مدیرعامل چادرملو:
به ‌زودی باطله‌برداری از معدن D19 آغاز می‌شود
چهارشنبه 12 آذر 1399 - 10:12:02
فلزات آنلاین

به گزارش معدن نیوز، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: چادرملو تجهیزات پیشرفته اکتشافات معدنی را تهیه کرده و به زودی باطله‌برداری را از معدن D19 آغاز می‌کند.

ناصر تقی‌زاده اظهار داشت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بهترین سال عملکرد خود را از نظر تولید و فروش پشت سر گذاشته و توانسته برخی از رکوردهای تولید خود را جابه‌جا کند. ضمن اینکه چادرملو در مهر ماه و آبان ماه، دو بار پیاپی رکورد فروش ماهانه جدید از خود برجای گذاشت و توانست در هشت ماه، از کل فروش سال گذشته عبور کند.

وی افزود: سال جاری توانستیم دو بار رکورد ماهانه تولید کنسانتره را در مرداد ماه به میزان یک میلیون و 55 هزار تن و آبان ماه به میزان یک میلیون و 104 هزار تن جابه‌جا کنیم. به این ترتیب، تولید کنسانتره چادرملو از 7.5 میلیون تن در هشت ماه نخست سال گذشته است. همچنین در بخش فولادسازی نیز 94 هزار و 386 تن شمش فولادی در آبان ماه امسال تولید شد که بیشترین میزان تولید ماهانه از ابتدای راه‌اندازی به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به برنامه‌های این شرکت در خصوص افزایش تولید، عنوان کرد: قرار است تغییراتی در خطوط تولید انجام شود که عمده آن در بخش ذوب و ریخته‌گری و نیز گندله‌سازی صورت خواهد گرفت. این اقدامات زمان‌بر خواهد بود و ممکن است حدود 6 ماه تا یک سال به طول انجامد. پس از آن به طور حتم افزایش تولید را در بخش‌های مختلف خواهیم داشت.

تقی‌زاده در خصوص اهمیت اکتشاف و رویکرد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در این زمینه، خاطرنشان کرد: چادرملو به شدت به دنبال اکتشاف است و در صورتی که پهنه به شرکت ما واگذار کنند، حتما اکتشافات را به صورت پیشرفته و گسترده پیش خواهیم برد. در این زمینه تجهیزات جدید اکتشافی تهیه کرده‌ایم که بتوانیم اکتشاف را پیگیری کنیم. البته با وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با اکتشاف مکاتبه کرده‌ایم و منتظر هستیم پهنه‌های جدید را به شرکت ما واگذار کند.

وی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های اکتشافی چادرملو روی معدن D19 است که در این رابطه اکتشافات تکمیلی پیگیری می‌شوند. ضمن اینکه به ‌زودی عملیات باطله‌برداری را نیز از این معدن آغاز خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تاکید کرد: یکی از طرح‌های توسعه‌ای که در شرکت چادرملو طی سال‌های گذشته پیگیری می‌شد، انتقال آب خلیج فارس به مجتمع‌های معدنی و صنعتی است که تا سه ماه آینده آب به استان یزد و اردکان خواهد رسید. با رسیدن آب به مجتمع صنعتی، بار بزرگی از استان یزد در حوزه تامین آب برداشته خواهد شد. ضمن اینکه خاطر چادرملو بابت طرح‌‎های توسعه‌ای که نیاز به آب دارند، به طور کامل آسوده خواهد شد.

به گفته تقی‌زاده، یکی از اقدامات مهم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال جاری افزایش سرمایه به میزان 100 هزار میلیارد ریال خواهد بود که می‌تواند پشتوانه که می‌تواند اجرای طرح‌های توسعه‌ای همچون مگامدول آهن اسفنجی و سودآوری شرکت را در آینده تضمین کند.

وی با بیان اینکه چادرملو در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی وظیفه خود را انجام داده، تصریح کرد: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برای مقابله با بیماری کرونا کرونا از ابتدای امسال 435 هزار کیلوگرم اکسیژن مایع در استان یزد به شهرستان‌های یزد، اردکان، میبد و مهریز اهدا کرده است. ضمن اینکه قصد داریم فضای سبز مجتمع توسعه دهیم و نیز جاده عقدا به اردکان را درختکاری کنیم.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پایان مطرح کرد: با وجود نوسانات بازار سهام در ماه‌های اخیر، به دلیل افزایش تولید و شفافیت در عملکرد مالی شرکت، سهام آن وضعیت نسبتا پایدارتری داشت و کمتر دچار نوسان شد. با افزایش تولید و فروش می‌توان سهم را مثبت و پایدار نگه داشت.


http://www.madannews.com/Fa/News/608862/به ‌زودی باطله‌برداری از معدن D19 آغاز می‌شود
بستن   چاپ