اخبار استان ها

پایگاه خبری معدن نیوز- برنامه راهبردی بخش معدن در 3محور صیانت از معادن و مواد معدنی، هوشمندسازی و تلاش برای جذب سرمایه‌گذار در بخش معدن و صنایع معدنی برای یک دوره 6 ساله تدوین شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان بابیان اینکه 84 معدن فلزی در استان وجود دارد، گفت: از این تعداد تنها 39 معدن فلزی فعال است.

پایگاه خبری معدن نیوز- نایب رییس اتاق بازرگانی فارس گفت: نیاز است در ساختار سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و مرجع تصمیم گیری در مورد محدوده های معدنی تجدید نظر و این مهم در معاونت بهره برداری دنبال شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت فارس گفت: ٢6 معدن در منطقه دوکوهک فارس سالانه 5 میلیون تن مواد معدنی استخراج می‌کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت فارس گفت: ٢6 معدن در منطقه دوکوهک فارس سالانه 5 میلیون تن مواد معدنی استخراج می‌کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده شاهرود و میامی در مجلس با تاکید بر اینکه پیگیر تعطیلی کامل معدن بوکسیت هستیم، گفت: این معدن نه تنها عوایدی برای شاهرود ندارد بلکه محیط زیست و منابع ما را نیز تخریب کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- همزمان با شیوع ویروس کرونا، بحث تعطیلی بسیاری از مشاغل برای حفظ سلامتی کارگران مطرح شد؛ اما در این میان زور کرونا به معادن فعال استان آذربایجان شرقی نرسید و نتوانست آن‌ها را به تعطیلی بکشاند و کارگران معادن همچنان در ایام شیوع کرونا بدون در نظر گرفتن شرایط سخت، به فعالیت‌های خود ادامه داده و با زمین جنگیدند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: سازمان نظام مهندسی معدن مستقل در منطقه آزاد ماکو ایجاد شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - در راستای طرح احیاء و فعال سازی معادن کوچک مقیاس، سومین کارگروه فعال سازی معادن مس خراسان جنوبی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایندگان و کارشناسان مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی و معدن داران فعال در حوزه مس استان برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید در حوزه معدن، امسال تجهیز و بازسازی 59 معدن در استان چهارمحال و بختیاری هدفگذاری شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار قزوین گفت: معادن غیربازده که اقتصادی نبوده و فعالیت آنها دارای سود ناچیزی است، باید تعطیل شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر کل صنعت، معدن و تجارت مازندران از معرفی طرح جایگزین کارخانه کک سازی سوادکوه در امسال خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: متاسفانه به علت شیوع بیماری کرونا، واردات دستگاه های خریداری شده این کارخانه برای بهره برداری این کارخانه با تاخیر مواجه شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت قم گفت: طرح‌های ایجاد جاده برای دسترسی گردشگری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی دریاچه نمک پیگیری می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - استاندار قم به رفع موانع قانونی برای احداث صنایع در کنار معادن اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی هیچ گونه مانعی در استان در این خصوص وجود ندارد و حتی در حال حاضر واحدهای کشاورزی هم می‌توانند در کنار مزرعه‌شان فرآوری داشته باشند.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: ثبت نام انتخاب واحدهای صنعتی و معدنی نمونه استان فارس آغاز شده است و تا 15 خرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معدن طلای ساری‌گونی از سال 74 به قیمتی کمتر از ارزش واقعی‌اش به شرکت خدمات اکتشافی کشور واگذار شده و مدتی است که کارگران آن و ساکنان روستا‌های اطراف این معدن نسبت به نشت سیانور از این معدن و استخدام‌های غیراصولی معترضند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر عامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران تاکید کرد: اصلاح فرایند آبیاری در مناطق کشاورزی سنگان و بهبود روش‌ها در مکانیزه کردن مصرف بهینه آب، فرصت مغتنمی برای واحدهای صنعتی و معدنی به منظور حفظ و ارتقاء و تولید و اشتغال است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با تقدیر از اصناف و بازارایان کردستان، گفت: اصناف و بازاریان کردستان ماه طلایی (اسفند ماه) در کسب و کار خود را با همدلی و یکپارچگی برای حفظ سلامتی مردم تعطیل کردند و همانند گذشته در این اقدام ملی پیش گام شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شهرستان بن رتبه نخست تولید سنگ‌های ساختمانی در چهارمحال و بختیاری را کسب کرد.

گزارش تصویری