اخبار استان ها

پایگاه خبری معدن نیوز - عضو هیئت مدیره انجمن تخصصی معادن خراسان رضوی گفت: کارخانجات داخلی اجحاف می‌کنند و مواد معدنی را با قیمت خیلی کمی می‌خرند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه ارتقای ایمنی و فرهنگ‌سازی بین پیمانکاران و کارفرمایان لازمه کاهش حوادث کار است، گفت: بیشترین حوادث کار در این استان مربوط به فعالیت در زمینه کارهای ساختمانی و معدن است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن فسفات چرام که از سال 1349 عملیات اکتشافی آن آغاز و سال 72 به اتمام رسید در این مدت 26 ساله هنوز خبری از بهره برداری از این معدن نیست.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی زنجان گفت: سایت معدن مس تاریخی «بایچه باغ» زنجان در فهرست آثار صنعتی کشور به ثبت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - تیم فوتبال فولاد خوزستان در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال کشور، تیم پارس جنوبی جم را با یک گل شکست داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست معاونت امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: با صدور 46 فقره پروانه بهره برداری، در این بخش سرمایه گذاری به ارزش 110 میلیارد ریال صورت گرفت و زمینه اشتغال 605 نفر در استان مهیا شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- دادستان عمومی و انقلاب اسفراین با ورود به پرونده معدن آلبلاغ این شهرستان علیه روسای ادارات حفاظت محیط زیست و صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی و اسفراین اعلام جرم کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس اورژانس و فوریت های پزشکی اسفراین گفت: معدن آلبلاغ برای چندمین بار در این شهرستان حادثه آفرید.

پایگاه خبری معدن نیوز - در این جلسه که با حضور وجیه اله جعفری رئیس شورای هماهنگی طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد برگزار شد، اولویت اصلی جهت فعال سازی معادن سنگ آهن هماتیتی، خاک های صنعتی و سیلیس در دستور کار شورای هماهنگی طرح قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به اینکه موضوع تشکیل کنسرسیوم میان بهره برداران معادن آهن استان در دست اقدام است، گفت: طرح اکتشاف آهن شمال استان فارس، مطالعه دولومیت جنوب استان و مطالعه منابع شن و ماسه جهت جابجایی معادن منطقه دوکوهک شیراز، مطالعه و پی جویی مواد معدنی شهرستان رستم و ممسنی توسط سازمان ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در دست بررسی و انجام مناقصه‌های مربوطه است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در جریان سفر رئیس اتاق شیراز و سفیر آفریقای جنوبی در تهران، بر لزوم افزایش مناسبات اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی، بر ظرفیت‌های دو کشور در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک در دو حوزه معدن و گردشگری سلامت تأکید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: بهره‌برداران معادن این استان می‎توانند از طرح بخشودگی خسارت جریمه دیرکرد ناشی از تاخیر در پرداخت اصل حقوق دولتی در مهلت مقرر استفاده کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز - گردشگران چینی که از شهر تکاب راهی تهران بوده و به دلیل قیچی کردن یک دستگاه تریلر کمرشکن در مرز بین استان زنجان و آذربایجان غربی متوقف شده بودند با تلاش نیروهای راهدای و کارکنان معدن سرب و روی انگوران، نجات یافته و اسکان داده شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - 72 کیلومتر مربع از عرصه‌های تحت مدیریت محیط زیست خراسان شمالی در معادن آلبلاغ منطقه حفاظت شده ساریگل اسفراین آزاد شد و اکنون ایمیدرو برای انجام پی جویی و اکتشاف اولیه در این منطقه حضور دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معادن متروکه و غیرفعال استان قزوین، ظرفیت‌هایی مغفول و ناشناخته هستند که در صورت فراموشی بیشتر همچون چراغ‌هایی در مسیر باد خاموش شده و از میان خواهند رفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در مجموع 2671 نفر در معادن استان اشتغال دارند.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: «سال گذشته موفق شدیم از محل یک درصد، 12 و نیم میلیارد تومان به استان کمک کنیم و در سال‌جاری پیش‌بینی می‌کنیم این رقم به 100 میلیارد تومان برسد».

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تمام استان‌های کشور تا سال 1400 زیر پوشش طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس قرار می‌گیرند.

پایگاه خبری معدن نیوز- چهار معدن جدید با سرمایه گذاری 22 میلیارد ریال در شهرستان سبزوار فعال شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از بازگشایی و از سرگیری فعالیت یک معدن راکد در یکی از شهرستان‌های کرمانشاه با پیگیری‌های دادستان خبر داد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز