رویدادها و گزارش های ویژه

پایگاه خبری معدن نیوز - بعد از صعود قیمت سنگ آهن به بیش از 100 دلار در پی محدودیت عرضه برزیل و افزایش ریسک تولید وله، برخی فعالان بازار انتظار افزایش بیشتر قیمت را دارند به طوریکه در صورت توقف تولید وله امکان افزایش قیمت سنگ آهن به 150 دلار CFR چین شنیده می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - تلاش در جهت بومی سازی و اقدام در جهت ساخت داخل تجهیزات، از مهمترین موارد در دستیابی به ثبات و توسعه تولید صنعتی و معدنی در کشور است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در هفته ای که گذشت آلومینا در استرالیا با 0.83 درصد رشد 245 دلار شده است و آلومینیوم هم در بورس فلزات لندن و هم در شانگهای چین افزایشی بوده و با بیش از 2.8 درصد رشد به ترتیب 1515 دلار و 1881 دلار شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - "مرتضی یزدخواستی" 7 خردادماه سال جاری مدیرعاملی شرکت صبا فولاد خلیج فارس را ترک و "سعید بزرگی" بر جای وی نشست.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش سی و هشتم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "بازیابی پایه و روش‌های آن در معدن زغال‌سنگ" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - هشتمین همایش مجازی استیل مینت با موضوع "سناریوها و چالش های بخش ثانویه صنعت فولاد هند" برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - ​رئیس هیئت عامل ایمیدرو با تاکید بر گسترش همکاری های بین این سازمان و نظام مهندسی معدن در بخش آموزش، گفت: بودجه بخش آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو به منظور تحقق اهداف این بخش طی سال جاری، تا 23 میلیارد تومان افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - بهای آلومینا در روز گذشته با 3.34 درصد رشد 247 دلار شد و آلومینیوم در بورس فلزات لندن با 1.46 درصد افزایش به 1464 دلار رسید. آلومینیوم در چین نیز صعودی بود و با 1.62 درصد افزایش به 1850 دلار رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - با سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی نقش معدن در تولید ناخالص داخلی ارتقا می‌یابد و در سال جهش تولید، بخش معدن با بهره گیری از سرمایه بخش خصوصی، با شتاب بیشتری به سمت تولید اشتغال و ارزش افزوده برای کشور حرکت می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش سی و ششم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "کانسارها و نشانه‌های معدنی طلا در ایران" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - هفتمین همایش مجازی استیل مینت با موضوع "نگرانی‌ها در زمینه زغال سنک کک شو (Cocking Coal) در دوران کرونا" برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - روز گذشته بهای هر تن آلومینا با نیم درصد افت در استرالیا به 239 دلار رسید و آلومینیوم در بورس فلزات لندن با با کاهش 1.14 درصدی 1433 دلار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ششمین همایش مجازی استیل مینت با موضوع "وضعیت بخش فولاد ضد زنگ پس از شیوع کرونا و آینده پیش رو" برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - روز گذشته نیز همچون روز دوشنبه بازار روندی نسبتا صعودی داشت و بجز برخی کامودیتی ها نظیر آلومینا، آلومینیوم و ورق و میلگرد دریای سیاه و میلگرد ترکیه، سایر اقلام مثبت بودند و این رشد در سنگ آهن حتی به 9 درصد نیز رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - علی‌رغم تحریم‌های بین‌المللی علیه اقتصاد ایران، تولید و تجارت در اغلب بخش های معادن و صنایع معدنی در سال های 97 و 98 با رشد همراه بوده است و این بخش یکی از حوزه‌هایی است که کمترین تأثیر را از تحریم‌ها گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بازارهای جهانی در شروع هفته جاری در روز گذشته شاهد روند صعودی نسبتا خوبی بودند به گونه ای که بجز آلومینا سایر کامودیتی ها رشد قیمت را به ثبت رساندند و این رشد نسبتا زیاد و امیدوارکننده بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - در آخرین روز هفته گذشته علیرغم کاهش برخی کامودیتی ها شاهد رشد برخی فلزات بودیم.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش سی و چهارم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "اصول گوهرشناسی و تعیین هویت سنگ‌های جواهر" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیوز در نظر دارد شرکت های معدن و صنایع معدنی دنیا را به مخاطبان خود معرفی نماید و از اینرو تلاش می شود چند شرکت مورد رصد و بررسی قرار گرفته و اطلاعات آن جهت استفاده مخاطبان انتشار یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دیروز هم به جهت نبود چینی ها در بازار، روند نزولی قیمت ها تداوم یافت و تنها آلومینا بود که به صعود خود ادامه داد.

گزارش تصویری