اکتشاف و ماشین آلات

پایگاه خبری معدن نیوز - نشست تخصصی فرونشست زمین (پدیده‌شناسی، پایش و پهنه‌بندی خطر) با همکاری این سازمان و سازمان نقشه‌برداری کشور صبح امروز سه‌شنبه 29 بهمن در سالن خلیج‌‌فارس سازمان نقشه‌برداری کشور آغاز به کار کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صنعت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود.

معدن نیوز - معاون دفتر بررسی مخاطرات زمین‌شناسی، زیست‌محیطی و مهندسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران از تهیه نقشه زمین‌شناسی کواترنری تهران در مقیاس یک‌دویست‌وپنجاه‌هزارم از روی نسخه اولیه دست رنگ و بر اساس اسناد قدیمی به جا مانده در آرشیو گروه زمین‌شناسی مهندسی خبر داد و گفت: این نقشه توسط مهندس بهرام ارژنگ‌روش از کارشناسان این گروه در اواسط دهه پنجاه خورشیدی تهیه و به یادگار گذاشته شده، باز ترسیم شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - قائم مقام ایمیدرو از نیاز 1.5 میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین آلات این حوزه طی سال های آتی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه آیین بهره برداری از کارخانه تولید شمش طلای بردسکن در خراسان رضوی در گفتگویی با خبرنگاران اعلام کرد: توسعه اکتشافات معدنی به عنوان مبنای برنامه محوری انقلاب معدنی در سال جاری مورد توجه وزارت صمت بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - تفاهم‌نامه سه جانبه به منظور توسعه و تعمیق مناسبات ایران و روسیه در بخش مطالعات علوم‌زمین بین Alla A.ZAKHARONA GAVRILOVA رییس هیأت مدیره شرکت OZAEO روسیه، راضیه لک رئیس پژوهشکده علوم‌زمین و جعفر عمرانی معاون زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور امضا شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: به دنبال ایفای نقش حاکمیتی خود در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم و امسال 3.5 میلیارد دلار طرح را به انجام رسانده ایم.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو در شورای گفت گوی دولت و بخش خصوصی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار چهارمحال و بختیاری از اجرای "طرح آمایش صنایع معدنی 12 استان کم برخوردار" از سوی ایمیدرو و تعریف "طرح جامع اکتشاف 4 استان ناحیه زاگرس" از سوی ایمیدرو خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد ”انجام خدمات و عملیات پی جویی، شناسایی، اکتشاف عمومی و تفصیلی در 3 محدوده اکتشافی طلا (استان اصفهان)” را به مناقصه عمومی دو مرحله ای همراه با ارزیابی کیفی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در 41 سالی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد، در بحث تولید اطلاعات پایه، نقشه‌های زمین‌شناسی، ژئوشیمیایی، ژئوفیزیک زمینی و هوایی، هیدروژئوشیمی و لایه‌های دیگر دستاوردهای خوبی به‌دست آورده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 5 درصد سهم معدن کشور در استان خراسان جنوبی شکل گرفته است گفت: استان خراسان جنوبی با 630 معدن جزو 5 استان برتر معدنی کشور است و این موضوع برای سرمایه گذاری و فعالان اقتصادی فرصتی مناسب است.

پایگاه خبری معدن نیوز - امروز با حضور "دکتر احد علیخانی" فعال معدنی و مشاور عالی مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی صبانور در رادیو گفتگو به موضوع "حدومرزهای گذر از خام فروشی در صنایع معدنی" پرداخته شد.

معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: اکنون 74 پروژه اکتشافی در فازهای اکتشاف عمومی، تفصیلی و تکمیلی توسط ایمیدرو و مشارکت بخش خصوصی در مناطق مختلف کشور در حال اجراست.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت هپکو بزرگ‌ترین تولیدکننده تجهیزات سنگین در خاورمیانه در سال رونق تولید تنها با 5 درصد ظرفیت فعالیت داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - اخبار مهم حوزه معدن و صنایع معدنی در بازار داخل و بین الملل را از اینجا بخوانید:

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو 58 درصد از تعهدات خود در نقشه راه معدن و صنایع معدنی را تا پایان دی ماه سال جاری محقق کرده است. وی همچنین از تامین مالی طرح های توسعه ای این حوزه از محل افزایش سرمایه شرکت های بزرگ خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به استناد تأکید اسحاق جهانگیری معاون رئیس‌جمهوری مبنی بر تدوین طرح جامع ملی به استفاده از یافته های علمی و مطالعات پیشین با استفاده از توانمندی دانشگاه‌ها و مشاغل و همچنین اخذ پیشنهادات کوتاه مدت برای حفاظت از تالاب میانکاله و خلیج گرگان، پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از نتایج مطالعات پیشین خود سخن به میان می‌آورد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مراسم معارفه و تودیع ذیحساب فعلی و سابق سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا شهبازی مدیرکل دفتر مخاطرات، زیست‌محیطی و مهندسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در یادداشتی به موضوع سیلاب جنوب کشور و ضرورت جدی گرفتن تغییر اقلیم پرداخته است که در ادامه از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز - گروهی از محققان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور تهیه نقشه‌های دقیق از گسل‌های شهر تهران در حال انجام مطالعات میدانی بر روی گسل‌های 7 کلانشهر هستند و در بخش مطالعات میدانی تهران نسبت به مطالعه بر روی 13 گسل فعال تهران اقدام کردند که به گفته آنها بخش بسیار زیادی از حرایم این گسل‌ها تصرف شده، به گونه‌ای که بخشی از گسل شمال تهران در یکی از ویلاهای شخصی واقع در جنب واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد قرار گرفته است.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز