گفتگو، یادداشت و نشست خبری

پایگاه خبری معدن نیوز - علی میردار منصور پناهی، مدیر امور معدن شرکت سنگ آهن گهرزمین در خصوص اهم اقدامات و فعالیت های این مدیریت گفت: آغاز فعالیت در معدن شماره 3 با دارا بودن بیش از 60 درصد ذخیره منطقه گل گهر، از آبان 83 بود. از همان زمان، پیش باطله برداری از این معدن با توجه به اکتشافات صورت گرفته، آغاز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - امیدرضا محبعلی؛ مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز در خصوص اهمیت سرمایه‌گذاری در معادن در بحث ژئوتوریسم و گردشگری گفت: سرمایه‌گذاری در این حوزه بدون شک می‌تواند موجب اشتغال‌زایی فراگیر به ویژه برای جوانان در کشور شود و معادنی که در زمینه ژئوتوریسم قابلیت فعال شدن دارند، می‌توانند معادن درحال بهره‌برداری و استخراج و یا معادن متروکه باشند.

پایگاه خبری معدن نیوز- جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: گل گهر افتخار دارد که بزرگترین افتتاح تاریخ صنایع معدنی کشور را امسال و به دست ریاست محترم جمهوری داشته باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - کسری غفوری مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در مصاحبه تصویری با معدن نیوز یا اشاره به حضور سه ماهه خود در این مجتمع یه عنوان مدیرعامل گفت: به لطف خدا، با همت همکاران و استراتژی های تدوین شده برای فولاد خراسان توانستیم هر ماه یک رکورد در تولید داشته باشیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران در گفت و گو با ماهنامه بازار شهر گفت: اتاق فکر معدن با نظر و توسط شخص وزیر صمت به منظور بهره‌مندی از سیاست‌های حمایتی بخش معدن و صنایع معدنی و با تکیه بر بهره‌مندی از نقطه نظرات تخصصی صاحبنظران عرصه صنعت معدنکاری ایجاد شد. و سید حسین هاشمی، ریاست اتاق فکر معدن و منوچهر عالی، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران سمت دبیری اتاق را برعهده دارند. اتاق فکر معدن از جمله اتاق‌های فکر وزیر صمت بود که با توجه به حساسیتی که در اذعان عمومی نسبت به بخش معدن ایجاد شده بود، تاسیس گردید تا با ایجاد همفکری و مشورت بیشتر به این بخش کمک کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - داریوش اسماعیلی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در گفت و گو با با بازار شهر گفت: یکی از اقدامات خوب وزارت صنعت، معدن و تجارت و دکتر رحمانی به عنوان وزیر صمت را می‌توان ایجاد اتاق فکر معدن دانست. اتاق فکر معدن با هدف مشورت دادن به وزیر ایجاد شد و اعضای آن مرکب از معاونین وزارت صمت، بخش‌های کاملا خصوصی و خصولتی و نیز سازمان نظام مهندسی معدن به عنوان یک تشکل تخصصی و حرفه‌ای بخش معدن می‌باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: بومی سازی تکنولوژی یک حرکتی است که در فولاد مبارکه از سالیان گذشته و در قالب بومی سازی قطعات وجود داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمد محیا‌پور، مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌‌گهر در گفت‌و‌گو معدن‌نیوز مبنای تاسیس این شرکت را تکمیل زنجیره فولاد در منطقه گل‌گهر دانست و بیان کرد: شرکت توسعه آهن فولاد گل‌گهر بزرگ‌ترین عرضه‌کننده آهن اسفنجی کشور است.

