرفت به‌طوری‌که شاهد رشد بیش از دو‌برابری سود تلفیقی در شش‌ماهه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال 97 بودیم.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز