اخبار استان ها

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از افتتاح حدود 14 هزار میلیارد تومان پروژه تا پایان سال در استان کرمان خبر داد و گفت: عموم این پروژه‌ها در بحث معادن و صنایع معدنی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اسفراین از توقیف یک دستگاه خودرو حامل 300 کیلوگرم سنگ معدن غیر مجاز به ارزش 24 میلیون ریال در اسفراین خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: 50 مورد از معادن غیرفعال استان با حضور سرمایه‌گذار قابل توسعه است.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 174 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در نیمه نخست امسال در این استان وصول شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با اجرای طرح احیای معادن کوچک در کشور، معادن غیر فعال استان زنجان مورد بررسی قرار گرفته و پتانسیل های موجود جهت حضور سرمایه گذاران شناسایی و معرفی می گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار سمنان معتقد است که بخش اقتصادی این استان کمترین اثر را از تحریم‌های ظالمانه امریکا پذیرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- شورای فنی استان یزد در سومین نشست خود که با موضوع سیلاب برگزار شد، با تایید نقش منفی زیست محیطی برداشت شن و ماسه و تخریب بستر رودخانه ‎ ها، واگذاری معادن رودخانه ‎ ای در استان را ممنوع کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران میزان سالانه باطله برداری از معادن منطقه را 15 میلیون تن ذکر کرد و گفت: از این مقدار 20 درصد معادل سه میلیون تن سنگ آهن است.

پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس می‌گوید در شرایط کنونی می‌توان از ظرفیت معادن بوکسیت برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی کمک گرفت و تحقق این امر در گرو برنامه‌ریزی مناسب است.

پایگاه خبری معدن نیوز- محمدرضا بشیری در شورای فنی استان با اشاره به بررسی گزارش سیل آب اوایل سال جاری که در دستور کار این شوراست از شناسایی 130 نقطه بحرانی برای لایروبی رودخانه‌ها با اولویت مناطق مسکونی و جمعیت بالا خبر داد. وی ادامه داد: بنابر اعلام شرکت آب منطقه ای حدود 2100 کیلومتر رودخانه‌های فصلی در استان نیازمند مطالعه و ساماندهی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- یدالله صادقی ارزش مواد معدنی استخراج شده از معادن استان تهران را که به سالانه 28 میلیون تن می رسد، حدود پنج هزار میلیارد ریال اعلام کرد. به گفته رئیس سازمان صمت استان تهران بیشتر مصالح ساختمانی استان تهران شامل آهک، سنگ لاشه ساختمانی و شن و ماسه است و قابلیت انتقال در پروژه های عمرانی دولتی و بخش خصوصی تولید سیمان را دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 327 میلیون دلار کالای غیرنفتی به وزن 560 هزار تن از استان مرکزی به 63 کشورجهان صادر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت که در حادثه منجر به مرگ یک کارگر در معدن سوادکوه طی هفته اخیر، سهل انگاری و کوتاهی مسئولان ایمنی و کارگاه معدن محرز است.

پایگاه خبری معدن نیوز- با تعریف و تکمیل زنجیره کامل فولاد در سال 1404حتی یک کیلوگرم سنگ آهن از استان خارج نمی‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- کارخانه کاوش ایرانیان کنسانتره سنگ آهن هماتیتی روستای رضوان از توابع بخش فین بندرعباس یکی از طرح‌های مهم سرمایه‌گذاری و صنعتی استان هرمزگان است که باتوجه به اعتبارات اختصاص یافته و پیشرفت فیزیکی 25 درصد تا سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک مجموعه فرآوری زغال سنگ در کلاته رودبار دامغان ماهانه تا 14 هزار تن زغال حرارتی و کک مورد نیاز 14 واحد صنعتی بزرگ را تامین کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری احداث کارخانه و فعال سازی معادن مس و طلا چرگر 1 و 2 در استان زنجان در دفتر طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس امضاء شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- ‌معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از فعال شدن معدن دولومیت در این استان در شهرستان گرمه خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: پس از واگذاری پهنه های اکتشافی به سازمان های توسعه ای (سازمان زمین شناسی کشور و سازمان ایمیدرو) جهت اکتشافات سیستماتیک و استفاده از فناوری های نوین اکتشافی پهنه سقز به سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور واگذار و پس از انجام پرواز ژئو فیزیک هوایی در سال 97 به کیلومتراژ 14 هزار و 100 کیلومتر خطی در 3 هزار و 900 کیلومتر مربع مساحت 7 محدوده امید بخش معدنی طلا و سنگ آهن کشف و در حال انجام اکتشافات تکمیلی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از کشف بیش از یک تن و 500 کیلوگرم سنگ معدن غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

گزارش تصویری