اکتشاف و ماشین آلات

پایگاه خبری معدن نیوز - پیرو اعلام سال 1399 به عنوان سال "جهش تولید" از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ستاد پیگیری و پایش برنامه‌های "جهش تولید" سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در اولین روز کاری سال جدید تشکیل و طی بررسی زمینه‌های عمل به منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، موارد زیر را در اولین هم‌اندیشی میان مدیران و متخصصان خود مصوب نمود که اجرای آن با سرعت و دقت انجام خواهد گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - خداداد غریب پور امروز در جلسه ای با مدیران شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی به ترسیم مسیر حرکت در سال "جهش تولید" پرداخت. این جلسه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا شهبازی مدیرکل دفتر بررسی مخاطرات زمین‌شناسی، زیست‌محیطی و مهندسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در یادداشتی به مناسبت روز جهامی آب و تغییر اقلیم از تاثیر دخالت های انسان با دستکاری در طبیعت گفت. متن این یادداشت به شرح ذیل است:

پایگاه خبری معدن نیوز- فرآیند واگذاری هپکو به بخش خصوصی درحالی رسما وارد چهارمین سال خود شد که هنوز پرونده این واگذاری نیمه تمام بوده و مشخص نیست چه آینده‌ای در انتظار این شرکت است.

پایگاه خبری معدن نیوز - علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور در پیامی فرارسیدن سال نو را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است:

پایگاه خبری معدن نیوز - مقامات محلی Shanxi چین اعلام کردند که یک ذخیره بزرگ سنگ آهن در بخش شمالی Shanxi با ذخیره تقریبی 310 میلیون تن پیدا کردده اند.

پایگاه خبری معدن نیوز - رییس انجمن بین‌المللی معادن و فلزات (ICMM) در روز 3 مارس اعلام کرد که استانداردهای جدید برای سدهای باطله معادن احتمالا تا یک ماه دیگر نیز قطعی نخواهد شد؛ دلیل این امر، محدودیت‌های لجستیکی و احتمال دشوار شدن برگزاری جلسه برای تهیه قوانین ناشی از کرونا ویروس است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در حالی که 60.72 درصد سهام هپکو بعد از خصوصی‌سازی به دولت برگشت، یک‌درصد از این سهام برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت در فرابورس عرضه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - گروه معدنی Eramet فرانسه اعلام کرد که تولید سنگ آهن و نیکل خود را در اندونزی افزایش خواهد داد و قصد دارد امسال به تولید 3 میلیون تن در این محصولات برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رییس هیات عامل ایمیدرو از شناسایی 760 محدوده امیدبخش با انجام اکتشافات جدید طی امسال خبر داد و گفت: امسال به ذخایر جدید سنگ آهن، طلا و بوکسیت دست یافتیم.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان به توسعه همه صنایع معدنی در کنار فولاد توجه دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بودجه اکتشاف استرالیا طی سال 2019 میلادی شاهد رشد 15 درصدی نسبت به سال 2018 بود و به بیش از 1.5 میلیارد دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران با هدف مشارکت بخش خصوصی جهت تولید اطلاعات پایه و افزایش بازدهی مطالعات زمین‌شناسی و اکتشاف مواد معدنی، مناقصه تهیه 22 ورقه زمین‌شناسی در مقیاس یکصدهزارم معادل 55 هزار کیلومتر مربع را در هفته سوم اسفندماه سال‌ جاری برگزار خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر گروه ژئوفیزیک دریای مدیریت زمین‌شناسی دریایی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از برداشت ساید اسکن سونار در حوضچه اسکله امیر‌آباد واقع در شمال شهرستان بهشهر در استان مازندران خبر داد و گفت: این پروژه با هدف برداشت‌های سایداسکن سونار که در واقع تصویربرداری آکوستیک از بستر است در حوضچه اسکله امیرآباد جهت توسعه و پیش‌بینی نشست احتمالی اسکله انجام شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون اکتشاف و بهره برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از ثبت 49 فقره محدوده معدنی در استان خراسان جنوبی در سامانه کاداستر خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حسام مقدم علی؛ معاون بهره برداری و اکتشاف شرکت در هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران با اشاره به پتانسیل های خاص خراسان جنوبی در بخش مواد معدنی غیرفلزی گفت: ظرفیت های غیرفلزی این استان در سطح کشور خاص و منحصر بفرد بوده که حتی در کشورهای دیگر ظرفیت تولید پارک های شیمیایی عظیم با صنایع پایین دستی زیادی را ایجاد کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - نشست تخصصی فرونشست زمین (پدیده‌شناسی، پایش و پهنه‌بندی خطر) با همکاری این سازمان و سازمان نقشه‌برداری کشور صبح امروز سه‌شنبه 29 بهمن در سالن خلیج‌‌فارس سازمان نقشه‌برداری کشور آغاز به کار کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قائم مقام ایمیدرو از نیاز 1.5 میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین آلات این حوزه طی سال های آتی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صنعت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود.

معدن نیوز - معاون دفتر بررسی مخاطرات زمین‌شناسی، زیست‌محیطی و مهندسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران از تهیه نقشه زمین‌شناسی کواترنری تهران در مقیاس یک‌دویست‌وپنجاه‌هزارم از روی نسخه اولیه دست رنگ و بر اساس اسناد قدیمی به جا مانده در آرشیو گروه زمین‌شناسی مهندسی خبر داد و گفت: این نقشه توسط مهندس بهرام ارژنگ‌روش از کارشناسان این گروه در اواسط دهه پنجاه خورشیدی تهیه و به یادگار گذاشته شده، باز ترسیم شده است.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز