اکتشاف و ماشین آلات

پایگاه خبری معدن نیوز - سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در ارزیابی عملکرد شاخص‌های عمومی و اختصاصی سال 97، به عنوان دستگاه برتر در وزارت صنعت، معدن و تجارت شناخته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر کل بخش ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، با بیان اینکه معادن کشور پس از سال‌ها بهره‌برداری به سمت کم عیار شدن پیش رفته‌اند، گفت: به منظور یافتن معادن با عیار بالاتر و بزرگتر چاره‌ای جز بهره‌برداری از فناوری‌های به‌روز دنیا مانند استفاده از پهپادها در ژئوفیزیک هوایی نداریم که در این راستا با دانشگاه شریف همکاری‌هایی را آغاز کردیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - داده‌برداری پهپادی می‌تواند در جایگاه میان داده‌برداری هوایی و زمینی قرار گیرد و باعث کاهش زمان و هزینه شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان راهداری با اشاره به تفاهم با هپکو برای ساخت و تحویل 300 دستگاه انواع گریدر، لودر و بیل مکانیکی، گفت: مقرر شد تا پایان هفته هپکو قیمتی که مورد تأکید وزارت صمت و همچنین رقابتی باشد را به ما اعلام کند تا تفاهم‌نامه به قرارداد برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: با توجه به ضرورت رعایت مسایل ایمنی معادن در نقشه راه معدن، ایمیدرو افزایش شاخص های این مهم را با تعیین ضوابط استاندارد در دستور کار قرار داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- پنل تخصصی استارتاپ‌های معدنی و شرکت‌های دانش‌بنیان با موضوع «گذار ابزارهای تامین مالی و سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی» با حضور رضا غلامعلی‌پور، معاون پذیرش و بازارپژوهی فرابورس ایران در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - وجیه اله جعفری؛ مدیرعامل شرکت با اشاره به چشم انداز ایمپاسکو در سال 1404 گفت: بر اساس برنامه چشم‌انداز تا سال 1404 ایمپاسکو به یک شرکت معدنی مرجع و نوآور در حوزه اکتشاف و توسعه مواد و محصولات معدنی در کشور تبدیل خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار با بیان اینکه شرکت هپکو از هفته گذشته به چرخه تولید بازگشته است، گفت: پس از احیای این شرکت، سازمان خصوصی سازی نسبت به واگذاری آن اقدام می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز -روز گذشته تفاهم نامه انجام اکتشافات در پهنه های نطنز و کوه دم جمعاً به مساحت 1956 کیلومتر مربع در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان به امضای مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و ریاست سازمان صمت استان اصفهان رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سامانه کاداستر بسیار موفق عمل کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- تاکنون حدود 190 پهنه معدنی با وسعت 850 هزار کیلومتر مربع در سراسر کشور شناسایی شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در آستانه‌ شصتمین سال فعالیت خود، بزرگترین آزادسازی و واگذاری محدوده‌های اکتشافی کشور را تا پایان سال جاری به انجام می‌رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز- یکی از وظایف اصلی سازمان زمین‌شناسی انجام فعالیت‌های اکتشافی در بخش معدنی است. آن‌طور که علیرضا شهیدی، رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور اعلام می‌کند، این سازمان تفاهم‌نامه‌‌ای با دانشگاه سوربن فرانسه امضا کرده است و قصد دارد در یک بازه زمانی سه‌ساله نقشه زمین‌شناسی سه‌بعدی ایران را با هدف افزایش بازدهی در مقوله اکتشاف مواد معدنی تهیه کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر عامل هپکو گفت: اقدامات خوبی درباره هپکو انجام شده است و شاهد اخبار خوبی از این شرکت خواهیم بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا جدیدی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فن‌آوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در یادداشتی لزوم مدیریت یکپارچه و نگهداشت داده‌های زمین‌شناسی و اکتشافی کشور در پایگاه داده‌های علوم‌زمین را بررسی کرده است. مشروح این یادداشت در ادامه از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز - علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در یادداشتی اظهار داشت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اکتشاف معادن استقبال می کند. یادداشت رئیس سازمان زمین شناسی در ادامه از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز - علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در بازدید از شرکت فولاد لجستیک، تامین و ارسال مستمر مواد اولیه نظیر سنگ آهن و کنسانتره برای گروه فولاد خوزستان را نشان از عملکرد رو به رشد شرکت فولاد لجستیک دانست.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ایران جایگاه نخست از نظر اکتشافات معدنی را در منطقه خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر اکتشافات و توسعه معادن شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: برنامه امسال این شرکت، انجام 40 هزار متر حفاری در گل گهر و سایر مناطق کشور است که بر طبق آن 25 هزار متر حفاری در منطقه گل گهر و 15 هزار متر حفاری در سایر مناطق پیش بینی شده است.‌

پایگاه خبری معدن نیوز - در مراسم‌های جداگانه‌ای طی دیروز و امروز سه انتصاب با حضور علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان برگزار شد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز