اقتصاد و صنعت

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه بعدازظهر امروز مجلس با توضیحات خود، دهمرده نماینده زابل، زهک، هیرمند در مجلس و نمایندگان مجلس درباره اقدامات وزارتخانه در رابطه با بنگاه های کوچک و متوسط ایران قانع کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بازار نفت و قیمت در این بازار، چند سالی است که تبع شرایط سیاسی کشورهای تولیدکننده و مصرف‌کننده است و کمترین تاثیر را از مولفه‌های اقتصادی می‌گیرد؛ از همین رو هر تغییر در دیپلماسی این کشورها به طور مستقیم بر بازار نفت سایه انداخته و بازی با قیمت‌ها را رقم می‌زند.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 25 سنت معادل 0.4 درصد افزایش به 65 دلار و 45 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- بیت‌کوین که یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده به شمار می‌رود، عنوان دهمین ارز بزرگ و مهم جهان را به خود اختصاص داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بی اثرکردن تحریم نفتی و حفظ ثروت کشور با ساخت پتروپالایشگاه میسر می شود، همچنین ساخت پتروپالایشگاه باعث اشتغالزایی می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- هر گونه منازعه احتمالی در منطقه خلیج فارس که به مسدود شدن تنگه هرمز منتهی شود به بازار گاز طبیعی مایع بیشتر از نفت خام لطمه خواهد زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر خزانه‌داری آمریکا در سخنانی هشدار داد ایران در صورت عدم انجام اصلاحات لازم به فهرست سیاه FATF باز می‌گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از برون سپاری امور مرتبط با هتل این منطقه به بخش خصوصی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت جهانی نفت در معاملات امروز به روند صعودی خود ادامه داد و هر بشکه نفت برنت دریای شمال از 65 دلار عبور کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه گفت: از سال 2003 تاکنون رشد قابل توجهی از صادرات محصولات به عراق را تجربه کرده ایم؛ به‌طوری‌که 33 درصد صادرات غیرنفتی ما به عراق است.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نفت آمریکا پس از این‌که ترامپ گفت در اجلاس جی 20، دیداری مبسوط با رییس‌جمهور چین خواهد داشت، 4 درصد جهش کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر نفت ایران در دیدار با همتای روس خود گفت مخالف برگزاری نشست اوپک و متحدانش در اوایل جولای است ولی اگر این اجلاس در 10 تا 12 جولای برگزار شود ، می تواند حضور داشته باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر نیرو: در پی تصمیم هیئت وزیران در سال گذشته برای واگذاری ریاست کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و روسیه به این وزارتخانه ما برای سرعت دادن به این همکاری‌ها مکلف شدیم

پایگاه خبری معدن نیوز- هر بشکه سبد نفتی اوپک به ارزش 61 دلار و 51 سنت و نفت برنت دریای شمال نیز به قیمت 62 دلار در بازار جهانی مورد معامله قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- هر بشکه سبد نفتی اوپک به ارزش 61 دلار و 51 سنت در بازار جهانی مورد معامله قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک منبع برجسته عراقی از تمدید معافیت بغداد از تحریم های آمریکا علیه ایران به مدت نود روز دیگر که پس از مذاکرات طولانی با واشنگتن رخ داد، خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- در پی عدم تمدید معافیت ها از تحریم نفتی ایران، کره جنوبی در ماه می میلادی 337014 بشکه در روز از آمریکا نفت وارد کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 3 برابر شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- غریب پور گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با پشتیبانی های لازم می‌تواند تبدیل به بزرگترین بندر تخصصی صنعتی-معدنی کشور و موجب رونق صنعت شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مائورو کنچاتوری گفت: به‌رغم تحریم‌های آمریکا، حجم تراز تجاری ایران و ایتالیا بیش از 4 میلیارد یورو است

پایگاه خبری معدن نیوز- طلای سیاه امروز در بازار جهانی با نوسان نسبی افزایش قیمت مواجه شد تا جایی که هر بشکه نفت اوپک به ارزش 63 دلار در بازار جهانی به فروش رسید.

گزارش تصویری