گفتگو، یادداشت و نشست خبری

معدن نیوز - سید شریف حسینی قائم مقام و معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت صمت در یادداشتی به موضوع رونق تولید و تاثیر آن بر اقتصاد مولد پرداخته است که در ادامه خواهید خواند:

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت صبافولاد خلیج فارس گفت: در مجموعه صبافولاد برای تحقق شعار سال و رونق تولید، برنامه ریزی هایی را انجام دادیم تا در پایان سال بتوانیم به موارد مورد نظر دست یابیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از سال 1379 با آغاز عملیات استخراج سنگ‌آهن از کانسار چادرملو در 180 کیلومتری شمالی شرقی شهر یزد و در قلب کویر مرکزی ایران فعالیت عملیاتی خود را آغاز کرد. در ابتدا با 3 خط تولید کنسانتره و به فاصله اندکی با احداث پنج خط تولید کنسانتره در مجتمع چادرملو هم اکنون سالانه بالغ بر 5/10 میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن و حدود 5/1 میلیون تن سنگ‌آهن دانه‌بندی تولید می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت GMI گفت: اگرچه نامتوازنی در زنجیره فولاد به مسائل تکنولوژیکی، مسائل فنی، بالادست و پایین دست فولاد باز می‌گردد اما به اعتقاد من نقشه راه و عمل به آن واجب تر از تدوین برنامه می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت بازرگانی پراگ با تشریح اقدامات و زمینه های فعالیت این شرکت گفت: عملیات کاری این شرکت در چند بعد اصلی قابل تعریف است که شامل ساخت، واردات و خدمات می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت مهندسی بین المللی فولاد تکنیک گفت: زنجیره فولاد از معدن تا محصول نهایی در سال 92 نامتوازنی داشت پس از انجام مطالعات طرح جامع فولاد مشخص شد حلقه های مختلف ناهماهنگی زیادی با یکدیگر دارند لذا با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو و شرکت ملی فولاد برنامه هایی را تدوین کردیم که واحدها توسعه های خود را به گونه ای انجام دهند که زنجیره متوازن شود و به جرات می توان گفت امروز وضعیت زنجیره به طور کلی از معدن تا محصول متوازن است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: توازن در صنعت فولاد که یک صنعتی است که در ایران رشد کرده و امروز به حدود 30 تا 33 میلیون تن ظرفیت رسیده ضروری است.

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی فولاد ایران گفت: فلسفه وجودی شرکت ملی فولاد، ساخت شرکت های فولادی در کشور بوده و همچنین رهبری کردن صنعت فولاد کشور را بر عهده دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل هلدینگ فولاد متیل گفت: شرکت فولاد متیل با توجه به ماموریتی که بر عهده دارد چند پروژه را دنبال می کند که یکی از آنها توسعه حمل ریلی می باشد و در همین راستا به تازگی شاهد تاسیس شرکت حمل ریلی مجموعه با 200 دستگاه واگن باری بودیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: رشد و توسعه هر چیزی اگر متوازن نباشد منجر به شکست آن خواهد شد. فولاد نیز همینطور است و در 20 سال گذشته توسعه خوبی در حوزه فولاد کشور اتفاق افتاده و در مقایسه با سایر کشورهای جهان توسعه مطلوبی داشتیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت فولاد غدیر نی ریز بر صادرات متمرکز تاکید کرد و گفت: فولاد کشور نیازمند جهاد صادراتی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون بازاریابی و فروش شرکت فولاد کاوه جنوب کیش گفت: مسئله رشد پایدار در فولاد مانند هر صنعت دیگری به مجموعه ای از عوامل وابسته می باشد که می توان به عوامل تولید، تکنولوژی و تجاری اشاره کرد.

معدن نیوز - مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: در کشور سرمایه گذاری قابل توجهی برای تولید 35 میلیون تن فولاد شده گفت: عددی که امسال محقق خواهد شد، 25 میلیون تن فولاد است و این توان بالقوه ای می باشد که باید به بالابلندی شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از برنامه این شرکت برای تکمیل سبد محصولات صنعتی در سال آینده خبر داد و گفت: اگرچه انعقاد قرارداد ریل با وزارت راه طولانی شد ولی در مرحله تبادل این قرارداد هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل فولاد میانه گفت: فولاد میانه ازجمله مجتمع های تابعه ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران و اولین کارخانه به روش و با تکنولوژی پرد در ایران می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر تحقیق و توسعه گروه دانش بنیان پاترون از تولید پودر گرانوله در مقیاس آزمایشگاهی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: فولاد خوزستان با توجه به برنامه ریزی که کرده بود در پایان بهمن ماه، صادراتش از 2 میلیون تن گذشت و امیدواریم با برنامه هایی که در اسفند ماه برای آن تعریف شده، به صادرات 2.2 میلیون تن برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: پروژه مگامدول کوثر شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر به ظرفیت 2 میلیون در سال یکی از مهم ترین پروژه ها است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر ارشد استیل مینت مطرح کرد: معتقدم ایران یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان و صادرکنندگان فولاد خام در خاورمیانه و آسیا است و پتانسیل زیادی برای تولید، صادرات و رهبری این صنعت در آسیا دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون بازاریابی و فروش فولاد کاوه جنوب کیش گفت: مبحثی که در این روزها در محافل فولادی بسیار شنیده می شود تکیه بر آمارهایی است که نشان می دهد ایران باید به 55 میلیون تن فولاد دست یابد. اما با توجه به تحریم هایی که با آن روبرو هستیم به نظر می رسد تاکید وزارت صنعت، معدن و تجارت باید از تولید به حمایت از صادرات قرار گیرد.

گزارش تصویری