فولاد و آهن

سود هر سهم فولاد هرمزگان ۲۵۲ ریال شد

سود هر سهم فولاد هرمزگان ۲۵۲ ریال شد
پایگاه خبری معدن نیوز- فولاد هرمزگان با ارائه اطلاعاتی، برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ تعدیل مثبت ۲۴ درصدی اعلام کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، فولاد هرمزگان سود هر سهم خود را از 204 ریال پیش بینی قبلی به 252 ریال افزایش داد و براساس گزارش عملکرد این شرکت، هرمزگان با پوشش 100 درصدی 252 ریال یود محقق کرده است.

سود این شرکت 24 درصد از محل افزایش سود تسعیر ارز به مبلغ 19 میلیارد تومان و همچنین ارسال یک محموله صادراتی به نرخ جدید به ارزش 50 میلیارد تومان افزایش یافته است.

این شرکت درباره دلایل تغییر با اهمیت پیش بینی سود اعلام کرده است:

افزایش 24 درصدی پیش بینی سود خالص تعدیل شده هر سهم در سال مالی منتهی به 1396/12/29 نسبت به آخرین پیش بینی حسابرسی شده که در تاریخ 1396/11/24 در سامانه کدال منتشر گردیده، عمدتاً به دلیل: 1- مبلغ 190 میلیارد ریال اختلاف در پیش بینی سایر اقلام عملیاتی ناشی از سود تسعیر ارز پایان دوره می باشد که به موجب بیانیه جدید سازمان حسابرسی محاسبه و ثبت گردیده و میزان واقعی آن قبل از ابلاغ بیانیه امکان پذیر نبوده است. 2- مبلغ 500میلیارد ریال عمدتاً مربوط به افزایش در سود ناخالص موضوع نامه شماره 169171/3400/02-97/پ (ارسالی به آن سازمان محترم)می باشد.لذا همانگونه که در نامه مذکور اشاره گردید این میزان افزایش عمدتاً ناشی از دریافت و حمل یک محموله صادراتی در پایان سال و افزایش قیمت فروش محصول در ماههای پایانی سال می باشد و از آنجاییکه این موضوع به تنهایی منجر به تعدیل با اهمیت نمی شد امکان افشا به عنوان یک تعدیل با اهمیت پیش از این میسر نبود.


   لینک کوتاه خبر:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد