اقتصاد و صنعت

پایگاه خبری معدن نیوز- شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان گفت که این کشور و ایران همکاری های خود را در حوزه صنعت افزایش می دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان اعلام کرد: احداث سازه آبگیر و شیرین سازی آب دریا، در شمار برنامه های امسال این منطقه قرار دارد. عملیات اجرایی این پروژه ها از سال جاری آغاز و تا سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- طلای سیاه امروز با روند افزایشی قیمت در بازار جهانی مواجه شد تا جایی‌که هر بشکه نفت برنت دریای شمال به قیمت 71 دلار و 24 سنت به فروش رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سومین همایش فرصتهای سرمایه گذاری هرمزگان با بیان اینکه ظرفیت های موجود برای سرمایه گذاران بی نظیر است یاداورشد: منطقه ویژه در سال 76 فعالیت خود را اغاز کرد و در سال 88 با نام منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس عملیاتی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 10 سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 71 دلار و 8 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم توجه به توسعه استان سیستان و بلوچستان با اجرای طرح‌های صنعتی و معدنی تاکید کرد

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست وزارت معادن و پطرولیم افغانستان در اجلاس سرمایه گذاری در دبی از کشورهای جهان برای سرمایه گذاری در بخش معادن این کشور دعوت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- گمرک کره جنوبی اعلام کرد سئول در ماه مارس نسبت به ماه فوریه 23 درصد و نسبت به ماه ژانویه 5 برابر بیشتر نفت از ایران خریده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس خانه معدن ایران گفت: کمک های غیرنقدی معدنکاران برای سیل زدگان در قالب تامین مصالح ساختمانی پیش بینی شده است، زیرا به زودی کار بازسازی مناطق سیل زده در دستور کار مسئولان ذیربط قرار می گیرد و نیاز گسترده ای برای تهیه این اقلام وجود خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از خسارت 2000 میلیارد تومانی سیل به واحدهای صنعتی و معدنی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در پی کمک قابل توجه 100 میلیارد تومانی چند شرکت بزرگ معدنی و فولادی به سیل زدگان کشور، محمود نوریان مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در خصوص اهمیت مشارکت بنگاههای اقتصادی در امور خیر خواهانه اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی تکلیفی است که همه اقشار یک جامعه نسبت به انجام آن موظف و مکلف هستند ، حال نسبت، میزان و نوع آن متناسب با جایگاه و موقعیت اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است .

پایگاه خبری معدن نیوز- رحمانی گفت: صادرات به کشور‌های همسایه حدود 25 میلیارد دلار است و باید تا 2 سال آینده 50 میلیارد دلار شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون منابع انسانی و امور اجتماعی فولاد خوزستان شامگاه 22 فروردین ماه 98 در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و امداد رسانی به شهروندان عزیز، اقلام ضروری و مورد نیاز ساکنان مناطق سیل زده در کوتاه ترین زمان ممکن تامین می گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز- گلدمن ساچرز با بالا بردن حدود 4 دلاری پیش‌بینی قیمت نفت در سال2019، گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران قیمت نفت را در بازار افزایش خواهد داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- کره جنوبی اعلام کرد همچنان در تلاش است تا بتواند بار دیگر معافیت خرید نفت ایران را از آمریکا دریافت کند و یک نشست هم در این باره میان سئول و واشنگتن برگزار شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- واشنگتن همزمان با اجرای تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران در نوامبر، به هشت کشور شامل هند معافیت شش ماهه داد که به این کشورها امکان داد نفت ایران را تا اوایل ماه مه وارد کنند. هند که بزرگترین مشتری نفت ایران پس از چین است، تحت این معافیت می‌تواند ماهانه حدود 9 میلیون بشکه نفت ایران را خریداری کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - در گزارشی که از سوی مدیریت بررسی مخاطرات زمین‌شناسی، زیست‌محیطی و مهندسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی منتشر شده می‌خوانیم: بارش‌های چشمگیر روزهای پایانی سال 1397 و نوروز 1398 در بیشتر مناطق کشور طغیان رودخانه‌ها را به همراه داشت و آسیب‌های جانی و مالی و مشکلات بسیاری را در مناطق شهری و روستایی به بار آورد.

معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه اندازی دفاتر تجاری در کشورهای ترکیه، لبنان، سوریه و عراق خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود، برآورد از رشد اقتصادی ایران در سال 2018 را به منفی 1.6 و پیش‌بینی سال 2019 را به منفی 3.8 درصد کاهش داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نفت خام روز دوشنبه با 2درصد افزایش، بالاترین رشد را در پنج ماه اخیر تجربه کرد و نفت برنت دریای شمال با 76 سنت افزایش، هر بشکه 71 دلار و 10 سنت معامله شد.

گزارش تصویری