رویدادها و گزارش های ویژه

معدن نیوز - دومین جشنواره ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنابع معدنی با هدف افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی شنبه 5 بهمن 98 با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - غول های معدن و صنایع معدنی ایران با محوریت سازمان ایمیدرو، این بار در کنار شرکت های دانش بنیان، دومین جشنواره اینوماین (INNOMINE) یا همان ایده های برتر معدن و صنایع معدنی را روز شنبه با هدف شناسایی و به کارگیری ایده های نوآورانه برگزار می کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز - در آخرین روز از هفته گذشته، بهای اکثر محصولات فلزات آهنی و غیر آهنی مثبت بود و تنها آلومینا، آلومینیوم، میلگرد و قراضه روند منفی از خود بر جای گذاشتند البته بیلت ایران نیز افت ناچیزی را تجریه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - دهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران با نگاهی به بازار از فردا اول بهمن ماه در مرکز همایش های صدا و سیما آغاز به کار کرده و تا دوم بهمن ماه ادامه دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - اخبار مهم حوزه معدن و صنایع معدنی در بازار داخل و بین الملل را از اینجا بخوانید:

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس رده بندی صورت گرفته از سوی سازمان مدیریت صنعتی نام 18 شرکت فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی که عمده آنها فولادی هستند در میان 100 شرکت برتر به لحاظ میزان فروش و درآمد دیده می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - ایده های برتر ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی هفته آینده در جشنواره اینوماین2 معرفی می شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- منابع کارگری در معدن زغال سنگ «آسفیج »شهرستان بهاباد استان یزد از کشته شدن یک معدنچی در اثر ریزش یکی از تونل‌های این واحد معدنی خبر دادند.

پایگاه خبری معدن نیوز - کتابچه الکترونیکی عملکرد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در نقشه راه معدن و صنایع معدنی ایران با عنوان "نقشه راه؛ نسخه توسعه" منتشر شد.

معدن نیوز - روز گذشته شاهد رشد بیشتر اقلام و کامودیتی های معدن و صنایع معدنی در بازارها بودیم و تنها آلومینیوم آن هم ددر بورس فلزات لندن و قراضه وارداتی به ترکیه افت قیمت را تجربه کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - ​در آخرین روز از هفته گذشته اغلب محصولات معدن و صنایع معدنی رشد قیمت را به ثبت رساندند و تنها سنگ آهن با افت نرخ همراه بود.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش بیست و یکم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "کانسارهای معدنی فلزی و غیر فلزی" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - همزمان با دومین همایش و نمایشگاه تخصصى معادن و صنایع فلزات غیر آهنى (اکتشاف، استخراج و فراورى) که 29 دی تا اول بهمن در هتل المپیک برگزار می شود، 7 کارگاه و یک نشست تخصصی نیز برگزار خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - کرمان استان کویری است و باید در آن به دنبال ساماندهی و مدیریت مصرف آب در کشاورزی و صنعت از طریق بازچرخانی آب بود. از این رو اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمان با سه هدف، حل مشکل آب‌های زیرزمینی، افزایش شاخص‌های توسعه یافتگی جامعه شهری و توسعه صنایع در این استان الزامی به نظر می‌رسید. از طرف دیگر طبق بررسی‌های سازمان صمت استان کرمان و به گفته مقام مسئول در این سازمان، اگر صنعت به‌ویژه فولاد به تولید برسد میزان مصرفی آب به 180 میلیون مترمکعب خواهد رسید که برای تامین آب این حوزه چند کار بایستی با جدیت دنبال شود و یک مورد آن انتقال آب از خلیج فارس و مورد دیگر استفاده از فاضلاب‌های شهری می‌باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - روز گذشته بهای هر تن آلومینا فوب استرالیا با افت ناچیزی همراه شد و به 277 دلار و 63 سنت رسید. این درحالی است که قیمت های آلومینیوم در بورس فلزات لندن تغییری را به ثبت نرساند و در همان عدد 1779 دلار باقی ماند. در چین اما بهای آلومینیوم با 0.45 درصد رشد به 14415 یوان معادل 2073 دلار و 50 سنت افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو از ایده های برتر جشنواره اینوماین2 تا مرحله‌ی بلوغ، حمایت می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - دومین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی با تمرکز بر زنجیره تامین فولاد «سیمکس » امسال در سیرجان برگزار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش بیستم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "روش‌های زمین‌شناسی در اکتشافات کانسارها و معدن‌کاری" خواهیم پرداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - حامیان دومین همایش و نمایشگاه تخصصی معادن و صنایع فلزات غیر آهنی معرفی شدند.​

پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش نوزدهم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "معدنکاری زیستی" خواهیم پرداخت.

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز