اکتشاف و ماشین آلات

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس توضیحاتی درباره سرانجام هپکو و مشکلات این واحد تولیدی ارائه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گردهمایی روسای سازمان نظام مهندسی ایران گفت: 40 میلیون نفر در دنیا در حوزه معادن کوچک مقیاس مشغول به کار هستند و امروز 98 درصد معادن کشور کوچک مقیاس هستند و 65 درصد تولید ایران را به خود اختصاص می دهند. بنابراین با وجود معادن بزرگ مقیاسی مثله گل گهر و مس سرچشمه و ... نباید از این معادن غافل شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به دنبال سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به خراسان شمالی عصر روز گذشته در جلسه شورای اداری و توسعه استان استانداری این استان، تفاهم‌نامه‌های دستگاه‌های اجرایی دولت که دارای پروژه‌های عمرانی تعریف شده در استان هستند، در بجنورد امضا شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام 10 هزار متر عملیات حفاری مغزه گیری در استان های زنجان (معدن انگوران)، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی (محدوده های جانجا و هیرد) را به مناقصه عمومی یک مرحله ای همراه با ارزیابی کیفی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آزمایشگاه تخصصی تجزیه مواد معدنی در اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کرمان با حضور رئیس این سازمان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان افتتاح شد.

معدن نیوز - هر چند که مطالعه بر روی پیش‌نشانگرها راهکاری برای پیش‌بینی زلزله نیست، ولی محققان این سازمان با راه‌اندازی دو ایستگاه و استقرار تجهیزات بومی در تلاش هستند تا ضمن بررسی رفتار گسل فعال شمال تهران، وضعیت آتشفشان دماوند را پایش کنند و تاکنون توانسته‌اند پیش نشانگرهای دو زلزله "جوادآباد" در اطراف تهران و "شمال سمنان" را ثبت کنند و به گفته آنها زلزله سمنان 278 کیلومتر از تهران فاصله دارد، ولی با استفاده از تجهیزات این ایستگاه از یک ساعت قبل از زلزله اصلی امواج این زلزله را دریافت کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری در زمینه علوم زمین در محدوده استان البرز میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان البرز امضا شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - برداشت‌های میدانی پروژه تهیه نقشه زمین‌شناسی یکپارچه تهران بزرگ با مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم آغاز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاشان با حضور خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو آغاز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) گفت: حوزه اکتشاف این شرکت در سال 97 توسعه پیدا کرد و با رشد نزدیک به 50 درصدی همراه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در دومین روز از سفر به خراسان جنوبی در بازدید از معادن طلای شادان، هیرد و مس قلعه زری گفت: سازمان زمین شناسی در چند دهه اخیر فعالیت های اکتشافی زیادی در خراسان جنوبی انجام داده که در 2 سال اخیر در این مناطق برداشت های ژئوفیزیک هوایی در 21 هزار کیلومترمربع انجام شده است.

معدن نیوز - محمدباقر درّی سرپرست معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در یادداشتی تحول در بخش تولید اطلاعات پایه معدنی کشور و اکتشافات عمقی جهت دستیابی به ذخایر پنهان در کلاس جهانی را مورد بررسی قرار داده است و 9 هدف راهبدری سازمان زمین شناسی در راستای سیاست های عمومی دولت و وزارت صمت در حوزه اکتشاف را برشمرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- ذخایر فلزی کشور دو برابر خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به دنبال سفر رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و جمعی از معاونان و مدیران وی به سبزوار یادداشت تفاهم همکاری سه جانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و دانشگاه حکیم سبزواری و پژوهشکده علوم‌زمین به امضا رسید و از طرح مطالعات زمین‌شناسی کشاورزی این سازمان در شرکت کشت و صنعت جوین بازدید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- دولت با تشکیل کنسرسیوم سنگ آهنی ها توسط فعالان این حوزه موافقت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو دو خبر جدید از حوزه فعالیت های اکتشافی ایمیدرو داد. به گفته غریب پور اقدامات اکتشافی منجر به صدور 40 پروانه اکتشاف شده است. وی در عین حال خبر داد که برنامه "به روز آوری دانش و تجهیزات" مشاوران و پیمانکاران بخش خصوصی اکتشاف به اجرا در می آید

پایگاه خبری معدن نیوز- حدود 167 هزار متر حفاری با سرمایه‌گذاری یک هزار و 700 میلیارد ریال برای اکتشاف مواد معدنی صورت گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - گزارش جدید مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص الزامات توسعه اکتشاف منابع معدنی و ارتقای جایگاه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور منتشر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو از برنامه تامین مالی عملیات های اکتشافی از محل سود انباشت شرکت های بزرگ معدنی خبر داد و گفت: با تشکیل یک کارگروه، عملیات های اکتشافی توسط شرکت های بزرگ معدنی انجام می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: تولید شمش طلای استاندارد بین‌المللی با برند کردستان از جمله برنامه های سازمان صمت در این استان است.

گزارش تصویری