اکتشاف و ماشین آلات

پایگاه خبری معدن نیوز - در اینفوگرافی تهیه شده توسط دفتر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به طرح این سئوال پرداخته شده که عملکرد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بر اساس منابع تخصیص یافته در سال چگونه بوده است؟

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست پایگاه ملی داده‌های علوم‎زمین کشور گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور یکی از مهم‌ترین سازمان‏های تولیدکننده داده در زمینه تهیه و تکمیل و انتشار نقشه ‏های تخصصی زمین‌شناسی و لایه‌های رقومی در کشور است که تاکنون بیش از 10 هزار لایه رقومی تخصصی علوم زمین را در قالب 95 عنوان نقشه تهیه کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام سرمایه گذاری به منظور اجرای عملیات اکتشاف در محدوده معدنی کهدلان واقع در استان آذریایجان شرقی را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز -علیرضا شهیدی به عنوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور منصوب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - آشوب های اجتماعی سرمایه گذاری در بخش اکتشاف مواد معدنی مکزیک را به کمترین میزان 12 سال اخیر کاهش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس پژوهشکده علوم‌زمین با بیان این‌که با برداشت‌های جامع میدانی گزارش آخرین وضعیت دریاچه ارومیه در فروردین ماه 1398 به اتمام رسیده، گفت: این سازمان مطالعات گسترده‌ای در ارتباط با آسیب‌شناسی، ارائه راهکار نجات و پایش زمین‌شناختی دریاچه ارومیه از سال 1386 انجام داده که دستاورد‌های این مطالعات برای منطقه و کشور بسیار حائز اهمیت است.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تقویت اکتشاف معادن، امسال در اولویت قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - امروز با حضور وجیه اله جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، معاون اکتشاف و بهره برداری و نیز مجری طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس ایمپاسکو و سرپرست سازمان صمت فارس ،جلسه بررسی پتانسیل های های معدنی و صنعتی استان فارس در محل استانداری این استان برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مرکز آمار ایران، کرایه‌ ماشین‌آلات مورد استفاده در طرح‌های عمرانی را در نیمه دوم سال ١٣٩٧ منتشر کرد که بر اساس آن، بیشترین افزایش نرخ کرایه، 14.6 درصد بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام 10 هزار متر عملیات حفاری مغزه گیری و پودری (RC) در استان های مختلف را به مناقصه عمومی یک مرحله ای بگذارد.

معدن نیوز - رئیس پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از برگزاری نشست تخصصی به‌منظور گرامیداشت روز ملی خلیج‌فارس همزمان با برگزاری سی و هشتمین گردهمایی علوم‌زمین خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون مدیرکل زمین‌شناسی دریایی این سازمان از تهیه نقشه‌های ژئومرفولوژی ساحلی استان خوزستان خبر داد و گفت: ایران با حدود 5 هزار و 800 کیلومتر ساحل در جنوب و شمال کشور از جایگاه مهمی در مجاورت با پهنه‌های آبی برخوردار است و سواحل آن در ارتباط با ساختمان زمین‌شناسی و شرایط آب و هوایی، اشکال و چشم‌اندازهای ژئومورفولوژیکی متنوعی دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام 10 هزار متر عملیات حفاری مغزه گیری در استان های زنجان (معدن انگوران)، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی (محدوده های جانجا و هیرد) را به مناقصه عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز -پانته‌آ گیاهچی از آغاز فاز نخست مطالعاتی بررسی زمین‌شناسی اقتصادی با هدف شناسایی کانی‌های پلاسری محدوده کیاشهر-چمخاله سواحل دریای کاسپین به همت کارشناسان این مرکز از اواخر سال گذشته خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از ساماندهی و تجهیز ماشین آلات معدنی در مقابله با حوادث ناشی از سیلاب در سطح استان خبر داد.

معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام عملیات و خدمات ژئوفیزیک مغناطیس سنجی و گرانی سنجی در آنومالی های ایران مرکزی را مناقصه عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - پژوهشکده علوم زمین که با مشارکت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور این رویداد بزرگ علمی را برگزار خواهد کرد، محمودرضا مجیدی‌فر را به عنوان دبیر علمی این نشست معرفی کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل هپکو گفت: قراردادهای هپکو با سازمان راهداری و مدیریت بحران روی کاغذ مانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی غرب کشور (سنندج) گفت: ذخیره معادن این استان با صدور گواهی و پروانه‌های اکتشاف جدید از 620 میلیون تُن فعلی به حدود 700 میلیون تُن در سال جاری افزایش پیدا خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- به منظور خدمات رسانی به سیل زدگان 80 دستگاه ماشین آلات راهداری به استان خوزستان اعزام می شود

گزارش تصویری