ذوب آهن به سود خالص 120 میلیارد تومان رسید
پایگاه خبری معدن نیوز- ذوب آهن اصفهان پس از تحمل 2 سال ركود و زیان، در سال 1396 با مدیریت هزینه ها و افزایش قیمت محصول در ماه های پایانی سال به سود خالص 120 میلیارد تومان دست یافت.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، سعید امید قائمی، معاون محترم مالی و اقتصادی شرکت ضمن بیان این خبر گفت: در سال 1396 مدیریت هزینه ها تداوم یافته و علیرغم افزایش هزینه های مالی ، سود خالص120 میلیارد تومانی پس از تحمل زیان 128 میلیارد تومان سال 1394 و زیان 744 میلیارد تومانی سال 1395، کسب شده است.

این روند باعث شده زیان انباشته شرکت پس از 3 سال افزایش ، روند کاهنده خود را آغاز نماید.

وی افزود: در سال 1396 سرمایه درگردش شرکت 1500 میلیارد تومان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این موضوع نشان دهنده بهبود در توان مالی شرکت می باشد ولی به معنای خروج کامل از بحران نقدینگی نیست.

امید قائمی اظهار داشت: در سال 1396 بدهی های مالیاتی شرکت به صورت کامل تهاتر و تسویه گردید و همچنین طی مذاکره های انجام گرفته با بانکها، بیش از 1400 میلیارد تومان از تسهیلات شرکت استمهال و به سرفصل تسهیلات مالی بلند مدت در ترازنامه شرکت منتقل گردید.

 معاون مالی و اقتصادی شرکت با بیان اینکه در سال 1396، حقوق صاحبان سهام شرکت روند افزایش خود را آغاز نموده است، گفت: در سال گذشته جریان خالص وجوه نقد ناشی از عملیات طی 5سال گذشته به با لاترین حد خود رسیده وبه عدد 1،126میلیارد تومان رسید، این عدد نسبت به سال قبل یک و نیم برابر شده است. این مطلب گویای آن است که ورود جریان نقد به شرکت بهبود یافته ودر صورت استمرار این روند، بهبود وضعیت نقدینگی شرکت را نوید می دهد . امید است در سال 1397 مقدار زیادی از مشکلات نقدینگی شرکت کاسته شود.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری