اخبار استان ها

پایگاه خبری معدن نیوز-بهروز شهابی‌‌زاد گفت: تعطیلی معدن چادرملو در اختیار مسئولان شهرستان نیست و این اقدام نیاز به تصمیم استانی و حتی کشوری دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- در پی تلف شدن تعدادی گوسفند در اطراف معدن طلای اندریان، اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی برای بررسی ابعاد این اتفاق، دستور توقف فعالیت این معدن را صادر کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صمت استان زنجان گفت: بخش معدن به عنوان زیربنای توسعه صنعتی استان زنجان محسوب می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهروز شهابی‌زاد فرماندار اردکان در ابلاغی به مدیران واحدهای صنعتی، بازگشت کارگران کلیه کارخانجات را که در روزهای گذشته به مرخصی رفته و از شهرستان خارج شده‌اند؛ تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد. واحدهای صنعتی می‌بایست با استفاده از ظرفیت کارگران مستقر در شهرستان، کار خود را ادامه دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز - امسال حدود 10 هزار تن خاک نسوز از بزرگترین معدن غرب آسیا استخراج شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با کمک چهار واحد معدنی و یک واحد صنعتی استان، 50 تخت بیمارستانی، 10 دستگاه ونتیلاتور، 100 دستگاه پالس اکسی‌متر، 69 دستگاه تب‌سنج به ارزش یک میلیارد و 20 میلیون تومان خریداری و به دانشگاه علوم پزشکی کردستان تحویل داده شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فعالیت معدن کرومیت غیرمجاز در اراضی ملی شهرستان بختگان متوقف شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت سمنان، با بیان اینکه 42 نوع ماده معدنی در استان وجود دارد، گفت: این استان ظرفیت عظیم معدنی برای توسعه اقتصادی محسوب می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: معادن و واحدهای فرآوری سنگ این شهرستان به دلیل مقابله و کنترل بیماری کرونا از سه شنبه « بیستم اسفند» تا پایان تعطیلات نوروز تعطیل شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مهدی روئین اهلی» رئیس خانه معدن هرمزگان در ابتدا به تشریح تاریخچه این نهاد پرداخت و عنوان کرد: خانه معدن هرمزگان در آبان ماه سال 1394 به همت گروهی از فعالان بخش معدن استان که دغدغه این حوزه را داشتند و در جهت ایجاد هماهنگی بیشتر و پرهیز از تنش در آرا و هچنین رسیدن به یک صدای واحد برای دفاع از حقوق قانونی این حوزه شکل گرفت

پایگاه خبری معدن نیوز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در جلسه شورای معادن استان که با حضور استاندار برگزار گردید، گفت: در شورای معادن روندی پیش گرفته شده تا از بهره برداران غیرفعال سلب صلاحیت شده و معادن از طریق مزایده به بهره برداران واقعی واگذار شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در 10 ماه نخست سال جاری سه معدن راکد و غیرفعال با اشتغال 19 نفر در استان قم دوباره فعال شدند و به چرخه تولید بازگشتند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر تسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو از صدور مجوز بهره برداری صنعتی یک شرکت تولید انبوه مواد شیمیایی سیمان و بتن گچ بصورت ملات های پودری در منطقه آزاد ماکو خبرداد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: میزان حقوق دولتی وصولی از معادن استان فارس در 10 ماه امسال به میزان 307 میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 29.5 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- خواسته اهالی منطقه سنگان خواف تعطیلی موقتی صنایع معدنی و کارخانجات وابسته و یا به حداقل رساندن این فعالیت ها است. زیرا با وجود تردد روزانه صدها دستگاه تریلر و رفت و آمد هزاران کارگر غیربومی، بی گمان سلامت این مردم مرزنشین هر لحظه در معرض خطر ویروس کرونا خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: واحدهای فولادی استان علی‌رغم عدم وجود منابع معدنی فولادی، 14 درصد از تولید فولاد کشور را در بین 32 استان به خود اختصاص داده‌اند.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان از شناسایی 5 محدوده مستعد معدن فلزات در استان خبر داد و گفت: 3 معدن طلا و نقره، یک معدن سرب و یک معدن منگنز در حال مطالعه است و چنانچه ذخیره لازم را داشته باشد، وارد مرحله عملیاتی می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز-معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از وجود و شناسایی 5 محدود معدنی در این استان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، پس از 2 سال پیگیری مسوولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، معدن تیتانیوم کهنوج به بخش خصوصی واگذار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - جلسه کارگروه استانی با حضور مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی، رییس و معاون معدنی و امور معادن استان، معاون‌صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، مسئول سرمایه گذاری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، نماینده طرح در استان کرمان، نماینده خانه معدن و سازمان زمین شناسی و کارشناس طرح و دارندگان مجوز های معدنی در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان در راستای احیاءِ و فعال سازی معادن کرومیت، مس، آهن و منگنز جنوب استان تشکیل شد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز