اقتصاد و صنعت

ایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 21 سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 58 دلار و 95 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نفت، پس از افت قیمت شدید در روز گذشته، در معاملات امروز نیز کاهش یافت و به بشکه ای 59.19 دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - فرماندار شهرستان خواف اعلام کرد: به منظور محرومیت زدایی در منطقه سنگان، انتظار می رود برنامه های توسعه ای شرکت های معدنی با هماهنگی کمیته برنامه ریزی شهرستان خواف تداوم داشته باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- به گفته مسئولان، با بهره‌برداری از 53 طرح پتروشیمی تا پایان سال 1404 ارزش این محصولات به 37 میلیارد دلار خواهد رسید و هم‌اکنون 56 مجتمع فعال در صنعت پتروشیمی فعال است که این تعداد با تحقق طرح‌های جهش دوم در پایان سال 1400 به 83 مجتمع و خوراک دریافتی به 62 میلیون تن می‌رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: عمق ساخت داخل در تولید ماشین آلات و تجهیزات خطوط پتروشیمی ها، فولاد و نیروگاه‌ها حداقل به 50 درصد می‌رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 69 سنت کاهش به 59 دلار و 82 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - سایت مخابراتی پوشش دهنده خطوط تلفنی و مخابراتی موسوم به BTS در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی ‌بر لامرد با اعتباری افزون بر 10 میلیارد ریال راه اندازی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احداث جاده چهار بانده در سنگان از الزامات توسعه این منطقه است گفت: این طرح به لحاظ توسعه زیرساخت ها، رشد عملکرد صنایع فولادی و همچنین تسهیل تردد مردم منطقه، از جمله طرح های بزرگ شرق کشور محسوب می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - عملیات احداث خط دوم مسیر سنگان – خواف- رشتخوار – تربت حیدریه چهارشنبه این هفته با حضور رئیس هیئت عامل ایمیدرو و جمعی از مسئولان کشور و محلی آغاز می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 52 سنت افزایش به 59 دلار و 41 سنت رسید و بخشی از افت قیمت سه جلسه گذشته را جبران کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 9 سنت افزایش به 62 دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا علیه شرکت کاسکوی چین واردات 145 هزار تن نفت توسط پالایشگاه های هندی را با مشکل مواجه کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با همکاری شرکت فولاد خوزستان سرویس جابجایی دانش‌آموزان روستای سودان فراهم شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - طی آئینی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس نوسازی و تجهیز مدارس کشور، امام جمعه، نمایندۀ مردم خواف در مجلس شورای اسالمی، فرماندار شهرستان خواف، مدیرعامل فولاد مبارکه (ویدئو کنفرانس)، علی امرایی مدیرعامل فولاد سنگان، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان منطقه و دانش آموزان و مردم مناطق محروم این شهرستان، مدارس مهر فوالد سنگان افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- در پایان معاملات روز جمعه قیمت هر بشکه نفت برنت با 83 سنت معادل 1.3 درصد کاهش به 61 دلار و 91 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- آرامکوی سعودی امیدوار بود با عرضه اولیه سهام خود، به ارزش‌گذاری 2 تریلیون دلاری دست پیدا کند، اما یک تحلیل‌گر اقتصادی می‌گوید پس از حمله به تاسیسات نفتی، این رقم دور از دسترس آرامکو می‌باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 45 سنت کاهش به 62 دلار و 65 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - بزرگ ترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی ساخته می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - یک مدرس مهندسی ارزش گفت: پروژه های بزرگ اقتصادی برای کنترل هزینه ها، ایجاد خلاقیت و بهبود، نیازمند مهندسی ارزش است.

پایگاه خبری معدن نیوز - قائم مقام وزیر صمت در امور مجلس و معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به واقعیت های فعلی کشور تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی یک ضرورت است تا فعالیت های مرتبط به این حوزه که به نوعی ارتباط مستقیمی با معشیت مردم دارد متمرکزتر از گذشته مدیریت شود.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز