اکتشاف و ماشین آلات

پایگاه خبری معدن نیوز -کمبود سنگ آهن، کیمیای امروز صنایع فولادی ایران زمین، ظرفیت صنایع کشور از جمله ذوب آهن اصفهان را با گذشت بیش از نیم قرن تولید و اشتغالزایی درخشان تحت الشعاع قرار داده است. این نعمت خدادادی مدتی است به جای اینکه روند تبدیل شدن به محصول نهایی را در پیش بگیرد به سمت صادرات متمایل شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- تامین اجتماعی باید در مورد واگذاری هپکو به شستا تصمیم‌گیری کند و دولت مستقیما "تپکو" را به "شستا" واگذار نخواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی کشور گفت: تکمیل چرخه اکتشاف در کشور با سیاستگذاری واحد، حیاتی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس و کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال شرق کشور میزبان مسئولان استان آذربایجان شرقی در عملیات میدانی اکیپ ژئوفیزیک زمینی بودند.

پایگاه خبری معدن نیوز - در جلسه ای با حضور حسین مدرس خیابانی؛ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، وجیه الله جعفری؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا شهیدی؛ رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، احمدعلی موهبتی؛ استاندار سیستان و بلوچستان و ظهراب قربانی؛ مدیر مجتمع اکتشافی سیستان و بلوچستان و به منظور هم افزایی توان دو مجموعه سازمان زمین شناسی کشور و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تفاهم نامه سه جانبه بین ایمپاسکو، سازمان زمین شناسی کشور و سازمان صمت استان منعقد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با تصویب هیئت وزیران، مصوبه ورود و ترخیص ماشین‌آلات معدنی و راهسازی غیراسقاطی دارای نشان تجاری معتبر جهانی اصلاح شد و تا پایان سال 1399 با ارز بازار ثانویه اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قابل انجام است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مجوز هفت فقره پروانه اکتشاف با هدف تامین مواد اولیه روز سه شنبه در آیینی با حضور رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان و مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان صادر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در نامه‌ای به رئیس خانه معدن، استفاده حداکثری از امکانات شرکت هپکو برای تأمین قطعات و تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن را خواستار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه مطرح کرد: متاسفانه با وارد شدن بخش معدن به فولاد اختلالاتی در زنجیره تکمیل مواد معدنی فولادسازها به وجود آمد که همین ایجاد خلل در تامین مواد اولیه فولادسازها شامل کنسانتره و سنگ آهن موجب شد تا فولادسازها در پی رفع نیاز خود باشند، لذا به سمت تامین مواد اولیه در بخش معدن رفتیم و در این ارتباط از اداره صمت استان اصفهان کمک خواستیم که خوشبختانه امروز 7 منطقه را به مساحت 140 کیلومتر مربع در اختیار ما گذاشتند که در مهلت قانونی نسبت به اکتشاف اولیه اقدام کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، با اعلام برنامه‌های این شرکت در سال جاری با توجه به افزایش سرمایه‌ صورت گرفته برای صندوق، به تشریح اصلی‌ترین مشکل حوزه معدن کشور برای اکتشاف و استخراج پرداخت و از اقدام برای نوسازی ماشین‌آلات معدنی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در پی نامگذاری سال جاری با عنوان "جهش تولید" از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) و برنامه‌ریزی جهت حرکت این سازمان به سمت تحول و جهش در عملکرد تخصصی به ویژه در حوزه‌ کشف ذخایرمعدنی جدید، با تلاش مدیران، متخصصان و کارشناسان این سازمان، در سال جاری شاهد رشد 100 درصدی در حوزه شناسایی و پیجویی اکتشاف مواد معدنی در کشور خواهیم بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - در راستای تحقق نقشه راه معدن برای توسعه آموزش های مهارتی تکنسین معدن، ایمپاسکو در نظر دارد با همکاری اتحادیه حفاران و شرکت گلگهر دوره آموزش تربیت حفار( مغزه گیری ) در معادن (ویژه آقایان) را برگزار کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گزارشی میزان حفاری های صورت گرفته در استان ها را به تفکیک ارائه کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - سخنگوی ایمیدرو با اشاره به سیاست پرهیز از خام فروشی گفت: در هفته های اخیر شرکت هایی همچون فولاد مبارکه در معدن بزرگ "سنگان" کارخانه فراوری احداث کردند و تلاش در جهت تکمیل زنجیره ارزش است.

پایگاه خبری معدن نیوز- قبل از واگذاری مجدد هپکو باید حل مشکلات این کارخانه مورد توجه قرار گیرد، دارایی زمین و بعضی دارایی های سرمایه ای شرکت باعث شده که ماهیت این شرکت برای خریداران به کلی تغییر کند و هپکو نه برای تولیدات منحصر به فرد خود بلکه به خاطر داشتن این دارایی های ارزشمند شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان بسیج مهندسی صنعتی کشور به‌منظور جهش تولید و ایجاد اشتغال با هدف توسعه مناطق محروم و آموزش جامعه هدف و توسعه علوم‌زمین و اکتشاف مواد معدنی به امضای علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان و علی‌اصغر شهبازی رئیس سازمان بسیج مهندسی صنعتی کشور رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به ارائه عملکرد این سازمان طی دوره یکساله تیرماه 1398 تا تیرماه 1399 همزمان با 10 تیر و روز ملی صنعت و معدن پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در 82 شهرستان کم برخوردار سرمایه گذاری کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در نشست مشترک بررسی فعالیت‌های زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان فارس به ریاست «علیرضا شهیدی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان زمین شناسی کشور بر این نکته تأکید شد که در سال جهش تولید، اکتشاف مواد معدنی در استان فارس رونق می گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با عنوان راهکارهایی برای رفع موانع تولید سازندگان ماشین آلات معدنی، از اقدام تشویقی صندوق در جهت استفاده متقاضیان از تجهیزات معدنی ساخت داخل گفت.

گزارش تصویری