رویدادها و گزارش های ویژه

پایگاه خبری معدن نیوز - بلومبرگ گزارش داد؛ برگزار کنندگان Expo 2020 Dubai به علت شیوع غیر قابل کنترل کروناویروس در جهان و پیرو درخواست کشورهای شرکت کننده در رویداد فوق در حال مذاکره با «دفتر بین المللی نمایشگاه ها» در پاریس جهت تعویق رویداد فوق می باشند. نتیجه مذاکرات هفته آینده مشخص خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش بیست و هشتم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "صنایع و تغییر آب ‌و‌ هوا: بر آورد انتشار گازهای گلخانه‌ای در صنایع فلزی و معدنی" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - روز گذشته قانونگذاران آمریکایی بسته محرک اقتصادی دولت ترامپ برای مقابله با تاثیرات کرونا را تصویب کرد و همین امر موجب تقویت بازارها شده است هرچند که برخی اقلام همچنان کاهشی بوده اند. البته پیش بینی می گردد تاثیر این تصمیم در امروز و روزهای آتی بر بازار کامودیتی ها بیشتر نمایان شود کما اینکه امروز بر بازار بورس تاثیر خود را گذاشت.

پایگاه خبری معدن نیوز - روز گذشته بازار کامودیتی ها همچنان شاهد نزول قیمت ها بود و در برخی اقلام حتی به بیش از 11 درصد هم رسیده بود.

به گزارش معدن نیوز - ​نسل تازه‌ای از ویروس کرونا یا کرونا ویروس در منطقه‌ای از چین تحت عنوان ووهان شیوع پیدا کرده که تا به امروز (4 فروردین 99) جان بیش از 3200 نفر را در چین، 5500 نفر را در ایتالیا، بیش از 1700 نفر را در اسپانیا و حدود 1700 نفر را در ایران گرفته و تاکنون ابتلای بیش از 300 هزار نفر به این ویروس در سراسر جهان گزارش شده است. البته این بیماری همه گیر در سایر کشورهای جهان نیز به واسطه شیوع گسترده آن تلفات داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در پایان هفته گذشته بازارهای کالایی و کامودیتی ها شاهد افت در تمام بخش ها بودند. این کاهش به گونه‌ای بود که آلومینا برای نخستین بار در ماه های اخیر افت 0.57 درصدی را به ثبت رساند و هر تن فوب استرالیا 303 دلار و 71 سنت شد.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش بیست و هفتم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "معدن، مهم‌ترین بخش اقتصاد ایران" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهای فلزات پایه و سایر کامودیتی ها روز گذشته بیشتر روندی کاهشی داشت تا صعودی.

پایگاه خبری معدن نیوز - در روز گذشته، بجز میلگرد و آلومینا سایر محصولات و کامودیتی ها روندی کاهشی داشتند. آلومینا با 0.82 درصد رشد 305 دلار شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در هفته ای که گذشت تقریبا اکثر کامودیتی ها با روند افزایشی به کار خود پایان دادند و بجز ورق گرم و میلگرد که با افت همراه بودند سایر کالاها مثبت بودند.

پایگاه خبری معدن نیوز - نقشـه راه معـدن و صنایـع معدنـی مشـتمل بـر 72 راهبـرد اسـت که سـازمان ایمیدرو مسـوولیت اجرای 33 راهبرد را در اختیـار دارد. ایـن سـازمان بـرای اجرایی سازی ایـن مهم 145 هدف تعریف کرده که تا پایـان دی ماه 98 این سازمان توانسـت 58 درصد از اهـداف را محقـق کند. برپایه گزارش ویژه نامه سالانه سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) راه اندازی طرح ها از ابتـدای سـال تاکنـون به ارزش 3.5میلیـارد دلار پـروژه معدنـی و صنایـع معدنـی اجرایـی شـده و تـا نیمه زمسـتان امسـال نزدیـک بـه 1.2میلیـارد دلار طـرح افتتـاح شـده اسـت.

پایگاه خبری معدن نیوز - برای نخستین باردر جهت فرهنگ سازی و آشنایی کودکان با فرآیند معدنکاری کتاب رنگ آمیزی کودک با حمایت ایمپاسکو چاپ شد.

معدن نیوز - روز گذشته بازارهای جهانی شاهد بهبودهای نسبی در قیمت های کامودیتی ها بود به گونه ای که آلومینیوم و مس در بورس فلزات لندن شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - در روز گذشته یعنی دوم مارس در پایان معاملات شاهد بهبود نسبی قیمت در برخی اقلام بودیم به گونه ای که می کاهش ناچیزی را به ثبت رساند و به 5640 دلار رسید و آلومینیوم که در بورس فلزات لندن رشد 0.72 درصدی را ثبت کرده بود 1684.5 دلار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت کامودیتی ها هفته گذشته و می توان گفت ماه فوریه را عمدتا با کاهش به پایان بردند هرچند که برخی اقلام نظیر آلومینا و میلگرد صعودی بودند.

پایگاه خبری معدن نیوز- ویژه نامه الکترونیکی سالانه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با عنوان "اثربخشی و کارایی در توسعه" منتشر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شماره جدید نشریه بازار شهر با پرونده ویژه "بررسی کرونا" بر بازار فولاد منتشر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش بیست و ششم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپ در حوزه معدن" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شیوع ویروس کرونا اگرچه بازارهای کالایی و کامودیتی ها را در برهه ای به جهت نبود چینی ها به عنوان مصرف کنندگان عمده محصولات معدنی و صنایع معدنی کاهشی کرد اما این بحران رفته رفته کمتر شده و بازارها شروع صعودی شدن کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - علیرغم لغو برخی نمایشگاه ها در کشور اما بیست و دومین سمپوزیوم و نمایشگاه فولاد کیش به قوت خود باقی است و از روز سه شنبه گشایش می یابد.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز