گفتگو، یادداشت و نشست خبری

پایگاه خبری معدن نیوز - "کند و کاو" برنامه ای از پایگاه خبری معدن نیوز می باشد که به "گفتگوی صریح و صمیمی با بازیگران توسعه معدن و صنایع معدنی ایران" می پردازد. این برنامه در قسمت سوم به گفت و گو با علی شکرریز؛ معاون وزیر معادن و فلزات، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در دولت های پنجم و نهم، فعال بخش خصوصی و صادرکننده محصولات فولادی پرداخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - فرید دهقانی مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت های معدنی در مصاحبه تصویری با معدن نیوز من بیان اینکه صندوق بیمه فعالیت های معدنی یکی از ارکان اصلی طرح احیا، بازسازی و فعال سازی معادن و صنایع معدنی کشور است گفت: در این میان نقش صندوق بیمه به عنوان پوشش بیمه ای و تسهیل گر جهت دسترسی معدنکاران کوچک و آنهایی که قصد احیا و بازسازی معادن خود را دارند، می باشد.

"کند و کاو" برنامه ای از پایگاه خبری معدن نیوز می باشد که به "گفتگوی صریح و صمیمی با بازیگران توسعه معدن و صنایع معدنی ایران" می پردازد. این برنامه در قسمت دوم به گفت و گو با محمد حسن عرفانیان مجری طرح و بنیان گذار فولاد مبارکه اصفهان پرداخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه مسئله فعلی کشور در حوزه معادن این است که متاسفانه شرکت های معدنی به سمت فولادسازی روی آورده اند گفت: همین امر سبب شده فولاد مبارکه به شدت در تامین مواد اولیه با چالش مواجه شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - سید رضا عظیمی، مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه طبق اعلام مقام عالی وزارت صمت درخصوص طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس گفت: این طرح جزو طرح های اقتصاد مقاومتی است و همایش روز گذشته نیز در همین راستا و به منظور هم افزایی تمامی بخش ها برگزار گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز - وجیه اله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در مصاحبه تصویری با معدن نیوز ضمن بیان اینکه همایش روز گذشته در قالب رونق تولید و احیا معادن کوچک و متوسط برگزار شد گفت: این طرح جزو طرح های اقتصادی مقاومتی است که از سال های گذشته نیز مطرح بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) به عنوان یکی از هلدینگ‌های مهم و تاثیرگذار معدنی است که در تیرماه سال جاری بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد "میدکو" داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به عنوان یکی از فعالان کلیدی در زنجیره ارزش تولیدی کشور، همواره نقش مهمی در تولید، کارآفرینی و همچنین صنعت کشور داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - استعفای قنواتی پذیرفته شد و جای خود را به شهرام عالی‌وند واگذار کرد. قنواتی همچنان در هیئت مدیره فولاد امیرکبیر کاشان می‌ماند و در سمت مدیرعاملی مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس به فعالیت خود در این بخش ادامه می‌دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حسین متصدی مدیرعامل زغال سنگ البرز مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه و در پاسخ به سوال خبرنگار معدن نیوز در خصوص بحث تعیین تکلیف گلیران در شورای عالی معادن گفت؛ در شورای عالی معادن دفاعیات را انجام داده ایم و منتظر تصمیم گیری هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز -برات قبادیان گفت: چنانچه اصل صنعت، معدن و تجارت را صد در نظر بگیریم یک سوم آن مربوط به معدن است و ضمن آنکه معدن زیرساخت صنعت نیز محسوب می شود و اگر معدن نباشد قطعا صنعتی نیز نخواهد بود.

معدن نیوز - مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: بزرگان سنگ آهن و فولاد آمادگی خود را برای پذیرش ریسک اکتشافات و سرمایه گذاری در این حوزه اعلام داشتند اما هیچ محدوده ای تا کنون به این کنسرسیوم واگذار نشده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کیوان جعفری طهرانی تحلیلگر ارشد بازار جهانی فلزات در یادداشتی به ماهنامه بازار شهر اشاره ای به ریسک های صادرکنندگان در سال 98 پرداخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهرام جلوداری گفت: شرکت ممرادکو و سایر شرکت های خصوصی در اجرای ماموریت های خود با موانع و محدودیت هایی مواجه هستند که باید بر حذف و برطرف کردن سریع آنها اقدام جدی انجام شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت گسترش و نوسازی معادن خاورمیانه (ممرادکو) ضمن بیان این مطلب که این شرکت زیرمجموعه هلدینگ میدکو است گفت: ماموریت شرکت ممرادکو از اکتشاف تا تولید محصول نهایی را شامل می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - سومین شماره ماهنامه بازار شهر که به عنوان دومین رسانه از خانواده معدن نیوز شناخته می شود منتشر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در گفت و گوی با معدن نیوز گفت: در بحث کامودیتی ها در بخش سنگ آهن مسیر صعودی است و دلیل آن شکست صد باطله معدن واله در برزیل و اعمال محدودیت از سوی دادگاه های این کشور، طوفان در استرالیا، طوفان های موسمی در برزیل و محدودیت صادرات بازار ایران است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس خانه معدن ایران ضمن اشاره به جلسه خانه معدن و رئیس نظام مهندسی معدن کشور با دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران و معاونین وی به معدن نیوز گفت: این جلسه با هدف معرفی بخش معدن صورت گرفت و علاوه بر آن درخصوص جذب سرمایه گذاری و توسعه آن در این حوزه در شرایط فعلی و بحرانی کشور بحث و تبادل نظر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ضمن اشاره به تفاهم نامه اخیر امضا شده میان این سازمان و ایمیدرو گفت: این تفاهم نامه در حضور سرقینی، غریب پور، زرندی، فعالین بخش معدن شامل رئیس خانه معدن ایران، رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران، رئیس انجمن سنگ ایران و رئیس انجمن سنگ آهن به امضا رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - استاد تمام دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن تبریک هفته معدن به کلیه فعالان بخش معدن در همه سطوح شامل کارکنان، کارگران، مهندسین، مجریان، مدیران و دانشجویان و همکاران دانشگاهی گفت: با توجه به اینکه ایران یک کشور غنی از نظر تنوع مواد معدنی، میزان منابع معدنی و ذخیره هستیم، لذا توجه ویژه به بخش معدن ضرورت دارد.

گزارش تصویری