گفتگو، یادداشت و نشست خبری

پایگاه خبری معدن نیوز - شهرام شریعتی، عضو هیئت رئیسه خانه اقتصاد ایران و دبیر کل خانه صمت جوانان ایران در یادداشتی به معدن نیوز به سند توسعه ایران در بخش معدن پرداخته است و الزامات آنرا تشریح کرده است. این یادداشت در ادامه از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز - کرونا همچنان بر بازارهای کامودیتی تاثیر می گذارد و بهای آنها را در بازارهای جهانی کاهش می دهد. آلومینا در آخرین روز هفته گذشته با 9.3 درصد افت در بنادر استرالیا 275 دلار شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - هلدینگ میدکو تعالی در رعایت ایمنی و بهداشت کارکنان را بخشی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ سازمانی پذیرفته شده خویش قرار داده است و اهتمام به ارتقا سطح ایمنی و بهداشت کارکنان را رویکرد اصلی خویش می‌داند.

پایگاه خبری معدن نیوز - سید سهراب حسینی، نایب رئیس کمیسیون صمت انجمن جوانان کارآفرین اتاق بازرگانی تهران در یادداشتی به معدن نیوز به تاثیر ویروس کرونا بر کسب و کارهای معدنی پداخته است که از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز - رکورد تولید سالیانه تختال فولاد هرمزگان برای سومین سال پیاپی شکسته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سید علی بهشتی، عضو موظف هیئت مدیره و معاون بازرگانی شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در گفت و گو با معدن نیوز گفت: معاونت بازرگانی ایرالکو دو ماموریت را دنبال می‌کند. اولین ماموریت، خرید مواد اولیه، تجهیزات و قطعات است که طی مدتی که در این حوزه فعال بودیم توانستیم کارنامه قابل قبولی را به ثبت برسانیم و ذخایر استراتژیک پودر آلومینا را تکمیل کنیم و به لحاظ پودر آلومینا به حدی برسیم که خوشبختانه دیگر نوسانات بازار و حمل، تاثیری بر خط تولید آلومینیوم ایران نداشته باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سیدرضا عظیمی، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک ‌مقیاس در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار کرد: با شکل‌گیری موج استارتاپ‌ها در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی کشور و هم‌چنین موفقیت چندین پلتفرم استارتاپی مانند دیجی کالا و اسنپ که بعدها تبدیل به سازمان‌های بزرگی شدند، اهمیت حضور استارتاپ‌ها در فضای بخش معدن نیز احساس شد که پس از آن با شکل‌گیری و توسعه چندین استارتاپ معدنی و حضور فعال آنان در کنار کسب‌و‌کارهای دیگر حوزه معدن، روند کلانی در حوزه معدن جهت حمایت از استارتاپ‌های تخصصی معدن شکل گرفت.

معدن نیوز - فریبرز زارعی مدیرعامل شرکت تامین ماسه ریخته گری در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: این شرکت پس از 47 سال فعالیت موفق شد با اتکا به دانش فنی متخصصان و کارشناسان خود و با بهره گیری از بومی سازی و ساخت تجهیزات مورد نیاز، نسبت به افتتاح و راه اندازی خط تولید جدید محصولات به منظور افزایش حجم و تناژ تولید و فروش در کشور و پاسخ گویی به نیاز داخلی صنعت کشور و مشتریان خود اقدام نموده و گام بردارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ابراهیم جمیلی مدیرعامل گروه صنعتی و معدنی زرین در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: استان کرمان با داشتن پتانسیل های خوب سرب و روی تاکنون شاهد هیچ گونه سرمایه گذاری در این حوزه نبوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - عزیز اله عصاری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات نیز در این باره و در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: "ومعادن" در 3 سال اخیر روند بسیار عالی را چه به لحاظ بازدهی و چه به لحاظ بازدهی فروش داشته و به ثبت رسانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهمن تجلی زاده معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: قیمت فولاد در داخل کشور متاثر از نرخ های جهانی و میزان عرضه داخلی است که درمورد نرخ های جهانی پیش بینی ها گویای افزایش چشمگیر نمی باشد و صرفا دامنه نوسان خواهد داشت. تولید در داخل نیز مرتبا در حال افزایش است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شهرام کدخدایی مدیرعامل شرکت زرین معدن آسیا در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: در راستای ایجاد مجتمع معادن زرین صبا در استان کرمان کنسرسیومی متشکل از شرکت زرین معدن آسیا، کیمیای زنجان گستران، صبانور، هلدینگ توسعه معادن و فلزات و چند شرکت دیگر شکل گرفت که مسئولیت ایجاد و احداث خط تولید آن مجتمع در اختیار زرین معدن آسیاست.

پایگاه خبری معدن نیوز - ایرج تاج الدین مدیرعامل شرکت بین المللی تحقیقات صنعت و معدن آیرما در مصاحبه تصویری با معدن نیوز ضمن بیان این مطلب که ایران یک کشور معدنی است گفت: 67 نوع ماده معدنی در ایران یافت می شود که مورد از آنها سرب و روی می باشد.

معدن نیوز - احد علیخانی مشاور عالی مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی صبانور در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه حدود 80 درصد مصرف سرب در صنایع باتری سازی است گفت: مطالعات و پیش بینی های انجام گرفته نشان می دهد که تا سال 2040 حدود 540 میلیون خودرو الکتریکی وارد بازار مصرف خواهد شد. این میزان خودرو الکتریکی تقاضای سرب را در جهان افزایش خواهد داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - عبدالمجید مستقیمی، معاون مالی و پشتیبانی جهان فولاد سیرجان در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: شرکت جهان فولاد سیرجان از سال 90 به منظور راه اندازی کارخانجات و توسعه هایی که در دستور کار داشته، چشم اندازی را برای خود تعریف کرده است. چشم انداز اصلی شرکت، راه اندازی خط 2 میلیون تنی احیا مستقیم شامل دو مدول یک میلیون تنی بوده است. از سوی دیگر راه اندازی دو واحد ذوب و ریخته گری و واحد 2 میلیون تنی محصولات نورد را در دستور کار داریم.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهمن تجلی زاده معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان در مصاحبه تصویری با معدن نیوز درخصوص وضعیت فولاد در بازارهای جهانی گفت: رقیب اصلی دنیا در تولید فولاد همسایه ایران یعنی ترکیه است که این نکته بسیار مهمی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مصطفی موذن زاده رئیس اسبق سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در گفت و گوی تصویری با معدن نیوز گفت: در کشور مشکل کمبود سنگ آهن وجود ندارد چراکه شاهد صادرات آن نیز هستیم. بنابراین تنها تنظیم و مدیریت کردن آن یک مقوله اساسی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: در بحث اکتشافات همانگونه که استحضار دارید حدود 650 هزار کیلومترمربع پهنه با هدف انجام کارهای پی جویی و اکتشاف در اختیار ایمیدرو قرار گرفته است تا پس از انجام اقدامات مقدماتی، وارد فازهای پیشرفته اکتشاف شویم.

پایگاه خبری معدن نیوز - خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه دهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن با نگاهی به بازار با دور جدید تحریم های آمریکا همزمان شده است گفت: در صنعت فولاد و در بعد داخلی باید ابتدا مشکل تامین مواد اولیه و خوراک واحدها و نیز توازن زنجیره حل گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سید رضا عظیمی مجری طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک و متوسط مقیاس در یادداشتی به نقش استارت آپ های مشتری محور در ایجاد، حفظ و توسعه بازارهای معدنی پرداخته است که در ادامه از نظر می گذرد:

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز