اکتشاف و ماشین آلات

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام آنالیز و مطالعه نمونه های حاصل از عملیات اکتشافی به تعداد 14700 نمونه سنگی، آبراهه‌ای و پودری را به مناقصه عمومی یک مرحله ای بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - استاندار مرکزی گفت: رئیس جمهوری در راستای بررسی مشکلات هپکو و تعیین تکلیف وضعیت سهامداری این واحد تولیدی، دستور پیگیری فوری صادر کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - همایش توسعه فعالیت های اکتشافی، پهنه های اکتشافی ایران؛ فرصت ها و چالش ها روز دوم مهر ماه جاری برگزار می شود.

معدن نیوز - حمید نظری، معاون پژوهشی و دانشیار پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در یادداشتی به به بهانه 25 شهریور و سالروز زمین‌لرزه طبس به موضوع زمین لرزه های شهری و لزوم طرح دقیق سازی گسل و تعیین حریم در پهنه های شهری پرداخته است که از نظر می گذرد:

پایگاه خبری معدن نیوز - کامبیز مهدی زاده موفق به کسب مدال طلای مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی استان چهارمحال و بختیاری گفت: پهنه اکتشافی "مارکده" استان چهارمحال و بختیاری سیزدهم مهرماه آزادسازی می شود.

معدن نیوز - به‌منظور ارائه راهکارها و پیشنهادات اجرایی جهت فعال شدن زمینه فعالیت سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در اصفهان صبح امروز ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان مهمان علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - اکتشاف مواد معدنی، زیر بنای اقتصاد و صنعت هر جامعه را تشکیل می‌دهد. بشر از همان آغاز آفرینش خود و در طول تاریخ بر حسب نیازمندی‌ها و شناخت از مواد معدنی استفاده کرده است. اکنون نیز انسان از تمامی مواد معدنی به حالت‌ها و شیوه‌های گوناگون اقدام به اکتشاف و بهره‌برداری می‌کند. به عبارت دیگر همین مواد معدنی هستند که پایه و اساس تمدن را تشکیل می‌دهند. کلیه مراحل اکتشاف مواد معدنی در مرحله شناسایی، پی‌جویی عمومی و اکتشافات‌ تفصیلی و بررسی‌های فنی اقتصادی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و بر اساس تکمیل زیرساخت‌های اکتشافی و نمونه‌برداری سیستماتیک، حفر ترانشه و گمانه‌های اکتشافی و مطالعات آزمایشگاهی انجام می‌گیرد. معاونت اکتشافی این سازمان همسو با سایر معاونت‌ها و مدیریت‌ها شناخت توان معدنی کشور را مهم‌ترین هدف علمی و اقتصادی خود قلمداد کرده و در این راستا افزون بر مطالعات بنیادی با استفاده از روش و تلکنولوژی‌های نوین اکتشافی سیاستگزاری در امر اکتشاف را بر اساس پتانسیل معدنی کشور و نیاز صنایع داخلی به مواد معدنی تدوین و زمینه‌ساز احداث و توسعه شمار زیادی از واحدهای صنعتی و معدنی در سطح کشور شده است. گفت‌وگو با محمدباقر درّی سرپرست معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در همین زمینه را می‌خوانیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- هیئت دولت به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی، ضمن اصلاح مصوبه قبلی خود «ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدکننده کالاهای اساسی» را از فهرست کالاهایی که مشمول دریافت ارز با نرخ اعلامی بانک مرکزی می‌باشند، حذف کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون بهره برداری و اکتشاف ایمپاسکو مشارکت بخش خصوصی را در مزایده های بخش اکتشاف رضایت بخش دانست. حسام مقدم علی تاکید کرد که با اجرای برنامه های اکتشافی، شکاف اطلاعاتی این حوزه برطرف و بانک اطلاعاتی جامعی ایجاد شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - نخستین جلسه کنسرسیوم اکتشاف امروز با حضور رئیس هیئت عامل ایمیدرو و نمایندگان اعضای این کنسرسیوم برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: با معرفی 11 شرکت معدنی به عنوان اعضای کنسرسیوم اکتشافات جدید در 300 هزار کیلومتر مربع، مجموع اکتشافات ایمیدرو به 640 هزار کیلومتر مربع می رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: با بهره مندی از توان داخلی، بیش از 80 درصد ذخایر معدنی ایران شناسایی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو از تشکیل کنسرسیوم اکتشافات جدید 300 هزار کیلومتر مربعی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - با همکاری پژوهشکده علوم‌زمین این سازمان و انستیتو زمین‌شناسی و ژئوفیزیک آکادمی علوم چین و با همت متخصصان دفتر بررسی‌های زمین‌شناسی دریایی پروژه لرزه‌نگاری منطقه فرو رانش مکران انجام شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به مناسبت هفته دولت برنامه ها و اقدامات وزارت صمت در حوزه زمین شناسی و اکتشافات معدنی از سوی دفتر برنامه‌ریزی، فن‌آوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور تشریح شد که در ادامه می خوانید:

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس توافقات انجام شده، شرکت ایمیدرو 350 میلیارد ریال و سازمان زمین شناسی 100 میلیارد ریال برای اکتشاف معادن استان سرمایه‌گذاری می‌کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز - 13 آنومالی جدید در ناحیه معدنی سنگان تحت فعالیت های جدید اکتشافی قرار می گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - همزمان به شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، آزمایشگاه محیط زیست با حضور معاون اقتصادی استانداری استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان صدور گواهی کشف و پروانه اکتشاف معادن کشور طی 2 ماهه نخست سال 98 به ترتیب 4.8 و 2 درصد افزایش یافت.

گزارش تصویری