پایگاه خبری معدن نیوز - فریبرز زارعی مدیرعامل شرکت تامین ماسه ریخته گری در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه یکی از موانع مهم تولید ماسه های ریخته گری و صنعتی، بحث آلایندگی و مشکلات مربوط به محیط زیست منطقه و شهر فیروزکوه بود گفت: علاوه بر این، فرآیند تولید ما به گونه ای بود که بهای تمام شده محصولات در چند سال گذشته افزایش قابل توجهی داشت و در نتیجه با توجه به فرآیند تولید، ظرفیت تولیدات رو به کاهش بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - فریبرز زارعی مدیرعامل شرکت تامین ماسه ریخته گری در مصاحبه تصویری با معدن نیوز این شرکت با داشتن نزدیک به با بیان اینکه این شرکت با بیش از 47 سال سابقه در زمینه تولید ماسه های سیلیسی آرایشی و مهندسی شده و دارا بودن معادن سیلیس در کشور فعال است گفت: با تولید ماسه های صنعتی و ریخته گری در تامین نیاز صنایع ریخته گری و برخی از صنایع وابسته از جمله صنایع مربوط به سند بلاست و تصفیه آب و نیز بعضی از صنایع وابسته به محصولات نفتی و پتروشیمی مشغول به فعالیت می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - وجیه اله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: موضوع طرح احیا معدن کوچک مقیاس از طرح های اقتصاد مقاومتی است که از اردیبهشت 98 به طور رسمی کار خود را آغاز کرد. هر چند که این طرح در گذشته نیز جزو طرح های مطرح حوزه معدن بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - فریبرز زارعی مدیرعامل شرکت تامین ماسه ریخته گری در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: شرکت تامین ماسه ریخته گری به پشتوانه عظیم دانش تحربی، بینش مدیریتی و اندوخته ارزشمندی از نیروی انسانی که در اختیار دارد خوشبختانه توانست در عملکرد 6 ماهه سال 98 کل سود سال 97 را محقق نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با اشاره به تشکیل کنسرسیوم اکتشافی با همکاری شرکت های بزرگ معدنی گفت: مقرر شده تا چندین پهنه در اختیار این کنسرسیوم بزرگ اکتشافی قرار گیرد تا اقدامات اکتشافی در آنها آغاز شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه ملی مس این افتخار را داشت که بتواند در 6 ماهه اول امسال کل رقم صادرات سال گذشته را محقق و از آن عبور نماید گفت: امیدوار هستیم که امسال شرایط بسیار مناسب تری را جهت صادرات محصولات مسی در 6 ماهه دوم سال فراهم کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - منصور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه موضوع تامین و صادرات سنگ آهن به یک بحث محوری برای تولیدکنندگان فولاد تبدیل شده است گفت: سه مولفه به عنوان مبانی توسعه تولید فولاد در کشور مطرح است که یکی از آنها معادن غنی و در دسترس سنگ آهن بوده و دو مولفه دیگر انرژی ارزان و نیروی کار ارزان می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در مصاحبه تصویری با معدن نیوز گفت: آن دسته از پهنه های معدنی که روسای سازمان های صمت استان ها به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کردند خوشبختانه به ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران و همینطور کنسرسیوم اکتشافی پایا که متشکل از شرکت های بزرگ معدنی و صنعتی می باشد، ابلاغ شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - فرید دهقانی، مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در سال جاری اقدامات خوبی را در جهت حمایت از معادن کوچک و متوسط و نیز بخش خصوصی انجام داده است گفت: یکی از عمده ترین اقدامات این صندوق مشارکت در طرح احیا و بازسازی معادن کوچک مقیاس توسط ایمیدرو است که مجری اصلی آن شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - تقی ممتازان، کارشناس تجارت خارجی در یادداشتی به بازار شهر بر حفظ منافع ملی با تکیه بر اصولی مدبرانه تاکید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - منصور یزدی ‌زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در یادداشتی به بازار شهر تاکید کرد: ذوب آهن به عنوان مادر صنایع فولادی کشور قربانی ببزرگ خام فروشی است و حق این شرکت برخورداری از معدن است.

پایگاه خبری معدن نیوز - امین خوشنویسان، مدیرعامل شرکت پژوهش و نوآوری فرتاک وابسته به هلدینگ میدکو در یادداشتی به معدن نیوز به ضرورت بازنویسی ادبیات نوآوری در صنعت فولاد پرداخته و مشروح این یادداشت را در پی خواهید خواند:

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز