مدرس خیابانی در آستانه تایید یا رد مجلس ؛

گزینه پیشنهادی وزارت صمت را بیشتر بشناسیم

معدن نیوز -بعد از گمانه‌زنی‌ها و ابهامات زیاد در نهایت ۱۴ مردادماه سال جاری، رئیس جمهور طبق اصل ۱۳۳ قانون اساسی در نامه‌ای به رئیس مجلس حسین مدرس خیابانی سرپرست فعلی وزارت صنعت، معدن و تجارت را به عنوان وزیر پیشنهادی صمت معرفی کرد.

مدیر حوزه ریاست سازمان نظام مهندسی معدن خبر داد:

برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی در آینده ای نزدیک توسط سازمان نظام مهندسی/ حمایت کامل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری نمایشگاه توسط سازمان

معدن نیوز -امیراسماعیل شاهسوارانی، مدیر حوزه ریاست سازمان نظام مهندسی معدن در حاشیه آئین امضاء تفاهم نامه همکاری فی ما بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نظام مهندسی معدن ایران از برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی (IMEX ۲۰۲۱) در آینده ای نزدیک توسط سازمان نظام مهندسی معدن خبر داد.

هر روز در معدن نیوز بخوانید؛

قیمت روز موادمعدنی و فلزی در روز دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹/ نگاهی به روند قیمت ها در هفته ای که گذشت

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت آلومینا با ۲.۳ درصد رشد ۲۷۳ دلار شد و آلومینیوم در بورس فلزات لندن با ۱.۹ درصد رشد ۱۶۸۵ دلار و در بورس است شانگهای با ۳.۶ درصدی رشد ۲۱۱۳ دلار شد.

ایران متافوند ۲۰۲۰ افتتاح شد/ مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت مس تاکید کرد: ایران متافوند بستری برای تحقق توسعه بر پایه توان بومی و جهش تولید

پایگاه خبری معدن نیوز -هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (ایران متافوند ۲۰۲۰) با حضور «علی جهانگیری»، معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، «حبیب‌الله امین‌زاده»، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، «علی بیات‌ماکو»...

افزایش تولید ۲۲ کالای منتخب صنعتی در ۳ ماهه اول سال ۹۹/ رشد ۸.۵ درصدی تولید فولاد خام و ۱.۸ درصدی محصولات فولادی/ سیمان با رشد ۱۰ درصدی به بیش از ۱۶ میلیون تن رسید/ رشد تولید آلومینیوم به ۴۶ درصد رسید

پایگاه خبری معدن نیوز -در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ از میان ۳۶ کالای منتخب صنعتی ۲۲ کالا با افزایش تولید مواجه بوده است.

مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی شرکت مس خبر داد:

هفدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته امروز و با حضور مجتمع مس آذربایجان در تبریز افتتاح می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -«حیدر ضیغمی» گفت: عصر امروز هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (ایران متافوند ۲۰۲۰) با حضور مجتمع مس آذربایجان در تبریز برگزار می‌شود.

فریبرز زارعی در گفت و گو با معدن نیوز خبر داد:

تحقق رکورد تولید و فروش محصولات در تیر ماه سال ۱۳۹۹ در شرکت تامین ماسه ریخته گری

پایگاه خبری معدن نیوز -فریبرز زارعی مدیرعامل شرکت تامین ماسه ریخته گری اعلام کرد: با افتتاح خط بازیافت باطله، رکود تولید و فروش ماهانه شرکت تامین ماسه ریخته گری پس از ۴۸ سال در تیر ماه شکسته شد.

معدن نیوز ارائه می دهد؛

شرکت تان را چگونه معرفی کنید؟/ معرفی کتاب "روزنامه‌نگاری برند ابزار توسعه ارتباطات بازار شرکت های معدنی"

پایگاه خبری معدن نیوز از سال گذشته در نظر داشت که کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش چهل و سوم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "روزنامه نگاری برند" خواهیم پرداخت.

معدن نیوز ارائه می دهد؛

معرفی کتاب "سنگ‌ها و کانی‌ها"

پایگاه خبری معدن نیوز از سال گذشته در نظر داشت که کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش چهل و دوم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "سنگ ها و کانی ها" خواهیم پرداخت.

طرح های پژوهشی مورد حمایت ایمپاسکو اعلام شد

پایگاه خبری معدن نیوز -عناوین ۴ طرح پژوهشی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در سامانه ساتع به صورت فراخوان اعلام شد.

رئیس بیمارستان شهید مطهری فولادشهر خبر داد؛

انتشار دو جلد کتاب در ارتباط با کرونا برای کارکنان ذوب‌آهن

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس بیمارستان شهید مطهری فولادشهر گفت: این بیمارستان با تولید محتوای علمی و انتقال آن در سطح کارخانه ذوب آهن اصفهان موفق به تولید و نشر دو جلد کتاب در رابطه با کروا شد.

هر روز در معدن نیوز بخوانید؛

قیمت روز موادمعدنی و فلزی در روز دوشنبه ۲۳ تیر ۹۹/ نگاهی به روند قیمت ها در هفته ای که گذشت

پایگاه خبری معدن نیوز -فلزات پایه و زنجیره فولاد در هفته گذشته تقریبا هفته را با صعود به پایان بردند بدیت ترتیب آلومینا در استرالیا با ۵.۳۵ درصد رشد به ۲۷۵ دلار رسید و آلومینیوم در بورس فلزات لندن با ۳.۶۷ درصد رشد ۱۶۳۹ دلار شد. آلومینیوم در بورس آتی شانگهای نیز افزایش ۳.۳۱ درصدی را تجربه کرد و هر تن آن به ۲۰۹۷ دلار رسید.

عملکرد طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس بررسی و گزارش شد:

پایش ۴۹۰ معدن کوچک طی بهار ۹۹/ ۹ معدن در مدار فعال سازی قرار گرفتند

پایگاه خبری معدن نیوز - گزارش سه ماهه طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس حاکی است، از ۴۹۰ معدن پایش شده کشور (اخذ آمار ۳۱ استان)، ۹ معدن در مدار احیا و فعال سازی قرار گرفتند. این اقدامات به رغم شرایط و محدودیت های کرونا،‌ انجام شده است.

حضور شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در جشنواره جذب ایده‌های فناورانه معدن و صنایع معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز - جشنواره جذب ایده‌های فناورانه معدن و صنایع معدنی با موضوع ارتباط بین پژوهش و صنعت و با تمرکز بر چالش‌های زنجیره صنعت آهن و فولاد برگزار می‌شود.

هر روز در معدن نیوز بخوانید؛

قیمت روز موادمعدنی و فلزی در روز سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹/ نگاهی به روند قیمت ها در روزی که گذشت

پایگاه خبری معدن نیوز - در روزی که گذشت بهای هر تن آلومینا با ۱.۴۵ درصد رشد به ۲۶۲ دلار رسید و بهای آلومینیوم نیز در بورس فلزات لندن صعودی بوده و با رشد اندک ۰.۲۵ درصدی به ۱۵۹۳ دلار رسیده است. رشد قیمت آلومینیوم در بورس آتی شانگهای اما بیشتر بوده و با ۳.۲۶ درصد رشد به ۲۰۳۸ دلار رسیده است.

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بررسی کرد:

چالش های ایمنی معادن در ایران و نقش فناوری های نوین در ارتقای ایمنی معادن/ معادن ایران در خطر ریزش

پایگاه خبری معدن نیوز- مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به چالش های ایمنی معادن در ایران و نقش فناوری های نوین در ارتقای ایمنی معادن پرداخته است. این مرکز در ابتدای گزارش خود آورده است:

هر روز در معدن نیوز بخوانید؛

قیمت روز موادمعدنی و فلزی در روز چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹/ نگاهی به روند قیمت ها در روزی که گذشت

پایگاه خبری معدن نیوز - در روز گذشته بازار فلزات و این صعود را تجربه کردند درحالی که بازار زنجیره فولاد روندی نزولی داشت.

رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و‌ معدن در مراسم روز ملی صنعت و معدن:

معرفی ۳۰ برگزیده صنعتی و‌ معدنی در مراسم روز ملی صنعت و‌ معدن/ انتخاب برگزیدگان در هفت محور

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و‌ معدن در مراسم روز ملی صنعت و معدن گفت: در مراسم امسال، ۳۰ برگزیده صنعتی و‌ معدنی تجلیل می شوند.

نایب رئیس اول اتاق ایران در مراسم روز ملی صنعت و معدن:

نیازمند بازمهندسی در تعاملات دولت و بخش خصوصی برای تحقق جهش هستیم/ روند صدور مجوزها و اعمال نظارت ها بر کسب و کارهای مهم باید تسهیل شود

پایگاه خبری معدن نیوز - نایب رئیس اول اتاق ایران در مراسم روز ملی صنعت و معدن تصریح کرد: نیازمند یک بازتعریف و بازمهندسی در تعاملات دولت و بخش خصوصی برای تحقق جهش تولید هستیم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مراسم روز ملی صنعت و معدن اعلام کرد:

ضرورت فعالسازی دیپلماسی اقتصادی برای حضور توانمندتر بخش خصوصی در عرصه تولید/ اعلام آمادگی مجلس برای وضع قوانین تسهیل کننده تولید

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مراسم روز ملی صنعت و معدن تصریح کرد: با فعالسازی دیپلماسی اقتصادی، بخش خصوصی توانمندتر در عرصه تولید فعالیت خواهد کرد.

رئیس خانه صنعت، معدن و‌ تجارت ایران در مراسم روز ملی صنعت و معدن:

بخش تولید هیچگاه در برابر تحریم ها و محدودیتها کوتاه نیامد/تجربه کرونا و پای کار آمدن دولت و ملت نشان داد می‌توانیم از پس هر مشکلی بربیاییم

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس خانه صنعت، معدن و‌ تجارت ایران در مراسم روز ملی صنعت و معدن اعلام کرد: تجربه کرونا و پای کار آمدن دولت، ملت و همه بخش‌های مختلف نشان داد می‌توانیم از پس هر مشکلی بر بیاییم.

با حضور معاون‌ اول رئیس جمهور و سرپرست وزارت صمت؛

از ۳۰ برگزیده صنعتی و معدنی کشور در مراسم روز ملی صنعت و معدن تجلیل به عمل آمد/تقدیر از جوان، بانو و‌ پیشکویت کارآفرین صنعتی در این مراسم

پایگاه خبری معدن نیوز - در مراسم روز ملی صنعت و معدن با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت از ۳۰ برگزیده صنعتی و معدنی کشور تجلیل به عمل آمد.

سرپرست وزارت صمت در آیین بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن اعلام کرد:

روند افزایشی تولیدات منتخب کالایی کشور در سه ماهه نخست امسال/ تجارت کشور در حال بازگشت به دوران قبل از کرونا است

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم روز ملی صنعت و معدن اعلام کرد: آمار تولیدات منتخب کالایی کشور با وجود محدودیت های کرونایی و تشدید تحریم ها طی سه ماه نخست امسال افزایشی بوده و با گشایش به وجود آمده در تامین مواد اولیه مورد نیاز بخش صنعت امیدواریم که این شرایط به صورت مستمر رشد داشته باشد.

درخشش ایمپاسکو در آستانه روز صنعت و معدن

پایگاه خبری معدن نیوز - برای تحقق اهداف کلان بخش‌ معدن و جذب سرمایه بخش خصوصی در اجرای طرح های این بخش، از سال ۹۵ تاکنون ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از طرح های ایمیدرو و ایمپاسکو با مدیریت و نظارت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به بخش خصوصی واگذار شده است.

واحد آموزش سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران لیست دوره های مجازی تابستان خود را منتشر کرد

پایگاه خبری معدن نیوز - واحد آموزش سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران لیستی از دوره های مجازی تابستان خود را منتشر کرد و براساس این لیست این سازمان ۱۰ دوره را به صورت مجازی در تابستان برگزار خواهد کرد.

بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز