گفتگو، یادداشت و نشست خبری

پایگاه خبری معدن نیوز - خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه دهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن با نگاهی به بازار با دور جدید تحریم های آمریکا همزمان شده است گفت: در صنعت فولاد و در بعد داخلی باید ابتدا مشکل تامین مواد اولیه و خوراک واحدها و نیز توازن زنجیره حل گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سید رضا عظیمی مجری طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک و متوسط مقیاس در یادداشتی به نقش استارت آپ های مشتری محور در ایجاد، حفظ و توسعه بازارهای معدنی پرداخته است که در ادامه از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش بیست و دوم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "زبان ذوب (گفتار و گفت و گو در باب نیم قرن حیات ذوب آهن اصفهان)" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - علی دیبایی، مدیر فروش و بازاریابی شرکت گسترش فناوری خوارزمی در گفت‌وگو با معدن‌نیوز درباره این شرکت گفت: شرکت گسترش فناوری خوارزمی با تکیه بر دانش و تجربه متخصصان خود در زمینه تولید کاتالیست‌های مصرفی صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایشگاهی به عنوان کالاهای استراتژیک و قلب واحدهای تولیدی این مجتمع‌ها در سال 92 تاسیس گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهروز برنا، عضو هیئت مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز درباره ذخایر طلا کشور گفت: با توجه به اکتشافاتی که توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور انجام شده است طلا یکی از مواد معدنی دارای اولویت است که حدود 5 سال است که در سازمان زمین‌شناسی بر روی بحث اکتشافات طلا به صورت جدی کار شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سیدرضا عظیمی؛ مدیر اجرایی و دبیر شورای همانگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس در یادداشتی به موضوع احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک پرداخته که در ذیل به آن اشاره شده است:

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا یزدخواستی رئیس هیئت مدیره فولاد هرمزگان درخصوص تامین مواد اولیه شرکت های گروه فولاد مبارکه و سایر واحدهای فولادی کشور به معدن نیوز گفت: بحث مواد اولیه به چالش صنعت فولاد کشور تبدیل شده است و به عینه می توان دید سنگ آهن، کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی به اندازه کافی در کشور موجود نیست.

پایگاه خبری معدن نیوز - مرتضی شبانی، مدیر امور مجامع و ارزیابی شرکت های گروه فولاد مبارکه در حاشیه مجمع عمومی فوق العاده فولاد هرمزگان در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه سهامداران فولاد مبارکه فردا (18 دی ماه) درباره موضوع افزایش سرمایه شرکت تصمیم گیری می کنند گفت: این افزایش سرمایه که معادل 8 هزار میلیارد تومان است سبب خواهد شد سرمایه شرکت از 13 هزار میلیارد تومان به 21 هزار میلیارد تومان برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سیدرضا عظیمی، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک ‌مقیاس در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز به ارایه گزارش 9 ماهه از طرح پایش احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط مقیاس پرداخت و گفت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نمایندگی از سازمان ایمیدرو، به عنوان مجری طرح اقتصاد مقاومتی احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس انتخاب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا تربتی معاون فروش شرکت آهن و فولاد گل‌گهر در یادداشتی به بازار شهر به چشم انداز بازار آهن اسفنجی اشاره داشت که این یادداشت در ادامه از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز - کسری غفوری مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در گفت و گو با معدن نیوز با بیان اینکه یکی از دغدغه های جدی فولادی ها به ویژه فولادسازان شرق کشور در سه استان خراسان شمالی، جنوبی و رضوی، نبود و کمبود آب است گفت: در همین زمینه از سال ها پیش طرح مطالعاتی و علمی بر روی تامین پایدار آب این صنایع انجام شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - کیوان جعفری طهرانی تحلیلگر ارشد بازارهای بین‌المللی فولاد و سنگ آهن در یادداشتی به بازار شهر به تشریح وضعیت ازار فولاد و سنگ آهن در ماه های آتی پرداخته است که در ادامه این مطلب از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز - علی میردار منصور پناهی، مدیر امور معدن شرکت سنگ آهن گهرزمین در خصوص اهم اقدامات و فعالیت های این مدیریت گفت: آغاز فعالیت در معدن شماره 3 با دارا بودن بیش از 60 درصد ذخیره منطقه گل گهر، از آبان 83 بود. از همان زمان، پیش باطله برداری از این معدن با توجه به اکتشافات صورت گرفته، آغاز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - امیدرضا محبعلی؛ مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز در خصوص اهمیت سرمایه‌گذاری در معادن در بحث ژئوتوریسم و گردشگری گفت: سرمایه‌گذاری در این حوزه بدون شک می‌تواند موجب اشتغال‌زایی فراگیر به ویژه برای جوانان در کشور شود و معادنی که در زمینه ژئوتوریسم قابلیت فعال شدن دارند، می‌توانند معادن درحال بهره‌برداری و استخراج و یا معادن متروکه باشند.

پایگاه خبری معدن نیوز- جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: گل گهر افتخار دارد که بزرگترین افتتاح تاریخ صنایع معدنی کشور را امسال و به دست ریاست محترم جمهوری داشته باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - کسری غفوری مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در مصاحبه تصویری با معدن نیوز یا اشاره به حضور سه ماهه خود در این مجتمع یه عنوان مدیرعامل گفت: به لطف خدا، با همت همکاران و استراتژی های تدوین شده برای فولاد خراسان توانستیم هر ماه یک رکورد در تولید داشته باشیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران در گفت و گو با ماهنامه بازار شهر گفت: اتاق فکر معدن با نظر و توسط شخص وزیر صمت به منظور بهره‌مندی از سیاست‌های حمایتی بخش معدن و صنایع معدنی و با تکیه بر بهره‌مندی از نقطه نظرات تخصصی صاحبنظران عرصه صنعت معدنکاری ایجاد شد. و سید حسین هاشمی، ریاست اتاق فکر معدن و منوچهر عالی، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران سمت دبیری اتاق را برعهده دارند. اتاق فکر معدن از جمله اتاق‌های فکر وزیر صمت بود که با توجه به حساسیتی که در اذعان عمومی نسبت به بخش معدن ایجاد شده بود، تاسیس گردید تا با ایجاد همفکری و مشورت بیشتر به این بخش کمک کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - داریوش اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در گفت و گو با با بازار شهر گفت: یکی از اقدامات خوب وزارت صنعت، معدن و تجارت و دکتر رحمانی به عنوان وزیر صمت را می‌توان ایجاد اتاق فکر معدن دانست. اتاق فکر معدن با هدف مشورت دادن به وزیر ایجاد شد و اعضای آن مرکب از معاونین وزارت صمت، بخش‌های کاملا خصوصی و خصولتی و نیز سازمان نظام مهندسی معدن به عنوان یک تشکل تخصصی و حرفه‌ای بخش معدن می‌باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: بومی سازی تکنولوژی یک حرکتی است که در فولاد مبارکه از سالیان گذشته و در قالب بومی سازی قطعات وجود داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمد محیا‌پور، مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌‌گهر در گفت‌و‌گو معدن‌نیوز مبنای تاسیس این شرکت را تکمیل زنجیره فولاد در منطقه گل‌گهر دانست و بیان کرد: شرکت توسعه آهن فولاد گل‌گهر بزرگ‌ترین عرضه‌کننده آهن اسفنجی کشور است.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز